PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma i D5300



lukakuka
09-05-2016, 10:52
nawiązując do tego wątku:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=270036

czy jest jakaś lista działających obiektywów z tym body?
Kupiłem okazyjnie body D5300 i obiektyw SIGMA 17-50 F/2.8 EX DC OS HSM. Spodobało mi się. Działa wyśmienicie. No ale czas rozszerzyć optykę i szukam jakiegoś fajnego tele. I teraz zonk - jak tu coś kupić, aby być pewnym czy działa?
chcę kupić Sigma 50-500mm f/4-6.3 EX DG HSM ale wiecie, wydać kasę na nie współpracujące szkło to trochę głupio :D


PS - to mój pierwszy post :)

madebyzosiek
09-05-2016, 11:00
Każdy obiektyw z bagnetem Nikon F i własnym silnikiem AF będzie działać z D5300. Ewentualnie w starych Sigmach może nie działać AF w Live View lub w ogóle, ale to najczęściej kwestia aktualizacji softu w obiektywie. Pozdrawiam

lukakuka
09-05-2016, 11:26
Każdy obiektyw z bagnetem Nikon F i własnym silnikiem AF będzie działać z D5300. Ewentualnie w starych Sigmach może nie działać AF w Live View lub w ogóle, ale to najczęściej kwestia aktualizacji softu w obiektywie. Pozdrawiam

Nie do końca rozumiem odpowiedź bo piszesz "z własnym silnikiem będzie działać z D5300" i w kolejnym zdaniu "może nie działać AF w Live View lub w ogóle". To będzie działać czy nie? Jak to sprawdzić? Kupić przez internet i zwrócić?

Czy w takim razie jest lista sigmy w której będę widział jakie body działa z jakim ichnim szkłem?

madebyzosiek
09-05-2016, 11:27
Ale Ty chcesz kupić nową Sigmę, czy używaną?

Archibald6803
09-05-2016, 11:28
..............czas rozszerzyć optykę i szukam jakiegoś fajnego tele. ...........chcę kupić Sigma 50-500mm f/4-6.3 EX DG HSM ale wiecie, wydać kasę na nie współpracujące szkło to trochę głupio :D.....

to szkło działać będzie z d5300, ale czy to fajne tele ? MZ kasa wyrzucona w błoto;
zerknij na Nikkora 200-500 lub Sigmę 150-600 Sport; dozbieraj;
ewentualnie jak nie da rady dozbierać to niskobudżetowo masz całkiem przyzwoite szkła : Tamrona 150-600 lub Sigmę C 150-600

lukakuka
09-05-2016, 11:56
@madebyzosiek
nową
@Archibald6803
Na 150-600 Sport mnie nie stać :D Zauwazyłeś, że mam amatorskie body? :D
myślałem o tamronie lub sigmie C, raczej Sigma, bo tamron ma odwrotny zoom, szlag by mnie trafił. Przyzwyczajenia to straszna sprawa.
Ale najpierw... szukam czegoś co by mnie zniechęciło do 50-500. Ja się aparatem bawię, nie urządzam wystaw fotograficznych :).

tutaj jest porównanie jasności szkieł przy ogniskowych:
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-50-500mm-f-4.5-6.3-DG-OS-HSM-Lens.aspx

niemniej.. wciąż pytanie pozostaje aktualne, czy jest jakaś lista kompatybilnych szkieł? Może z automatu muszę odrzucić 50-500...

madebyzosiek
09-05-2016, 12:00
Jeżeli chcesz kupić nową, to każda będzie działać z D5300. Co do 50-500, nie miałem, nie wypowiem się. Wolałbym chyba 70-200 i 200-500 Nikkora, albo Tamrona 150-600 (ewentualnie Sigmę S 150-600)

Archibald6803
09-05-2016, 12:06
............Zauwazyłeś, że mam amatorskie body? :D
myślałem o tamronie lub sigmie C............. Ja się aparatem bawię, nie urządzam wystaw fotograficznych ...

co ma piernik do wiatraka ? Dziś masz d5300 "jutro" będziesz miał d500 albo d750; dobre szkło pozostanie dobrym szkłem


[QUOTE=lukakuka;3695569........... Może z automatu muszę odrzucić 50-500...[/QUOTE]

dla swojego dobra tak właśnie zrób; przecież nie proponuję Ci rozglądania się za N400/2.8 tylko za podstawowym (ale równocześnie przyzwoitym optycznie) szkłem

lukakuka
09-05-2016, 12:17
zaczynałem od przeglądu tych dwóch szkieł - Sigmy C i Tamrona. Potem wpadło mi w oko to wspomniane szkło 50-500 ale jest ono zasadniczo ciemniejsze przy porównywalnych ogniskowych co jest istotną wadą. No i pewnie obraz nie będzie tak samo ostry, chociaż... jestem amatorem i tylko się bawię! Ale lubię las, więc argument przeciw. I będę się nad tym zastanawiał.

Tak z waszego praktycznego punktu widzenia i doświadczenia - tamron czy sigma C (nie S!!)? Bo jak się czyta po forach to twierdzą, że np. tamrony działają lepiej z nikonem... ale to może tylko plotka?

zaraz ktoś mnie ubije za wątek o szkłach w dziale body...