PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw na filmie



Sowa80
09-05-2016, 00:05
Witam jaki obiektyw jest przypięty do Canona z tego filmiku?

https://www.youtube.com/watch?v=W2qrVltPCnE
CZAS 1:06

Jaki jest odpowiednik tego obiektywu z firmy Nikon?

Maciek N
09-05-2016, 09:12
ciężko się dopatrzeć. Mi to wygląda na jasną 50mm. Napisz lepiej co Cie w nim zachwyciło i może uda się coś dobrać.

docxxx
09-05-2016, 09:37
Czy to nie jest ta stara 50mm?

https://www.google.pl/search?q=canon+50mm+old (i daj na grafikę)

Sowa80
09-05-2016, 11:20
Prawdopodobnie tledysk był nagrywany za pomocą lustrzanki plus jasny obiektyw. Chciałbym taki sprzet skompletować do nagrywania krótkich filmików z miejsca akcji strażaków. Z imprez sportowych na Halach. Czy też ciemnych pomieszczeniach JRG :)

Maciek N
09-05-2016, 12:06
Żeby osiągnąć taką kolorystykę i plastykę to może lepiej wejść w Canona?
Mi ten klimat wydaje się zbyt sztuczny, chociaż na wielu robi wrażenie.

Lustrzanka nadaje się do filmowania zaplanowanych planów filmowych, jak w filmie który przytaczasz. Do filmowania akcji musisz mieć kamerę z dobrym AF. W Nikonie tego nie uświadczysz. W Canonie zresztą także.
Jeśli chcesz to robić lustrzanką to zainteresuj się produktami SONY. W tej chwili lider na rynku filmujących lustrzanek. Drugie miejsce zajmuje Panasonic. Dopiero potem jest Nikon i Canon.

sv
10-05-2016, 12:07
Do filmowania akcji musisz mieć kamerę z dobrym AF. W Nikonie tego nie uświadczysz. W Canonie zresztą także..

W Nikonie nie, ale w Canonie jak najbardziej: C100 z DAF lub C100 mk II (masz palstykę jak z lustrzanki i bardzo dobry AF).



Jeśli chcesz to robić lustrzanką to zainteresuj się produktami SONY. W tej chwili lider na rynku filmujących lustrzanek. Drugie miejsce zajmuje Panasonic. Dopiero potem jest Nikon i Canon.

Filmujące lustrzanki Sony? Nie znam nikogo kto tym filmuje. Pewnie masz na myśli bezlusterkowce. W kolejnym zdaniu też piszesz nieprawdę, bo DAF Canona to bardzo dobry AF (do filmu).

docxxx
10-05-2016, 12:57
Sven, obejrzałem cały test* nowej puszki Canona, uważam że jest świetna do filmowania i zostawia daleko w tyle Nikona, ale twoje wypowiedzi dot. innych producentow sa troche za ostre. Masz straszne parcie na tego Canona. To niepotrzebne.

*który z dwóch panów to ty? ;)

Maciek N
10-05-2016, 15:36
SVEN Daf Canona to raczej zaawansowana kamera a nie aparat więc trochę Cię poniosło:wink: Nikt nie napisał że źle filmuje ale nie o tym piszemy. Nie ten przedział cenowy! Produktów Sony dokładnie nie znam dlatego napisałem żeby się tym zainteresował. Jak nikogo nie znasz to polecam stronę mpstudios (z tego co wiem filmują aparatami SONY). Daleko nam wszystkim do nich więc radzę otworzyć oczy na inne marki. Chyba że masz zniżki za promowanie Canona:-D

michasacuer
10-05-2016, 17:13
Canony 60D, 70D i 7D Mark II mają taki sam DAF jak w C100

michasacuer
10-05-2016, 17:14
A tak swoją drogą, C100 to naprawdę udana kamera, obecnie kosztuje rozsądne pieniądze. Ogólnie C100 są z lekka overpriced. Ale to Canon, on może :D

Sowa80
11-05-2016, 12:35
Wiec panowie, żeby nagrywać filmiki z akcji pożarniczych, plus mini teledyski takie namiastki tego co podałem w linku wyżej. Jakiego sprzętu potrzebuje do mojego Nikona D7200?

docxxx
11-05-2016, 12:52
Jak z akcji pożarniczych, to nie musisz martwić się o światło ;)

Maciek N
11-05-2016, 15:07
Wiec panowie, żeby nagrywać filmiki z akcji pożarniczych, plus mini teledyski takie namiastki tego co podałem w linku wyżej. Jakiego sprzętu potrzebuje do mojego Nikona D7200?
Tak jak wyżej pisaliśmy musisz wymienić N D7200 na coś z AF. Propozycji padało kilka, wybierz to co Tobie odpowiada

sv
11-05-2016, 17:36
SVEN Daf Canona to raczej zaawansowana kamera a nie aparat więc trochę Cię poniosło:wink:

DAF jest w 70d, 80d, 7d mk II i 1dx mk II. To raczej nie są kamery.

Maciek N
11-05-2016, 18:12
Poprzednio wymieniałeś tylko C100 i C100 mk II. To jednak są kamery.
Czy w pozostałych modelach Canona 70d, 80d, 7d mk II i 1dx mk II system DAF działa tak dobrze jak w kamerach i czy są warte uwagi pewnie odpowie zwolennik Canona sven:wink:

sv
11-05-2016, 19:05
Poprzednio wymieniałeś tylko C100 i C100 mk II. To jednak są kamery.
Czy w pozostałych modelach Canona 70d, 80d, 7d mk II i 1dx mk II system DAF działa tak dobrze jak w kamerach i czy są warte uwagi pewnie odpowie zwolennik Canona sven:wink:

Mogę się wypowiedzieć o DAF w C100 mk II, C300 mk II i 1Dx mk II, bo te testowałem i wiem o czym mówię. DAF działa bardzo dobrze. Zwłaszcza w 1Dx mk II, który kamerą nie jest. Ma za to dotykowy ekran i punk ostrzenia możesz sobie ustawić palcem na ekranie.
Zwolennik Canona? Owszem, ale nie dlatego, że mi za to płacą, ale dlatego, że od lat filmuję Canonem i do dzisiaj mi się to sprawdza. Jeżeli w przyszłości lepiej sprawdzi mi się inny system, to się bez problemu przesiądę (ale się na to nie zanosi :-)


SVEN Produktów Sony dokładnie nie znam dlatego napisałem żeby się tym zainteresował. Jak nikogo nie znasz to polecam stronę mpstudios (z tego co wiem filmują aparatami SONY). Daleko nam wszystkim do nich więc radzę otworzyć oczy na inne marki. Chyba że masz zniżki za promowanie Canona:-D

Chłopaków z MP Studios znam i wiem, że Sony filmują od niedawna. Produkcje, które tak Ci się podobają, były robione jeszcze Canonami. Poczekamy i zobaczymy co im wyjdzie z Sony. A co do tego komu do nich daleko itd.: ja nie mam tutaj kompleksów ;-)

Sowa80
11-05-2016, 21:56
Czyli nie mam szans zrobić czegoś w miarę na moim N D7200?

sv
11-05-2016, 22:55
Czyli nie mam szans zrobić czegoś w miarę na moim N D7200?

Oczywiście, że masz szansę. Załóż 35/1,8 DX i będziesz miał ładny obrazek za małe pieniądze. Ostrzyć będziesz manualnie, ale to nie problem (cały czas tak ostrzę). W sytuacjach gdzie nie będziesz miał możliwości wyostrzyć ręcznie, załóż coś szerokiego i ustaw ostrość na 1,5 - 2 m. Jak trochę przymkniesz przysłonę, to będziesz miał wszystko ostre co trzeba.

cz4rnuch
12-05-2016, 07:19
35DX ma cieniuteńki pierścień z niedużym skokiem i luzami. Nie ułatwia to płynnego ustawiania ostrości. Ja do amatorskiego filmowania używam stałki od Sigmy (30/1.4A), która też nie jest idealna ale w mojej ocenie dużo lepsza od Nikkorka. Ogólnie do filmowania rozejrzałbym się za czymś z dobrym pierścieniem.

michasacuer
12-05-2016, 16:27
Myślę że przy filmach tego typu jakość nie jest najważniejsza bo wiadomo, że warunki są ciężkie. Ja to tak jak koledzy, 35mm f1.8DX, używam na Canonie do filmowania fajne szkło, a jak szerzej i coś w miare jasnego to samyang 14mm f2.8. Oczywiście zapomnij o AF przy filmowaniu.

michasacuer
12-05-2016, 16:28
Samyang 14mm ma wersje dedykowaną do filmowania z przysłoną bezstopniową co pozwoli ci płynnie ściemniać czy rozjaśniać obraz za pomocą pierścienia na obiektywie. Wersja VDSLR to chyba stówka więcej.