PDA

Zobacz pełną wersję : Epson P50 - Pasy



Umbra
06-05-2016, 20:44
Hej!
Z pierwszych wydruków z tego Epsona byłem bardzo zadowolony. Po dwóch dniach wydrukowałem kolejne zdjęcia. Dało się już zauważyć niewielkie pasy na wydruku (coś jak banding). Dzisiaj po kilku miesiącach postanowiłem wydrukować kilka zdjęć z ostatniej wycieczki w góry. Zdjęcia wychodzą w zebrę. O co chodzi? Używam papieru Kodaka, jeśli ma to jakieś znaczenie. Drukowałem przez LR i PS. Program Epsona nie chce mi działać na W10.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/problem-1.jpg
źródło (https://gombrowitch.files.wordpress.com/2016/05/problem.jpg)

R
06-05-2016, 23:52
Glowica zapchana. nozzle check i czyszczenie do skutku.

Zdebik
07-05-2016, 08:18
Glowica zapchana. nozzle check i czyszczenie do skutku.
Dokladnie, jesli nic nie drukujesz tak sie to konczy.

chory
09-05-2016, 17:58
Nie polecałbym automatycznego czyszczenia "do skutku". 2-3 razy, a jeśli nie przynosi to widocznych efektów, to szkoda tuszów. W moim Epsonie podkładam parę ręcznikow papierowych nasączonych isopropanolem pod głowicę, drukarka do plastikowego worka na 24 godz., i dopiero po tym zabiegu funkcja czyszczenia głowic. Wydaje mi się, że pomieszczenie w którym stoi drukarka nie powinno mieć zbyt niskiej wilgotności powietrza.