ycp
02-05-2016, 12:45
[Nie całkiem na poważnie].
Skoro X100cośtam jest systemem, to inny aparat, posiadający obiektyw ze stałą ogniskową, a na dodatek stuprocentowo analogowy celownik optyczny, też powinien mieć tu swoje miejsce.
Aparat, który przy tym nie zrujnuje kieszeni, a swoją uniwersalnością przebije wiele innych.
Niesamowicie prosty w obsłudze, z podstawowym jedynie menu (no, teraz Leica M-D go przebiła niestety), zaledwie kilkoma przyciskami, i z ekranem przy którym Leica M9 podnosi dumnie głowę.
Oczywiście, jak się już domyślacie - japońska myśl techniczna, chińskie wykonanie, czyli standard.
Żeby sobie klawiatury nie zużywać, kilka przykładów:
Krajobraz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI1.jpg)
Street
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI6.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI22.jpg)
Architektura
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI9.jpg) .
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI14.jpg)
Motoryzacja
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI2.jpg)
Samoloty na wysokościach parkowania
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI20.jpg)
Makro
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI19.jpg)
Przyroda
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI4.jpg)
Fotografia albumowa
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI3.jpg)
No i oczywiscie: SZTUKA!!! Koniecznie z tytułem.
Na przykład: Samotność w wielkim mieście, albo: Słońcem po gałach
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI7.jpg)
Można się przyczepić do obiektywu; rozdzielczość ma, i to taką że spokojnie panuje nad matrycą o 3 Megapixelach. Z odpornością na flary jest niestety nieciekawie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI24.jpg)
Oczywiście, takie zdjęcia można wycisnąć z dowolnego aparatu.
Tak naprawdę ten aparat ma jedną, niepodważalna zaletę: wywołuje uśmiech na twarzach ludzi którzy go widzą.
I tego uśmiechu życzę jak najwięcej :-)
PS.
Nie napisałem co to za aparat. Uppps. No dobra, spróbuję:
Superheadz Chinon Digital Harinezumi 4.0.
Skoro X100cośtam jest systemem, to inny aparat, posiadający obiektyw ze stałą ogniskową, a na dodatek stuprocentowo analogowy celownik optyczny, też powinien mieć tu swoje miejsce.
Aparat, który przy tym nie zrujnuje kieszeni, a swoją uniwersalnością przebije wiele innych.
Niesamowicie prosty w obsłudze, z podstawowym jedynie menu (no, teraz Leica M-D go przebiła niestety), zaledwie kilkoma przyciskami, i z ekranem przy którym Leica M9 podnosi dumnie głowę.
Oczywiście, jak się już domyślacie - japońska myśl techniczna, chińskie wykonanie, czyli standard.
Żeby sobie klawiatury nie zużywać, kilka przykładów:
Krajobraz:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI1.jpg)
Street
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI6.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI22.jpg)
Architektura
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI9.jpg) .
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI14.jpg)
Motoryzacja
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI2.jpg)
Samoloty na wysokościach parkowania
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI20.jpg)
Makro
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI19.jpg)
Przyroda
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI4.jpg)
Fotografia albumowa
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI3.jpg)
No i oczywiscie: SZTUKA!!! Koniecznie z tytułem.
Na przykład: Samotność w wielkim mieście, albo: Słońcem po gałach
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI7.jpg)
Można się przyczepić do obiektywu; rozdzielczość ma, i to taką że spokojnie panuje nad matrycą o 3 Megapixelach. Z odpornością na flary jest niestety nieciekawie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI24.jpg)
Oczywiście, takie zdjęcia można wycisnąć z dowolnego aparatu.
Tak naprawdę ten aparat ma jedną, niepodważalna zaletę: wywołuje uśmiech na twarzach ludzi którzy go widzą.
I tego uśmiechu życzę jak najwięcej :-)
PS.
Nie napisałem co to za aparat. Uppps. No dobra, spróbuję:
Superheadz Chinon Digital Harinezumi 4.0.