PDA

Zobacz pełną wersję : Lo Fi



ycp
02-05-2016, 12:45
[Nie całkiem na poważnie].

Skoro X100cośtam jest systemem, to inny aparat, posiadający obiektyw ze stałą ogniskową, a na dodatek stuprocentowo analogowy celownik optyczny, też powinien mieć tu swoje miejsce.
Aparat, który przy tym nie zrujnuje kieszeni, a swoją uniwersalnością przebije wiele innych.
Niesamowicie prosty w obsłudze, z podstawowym jedynie menu (no, teraz Leica M-D go przebiła niestety), zaledwie kilkoma przyciskami, i z ekranem przy którym Leica M9 podnosi dumnie głowę.
Oczywiście, jak się już domyślacie - japońska myśl techniczna, chińskie wykonanie, czyli standard.
Żeby sobie klawiatury nie zużywać, kilka przykładów:

Krajobraz:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI1.jpg)

Street


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI22.jpg)

Architektura


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI9.jpg) .
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI14.jpg)

Motoryzacja


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI2.jpg)

Samoloty na wysokościach parkowania


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI20.jpg)

Makro


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI19.jpg)

Przyroda


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI4.jpg)

Fotografia albumowa


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI3.jpg)

No i oczywiscie: SZTUKA!!! Koniecznie z tytułem.
Na przykład: Samotność w wielkim mieście, albo: Słońcem po gałach


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI7.jpg)

Można się przyczepić do obiektywu; rozdzielczość ma, i to taką że spokojnie panuje nad matrycą o 3 Megapixelach. Z odpornością na flary jest niestety nieciekawie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://darekmeyer.com/PICTURES/2016LOFI24.jpg)

Oczywiście, takie zdjęcia można wycisnąć z dowolnego aparatu.
Tak naprawdę ten aparat ma jedną, niepodważalna zaletę: wywołuje uśmiech na twarzach ludzi którzy go widzą.

I tego uśmiechu życzę jak najwięcej :-)

PS.
Nie napisałem co to za aparat. Uppps. No dobra, spróbuję:
Superheadz Chinon Digital Harinezumi 4.0.

matbe
02-05-2016, 14:43
No proszę, a ja obstawialem że nokia 3310 robiłeś[emoji14]100 dolcow i tak dużo, ale wygląd faktycznie ciekawy. Zwłaszcza wizjer.