PDA

Zobacz pełną wersję : Windows XP SP2 PL i Nicon Capture One 4.1.2



adik
23-09-2004, 20:36
Czy ktos z was uzywa takiej kombinacji???Po cudownie szybkiej instalacji XP SP2 mam dosc ciekawy efekt.Instaluje Picture Project potem NIkon Capture i......po odpaleniu reboot odrazu.Komp sam pada.I tak ciagle.Jakies pomysly??MOze cos zle robie?:>

dido
23-09-2004, 20:43
Używam powyższej kombinacji. SP2 instalowałem wczoraj, czyli NC już miałem na HDD i nie instalowałem Picture Projekt. Nie mam problemów.

BartekIgnasiak
23-09-2004, 21:14
tez mam SP2 , NC i nie mam picture project i wszystko smiga

Tr0n
23-09-2004, 21:46
Nie mam żadnego z powyższych programów i też wszystko smiga ;)

admin
23-09-2004, 21:52
Adik, moze kolejnosc instalacji jest nie tak. Mam w/w wspomniane komponenty i wszystko dziala. Poprawke zaciagnalem i zainstalowalem dwa dni temu. Mam uwagi ale nie w tej wspolpracy. Sprobuj jeszcze raz w innej kolejnosci. Powodzenia

Tr0n
23-09-2004, 22:03
Bez przesady - kolejność nie moze miec nic do rzeczy. Raczej jakiś terownik który którys z tych programów wywołuje. Nie masz żadnych konfliktów w menadzerze urzadzeń?? Co jest w logach??

Anonymous
23-09-2004, 22:39
SLuchajcie uzywacie wszyscy moze przypadkiem platformy intela jeszcze na dodatek???Bo problem moze w tym tkwic...

dido
23-09-2004, 22:44
AMD. Wprawdzie notebook ale definitywnie AMD. :shock:

idiom
23-09-2004, 23:21
W wielu serwisach newsowych krazy taki o to tekst:

"Długo wyczekiwany dodatek do Windowsa - Service Pack 2 - może powodować zakłócenia pracy na niektórych komputerach wyposażonych w 64-bitowe procesory AMD.


Kłopoty dotyczą Athlonów 64, jak i serwerowych układów Opteron. Okazuje się, że maszyny z włączoną blokadą wykonywania kodu danych (DEP) i konfiguracją wymagającą sterownika Mpegport.sys, po zainstalowaniu SP2 mogą się nieustannie restartować. Jak do tej pory jedyną aplikacją, która powoduje takie problemy, jest Realmagic Hollywood Plus DVD Decoder. Problem można rozwiązać konfigurując tzw. wyjątek DEP. Jeśli się to nie uda, Microsoft i AMD zalecają usunięcie SP2.
"

Wiesz tez mam AMD, jak sciagne SP2, zainstaluje to zobaczymy :wink:

Anonymous
24-09-2004, 00:02
NO ja mam te zwykle AMD.Nie zadne 64.No zobaczymy.Ja niemam po dodatku instalki tylko normalna dystrybucje z SP2 integrated.No nic.Najwyzej reinstall na drugim dysku windy zrobie i bedzie jasne:)

idiom
24-09-2004, 00:21
Zainstalowalem SP2 i wszystko dziala :lol:

adik
24-09-2004, 01:09
Czyli szukamy dziury dalej.Zainstaluje na nowo Winde.Moze cos to zmieni...Choc watpie.Podejzewam ze to luka w samym OSie gdyz nietylko ma mam ten problem.SPotkalem to juz na innych forach.Dzieki za info.Przynajmniej wiem ze to wybitny przypadek.

gmoszkow
24-09-2004, 16:53
zaciągnąłem i zabezpieczyłem komputer w 100% skutecznie, tzn padł. Padł tak, że nie wiem czy starczy mi weekendu by go podnieść.

Tak więc na razie nie jest dostępny serwis ftp wisdom.spray.net.pl

Poinformuję jak tylko uda mi się go podnieść.

Pozdrawiam

Grzegorz

gmoszkow
25-09-2004, 22:48
Witam

Jestem znów on-line. ftp też już działa.

Pozdrawiam

PS SP2 nadal nie mam bo przy drugiej próbie osiągnąłem ten sam efekt.

maroo
25-09-2004, 22:52
Ja SP2 u siebie nawet nie próbuję instalować.
W pracy też odstąpiliśmy (na razie) od tego pomysłu.
Po instalacji SP2 zajętość pamięci sięga ponad 300MB :shock: a ja (biedny miś) mam tylko 256MB.
Inne aspekty pomijam milczeniem.

c2h5oh
26-09-2004, 12:15
NIE INSTALUJCIE SP2. Powoduje 2x tyle problemow co rozwiazuje. 1/4 Problemow jakie nam sie trafiaja na helpdesku to wlasnie sp2 rozpierniczajace system.

gmoszkow
26-09-2004, 13:41
Przyłączam się do apeli c2h5oh.

SP2 to straszna porażka. Tak na prawdę to nie jest potrzbna praktycznie nikomu kta ma dobrze skonfigrowanego jakiegoś rozsądnego firewalla. Straszliwie wyżera zasoby i dodatkowo ma problemy z:
1. kartami pracującymi na DVI (3 przypadki na 3)
2. kontrolerami SCSI (jeśli tam są podłączone twarde dyski) (2 z 3)
3. kontrolerami fast ATA (jeśli są kartą a nie na płycie)
4. jeśli pamięci jest mniej niż 256 MB to lepiej wogóle zapomnieć (chodzić będzie, ale cały czas będzie rzeźbił z twardym bo potrzebuje 300 MB z okładem)

Jak już się ktoś zdecyduje to radzę przeformatować twardego i SP2 instalować na goły system inaczej są jajca (dodatkowo SP2 robi czasem błędy w tworzeniu restore point czyli jakbyśmy chcieli przywrócić system to i tak nie pójdzie).

Aha jeszcze jedna przestroga - sugeruję przed instalacją SP2 zrobić sobie obraz dysku np za pomocą programu Ghost. Mniej nerwów później

Pozdrawiam

Grzegorz

dido
26-09-2004, 20:14
Uff... to ja miałem wyjątkowe szczęście :D Jak do tej pory wszystko jest stabilne :mrgreen:

idiom
26-09-2004, 22:39
Odpukac, u mnie wszystko w porzadku.
Jak na razie wszystko co dzialalo przed SP2 dziala nadal, a co wiecej zauwazylem jakby zwiekszenie szybkosci (to moje subiektywne wrazenie).

BartekIgnasiak
26-09-2004, 23:07
u mnie tez dziala.....

adik
30-09-2004, 15:31
Ja mam Sp2 na nowo stawiany.W sensie ze instalka zintegorwana.TO co zauwazylem to...Jest bug starszny i zle pracuje to cos z softem nikona.Dzis zaczne na nowo stawiac ten OS i tools nikona i dopiero wtedy powiem czy to wina microsoftu czy inny soft cos krzaczy.Moze byc tak ze to ja cos w trakcie namieszalem gdyz specyfikacja mego kompa troche odbiega i drivery mogly cos polozyc.Szczerze powiem ze to 1 przypadek kiedy winxp mi sie wysypuje w ten sposob przy uruchamianiu jakiegos uzytku tj. hard shutdown.NA codzien ten komp pracowal 2-3 miesiace non stop.Teraz boje sie klikac NIkon Capture...BO reboot:)Zobaczymy.W sieci nic niema.Cisza milcza itd.

aldus
25-10-2004, 22:29
Adik, jeśli system nie padł całkiem i można go odpalić choćby w trybie awaryjnym, nie ma sensu reinstalacja. Nasz na pokładzie narzędzi "przywracanie systemu" (akcesoria > narzędzia systemowe).
Nota bene SP2 miałem przyjemność instalować już dwukrotnie: raz, zanim MS go "objawił" w necie, drugi raz standardową procedurą "Windows update". W obydwu przypadkach to samo: "winda" przestaje widzieć kartę sieciową (zintegrowaną z płytą główną, a płyta porządna made in Intel). Ponieważ z netem łączę się przez sieć lokalną, więc... Poza tym wszystko chodzi.

edos
25-10-2004, 22:40
ja zainstalowa sp2 i wszystko działa mam na pokładzie procesor intela (bo innych nie trawię). ostatnio microsoft dodał poprawki do sp2

Tr0n
25-10-2004, 22:42
SP2 do WinXP nie ma wpływu na działanie NC - przetestowane na kilku komputerach, nalezy szukać przyczyn gdzie indziej