PDA

Zobacz pełną wersję : imagenomic portraiture - pomoc przy retuszu twarzy



indepedente
24-04-2016, 20:57
Hej ! Mam problem z imagenomic portraiture do photoshopa. W sumie kiedyś na nim działałem i po długim czasie znowu wracam, ale nie moge sobie przypomnieć jednej rzeczy.

Chodzi mi o to, że chce wyretuszować tylko dany obszar na zdjęciu tzn. Twarz, a nie cały obrazek, i nie pamiętam jak to sie robiło, bo jak wrzuce fotkę do PS i włącze portraiture to retuszuje mi cały obrazek,
a wiem, że idzie tak, że można aby zaznaczony obszar.

Ktoś może pomóc ?

Evanduril
25-04-2016, 18:34
Nie znam kompletnie pluginu, ale znam PSa i jego współpracę z innymi pluginami i czasami jest tak, że jak się ustawi zaznaczenie (marquee) na dany obszar, to plugin pracuje tylko na tym obszarze. Może tutaj też?

TOP67
25-04-2016, 18:45
Najprościej powielić warstwę (Ctrl-J), zapuścić na niej filtr, a potem wymaskować. Gumką na masce, a nie wprost na warstwie. Dzięki temu można również regulować siłę efektu również na twarzy.

indepedente
26-04-2016, 18:13
Nie pamiętam jakto się robiło, wiem, że było tak, że używalem edycje w trybie szybkiej maski "Q" potem zaznaczałem obszar na twarzy, ale nie pamiętam czy to był pędzel itp, potem odznaczałem "Q" i dawałem ten plugin i wtedy retuszowała się aby sama twarz czyli zaznaczony obszar, ale zapomniałem ja kto się dokładnie robi, bo teraz jak wrzuce zdjecie i odpale plugin to retuszuje sie całe zdjecie a nie wybrany obszar :/