PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wysyłacie swoje paczki ? Jakiego kurira wybrać ?



FiliPO
20-04-2016, 22:24
Jak w temacie. Mam do wysłania obiektyw, paczka 15x15x25 i waga 1KG. Mieszkam w Głogowie, kod pocztowy 67-200. U mnie nie ma żadnego punktu wysyłania paczek ...
Czym polecicie wysłać obiektyw ? Poprzednio wysyłałem poczta, usluga paczka24.

madebyzosiek
20-04-2016, 22:49
Nie wiem jak masz daleko do DHLa, ale tam masz opcję za 19 zł z ubezpieczeniem. Ja też często korzystam z paczkomatu, bardzo wygodne.

spiritus
20-04-2016, 23:04
Polecam: DHL, UPS, GLS
Odradzam: siódemka

FiliPO
21-04-2016, 07:58
Nie wiem jak masz daleko do DHLa, ale tam masz opcję za 19 zł z ubezpieczeniem. Ja też często korzystam z paczkomatu, bardzo wygodne.


Te 19zł obowiązuje również w przypadku wysyłki z punktu nadawczego? Bo są u mnie 3 punkty, w 3 różnych sklepach, miejscach mieście.

madebyzosiek
21-04-2016, 08:37
Wydaje mi się że tak, ale pewności nie mam bo ja nadawałem zawsze z siedziby DHLa.

M_B
21-04-2016, 08:49
Ja korzystam z sendit.pl i też jest spoko ;) Wtedy kurier DPD to obsługuje.

Paczka24 też jest dobra, korzystam jak nie mogę czekać na zwykłego kuriera. Możesz mieć ubezpieczenie, a śledzenie oczywiście standardowe.

spiritus
21-04-2016, 09:06
A nie lepiej sobie kuriera do domu zamówić?
Pakujesz obiektyw w jakiś karton, uzupełniasz foliami czy cyzmkolwiek innym, owijasz czymś, drukujesz i naklejasz list przewozowy.
Kurier przyjeżdża i mu wręczasz paczkę.

Reanoe
21-04-2016, 09:15
Odradzam Siódemkę, a że się połączyli z DPD, to DPD też. Wyślesz niby DPD, a faktycznie obsługują to "mistrzowie" z Siódemki.

thekrycha
21-04-2016, 09:18
Również polecam sendit.pl i tam DPD, jak dotąd są niezawodni. Jedyny minus to dość długi czas oczekiwania na zwrot pobrania, ale to w sumie drobiazg, kiedy wiesz, że kasa jest ;)

TOP67
21-04-2016, 09:35
Najwięcej zależy od kuriera w rejonie. Jeden zadzwoni i spyta się, czy ktoś będzie w domu, a drugi zawiezie z powrotem na bazę. Ja najbardziej chwalę sobie DPD i UPS. A tragedia to K-EX i Fed-Ex. Również GLS to porażka, bo zostawiają paczki po kioskach, jak inpost.

Zamawiam przez Sendit.

Aktualnie to najtańszy sposób na wysyłkę większej paczki ubezpieczonej do wartości do 5 tys. zł.

Przy ubezpieczeniu do 50 tys i wadze max 5kg, najtańsza jest paczka 48.

A przy małych paczkach (o wysokości 9 i 19 cm), fajny jest paczkomat, o ile jest w pobliżu. Mają za to najdroższe pobranie, bo liczone od wartości. Ale płatne kartą.

AgnieszkaGrzelaz
21-04-2016, 17:46
Mogę podpowiedzieć alternatywe dla wysyłki pocztą będzie szybciej, na jadezabiore możesz sprawdzic czy ktoś jedzie w tym kierunku gdzie masz nadać paczkę, możesz tam sie dogadać juz bezpośrednio, to wszystko jest bezpieczne, sama sie juz o tym sporo naczytałam.

sote
24-04-2016, 22:17
a moze furgonetka.pl? :)
ostatnio wysylam przez ten serwis i jest spoko :)
W czwartek ok 16 kurier zabral ode mnie paczke, a w piatek kolo 13 byla juz u adresata w Gdansku.

Merde
26-04-2016, 20:40
Również GLS to porażka, bo zostawiają paczki po kioskach, jak inpost.

Tak a propos to jako ciekawostkę zdradzę, że mnie ostatnio kurier (innej firmy, takiej na D) zostawiał paczki w... burdelu.

spiritus
26-04-2016, 20:49
Tak a propos to jako ciekawostkę zdradzę, że mnie ostatnio kurier (innej firmy, takiej na D) zostawiał paczki w... burdelu.

Może miał info, że tam często bywasz? :D

Borat1979
26-04-2016, 21:19
Korzystamy w firmie z wielu kurierów i z perspektywy kilku lat najlepiej sprawdził się UPS i DHL reszta to loteria. DPD był całkiem niezły ale przejęło siódemkę i zrobił się bałagan. Wszelkie Fedexy, kexy srexy i inne exy korzystające z jakichś niezależnych podwykonawców to płacz i zgrzytanie zębów. Wieczne problemy, przyjeżdżają i nie widzą po co :roll: nie mając nawet informacji kto jest zleceniodawcą, niepełny adres wysyłki. Często trzeba parę minut zmarnować na telefony żeby w ogóle wiedzieć, którą paczkę wydać.

barracuda
26-04-2016, 21:56
Polecam paczkomaty, jak dla mnie najlepsza opcja. Tanio i nadaję oraz odbieram kiedy mam czas i możliwości.

madebyzosiek
26-04-2016, 22:09
Polecam paczkomaty, jak dla mnie najlepsza opcja. Tanio i nadaję oraz odbieram kiedy mam czas i możliwości.
Podpisuje się, zawsze próbuje "wymusić" przesyłkę paczkomatem.

ytterbium
29-04-2016, 00:07
Paczkomaty i kurjerzy.pl

wdhiz
29-04-2016, 01:06
https://www.tani-kurier.pl/
Broker usług. Taniej niż paczka nadawana bezpośrednio w danej firmie kurierskiej.