PDA

Zobacz pełną wersję : Do czego podepnę moje obiektywy nikonowskie



robitak
20-04-2016, 10:25
Witam,
mam D90 i obiektywy 35mm f1,8 oraz 85mm f1,8. Niestety D90 nie pozwala na filmowanie z wysoką jakością, więc planuję dokupić nowszy aparat.


W kręgu zainteresowania są:

- GX7,
- A6000,
- NX500.


Czy do któryś z wymienionych będą mógł podpiąć przez jakąś przejściówkę moje obiektywy (najlepiej z AF)?

Pozdrawiam
Robert

puch24
20-04-2016, 13:30
z wszystkimi wymienionymi przez przejściówki, ale bez żadnych sprzężeń przysłony ani AF.

d90
20-04-2016, 14:25
A nie ma jakiegos wynalazku do sony E dla nikona z af ?

Ja wlasnie do 85/1.8G adaptera oczekuje, ale z Azji leci. Wiec sie zejdzie.
Poza tym w/w szkło na a6000 daje rade mz całkiem fajnie.
Na ten sam adapter mozna tez 35mm zapodać. Ale o af zapomnij...w takim wypadku.

GonzoG
20-04-2016, 15:31
Bez problemów podejmiesz obiektywy pod Nikona do Sony e. Z obiektywami z silnikiem będzie też AF. Z tego co wyczytralem mają też pełne sterowanie przesłoną z aparatu.
Adapter taki robi commlite i vello. Ceny od 400$.

d90
20-04-2016, 15:33
Bez problemów podejmiesz obiektywy pod Nikona do Sony e. Z obiektywami z silnikiem będzie też AF.
Adapter taki robi commlite i vello. Ceny od 400$.
Ciekawe czy działają i D i G ?
Ps.
Drogo...

GonzoG
20-04-2016, 15:35
Działa każdy obiektyw. Commlite ma własny silnik do sterowania przesłoną, więc obiektywy G też działają.

d90
20-04-2016, 15:40
Mimo wszystko - drogo. Chyba wolałbym d5100 dokupic...

hostman22
20-04-2016, 17:55
pytanie po co af do filmowania.. ;)