PDA

Zobacz pełną wersję : PIT37 a dochód z najmu



Bonthyc
13-04-2016, 21:27
Witajcie,
mam następujące pytanie. Teściowa na swojej posesji ma garaż (blaszak). Samochodu nie posiada więc garaż najmuje żeby te kilkanaście złotych w miesiącu było więcej. Najem oczywiście legalny (jest umowa i odprowadza podatek do skarbówki). W styczniu pomagałem jej wypełnić PIT-28, teraz nie do końca się orientuję czy ten dochód z najmu powinienem jakoś umieścić w jej zeznaniu PIT-37. Na logikę wydaje mi się, że PIT-28 załatwił już sprawę ale jakby ktoś mógł to potwierdzić to będę wdzięczny bo nie chcę potem chodzić po urzędach i wyjaśniać co i jak.:roll:

zbyszekD7000
13-04-2016, 21:33
Jak wypełnia pit28 to nie musi wykazywać niczego w pit37. To są dwie odrębne rzeczy.

Bonthyc
13-04-2016, 21:56
Jak wypełnia pit28 to nie musi wykazywać niczego w pit37. To są dwie odrębne rzeczy.
Dzięki!:grin: Właśnie o takie potwierdzenie mi chodziło. :)