Bonthyc
13-04-2016, 21:27
Witajcie,
mam następujące pytanie. Teściowa na swojej posesji ma garaż (blaszak). Samochodu nie posiada więc garaż najmuje żeby te kilkanaście złotych w miesiącu było więcej. Najem oczywiście legalny (jest umowa i odprowadza podatek do skarbówki). W styczniu pomagałem jej wypełnić PIT-28, teraz nie do końca się orientuję czy ten dochód z najmu powinienem jakoś umieścić w jej zeznaniu PIT-37. Na logikę wydaje mi się, że PIT-28 załatwił już sprawę ale jakby ktoś mógł to potwierdzić to będę wdzięczny bo nie chcę potem chodzić po urzędach i wyjaśniać co i jak.:roll:
mam następujące pytanie. Teściowa na swojej posesji ma garaż (blaszak). Samochodu nie posiada więc garaż najmuje żeby te kilkanaście złotych w miesiącu było więcej. Najem oczywiście legalny (jest umowa i odprowadza podatek do skarbówki). W styczniu pomagałem jej wypełnić PIT-28, teraz nie do końca się orientuję czy ten dochód z najmu powinienem jakoś umieścić w jej zeznaniu PIT-37. Na logikę wydaje mi się, że PIT-28 załatwił już sprawę ale jakby ktoś mógł to potwierdzić to będę wdzięczny bo nie chcę potem chodzić po urzędach i wyjaśniać co i jak.:roll: