PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro Flipside 400AW



blazej142
12-04-2016, 14:30
Witam.
Chce zakupić plecak jak w opisie. Na znanym portalu jest spory rozrzut cenowy za ten plecak (210-520zł).
Chciałem się zapytać czy te plecaki są podrabiane i lepiej nie ryzykować i kupić za 470, czy może warto zaoszczędzić pieniądze i kupić za 299 zł (http://allegro.pl/lowepro-flipside-400aw-foto-plecak-i5412643026.html)

wolnyslimak
12-04-2016, 14:49
Ciężko ocenić z tej aukcji czy jest to podróbka? Nie wygląda, a jak jest jest w rzeczywistości...? Ja mogę tylko wypowiedzieć się o samym plecaku, jest super. Głównie ze względu bezpieczeństwa oraz wygody użytkowania ( zawsze czyste plecy bo kładę plecak na przodzie ) używam trzech równych wielkości plecaków Flipside.

nikoniarz
12-04-2016, 16:42
Plecaki Lowepro to świetny "sprzęt". Posiadam dwa, miałem kontakt z dwoma innymi i jak dla mnie są rewelacyjnie funkcjonalne i super wykonane. Oczywiście odnoszę się do tych w cenie 400-500 zł. Nie wiem jak te tańsze, bo droższe chyba powinny być równie dobre co te z którymi miałem kontakt. Tak jak napisano wyżej- nie wiadomo czy te najtańsze to oryginały. Warto sprawdzić cenę w "normalnych", znanych polskich sklepach i takie ceny potraktować jako wyznacznik.

busz
12-04-2016, 16:48
Na zdjęcia nie ma co patrzeć, równie dobrze można wrzucić zdjęcia produktowe. Plecak mam oryginalny, jest super.

klepyn
12-04-2016, 18:24
Ja jak widzę na allegro średnią z ocen zgodności z opisem poniżej 5 to nie ryzykuje. Na tej aukcji to wogóle średnie ocen słabe, nie zaufałbym. Kierujęsię zasadą: chytry dwa razy traci. Poczytaj komenty negatywne od kupujących i sprawa jasna. NIE KUPOWAĆ.

blazej142
12-04-2016, 19:58
Czyli sytuacja klarowna. Brać z tej aukcji droższej. Dzięki za odpowiedzi.

wunat
13-04-2016, 00:22
Tańszy to na pewno podróbka, wiem bo trenowalem temat, swoją drogą ta podróbka wcale nie taka zła jest...

Mikołaj
13-04-2016, 16:27
Czemu za 299? ;) można i za 199 -> http://allegro.pl/plecak-foto-lowepro-flipside-400aw-i5957868763.html

Jarek78
02-05-2016, 14:43
Ok mam pytanie do kogos kto skusił się na Flipside za 200 zl, czy to z Allegro czy z Ebay.. Jak one sie w ogole sprawują?
Trudno teraz dostac cos co nie wzbudza podejrzen. U mnie w rodzinnym miejscie w sklepie foto stoją Lowepro 400AW za prawie 500 zl a są ewidentnie podróbkami.

Z drugiej strony, zarowno na pryginalach jak i podróbkach widnieje napis "wyprodukowano w Chinach", wiec czym mają sie różnić?

- - - - kolejny post - - - - - -


Czemu za 299? ;) można i za 199 -> http://allegro.pl/plecak-foto-lowepro-flipside-400aw-i5957868763.html
Niczym się to nie różni od tego na Ebay za 49 $. Może tylko tym, ze na Ebayu wyjdzie ze 20 zl taniej przy dzisiejszym kursie dolara.
. Czekać będziesz pewnie tyle samo.

masita
02-05-2016, 18:29
Ja swoj plecak AW400 kupilem w media markt za ok 400 po znizce z 520zl produkcja chinska i niczym sie nie rozni od tych na zdjeciach umieszczonych linkow przez forumowiczow.

Jarek78
02-05-2016, 19:17
Masita, tez miales krzaki na dołaczonym kartoniku? Mam Flipside 300 ale kurde przy szklach na sztorc wkladanych typu 24-70 brakuje mi jakies 2-3 cm głebokosci, bo teraz czuje je na plecach. Nie wiem czy warto jest robic upgrade do 400AW

Zdebik
02-05-2016, 20:51
Mialem Flipside 200, potem 300, zmienilem na manfrotto 50 i jestem happy. Wiekszosc mojego sprzetu wchodzi, nic nie uwiera.

Niestety flipside ma b.dobrze rozwiazany system dostepu do sprzetu (przez plecy) czego mi brakuje w manfrotto.

Flipside 300 wciaz trzyma 60D.

wunat
03-05-2016, 00:57
Masita, tez miales krzaki na dołaczonym kartoniku? Mam Flipside 300 ale kurde przy szklach na sztorc wkladanych typu 24-70 brakuje mi jakies 2-3 cm głebokosci, bo teraz czuje je na plecach. Nie wiem czy warto jest robic upgrade do 400AW
Ja mam kupiony na Ali, jak narazie działa...

Reglas
09-05-2016, 18:01
Hej!

Wejdzie do tego plecaka Nikkor 300 2.8 VRII + body ?

masita
10-05-2016, 07:16
Witaj Jarek,dzisiaj dam ci odpowiedz wieczorem i fotki jezeli bedziesz chcial.

nomen82
22-05-2016, 20:12
Czołem! Ponieważ stałem sie szczesliwym posiadaczem Tamzooki 150-600 mój plecak Quer made in China zrobił sie za mały. Koledzy z watku o Tamronie polecaja Flipside 400AW. Poniewaz 5 stówek to dla mnie sporo zastanawiam sie nad zakupem. Celem jest kupienie plecaka na lata i kilka body. W tej chwili posiadam D90,N18-105,N18-55 Macro,T150-600. Bardzo chciałbym abym nie musiał wydawac kaski na kolejny plecak jak kupie drugie body i N70-200. Czy cos takiego wejdzie? Czy plecak posiada miejsce na lapciaka i jakies inne drobiazgi w stylu jedzonko, termosik?

masita
22-05-2016, 21:06
Masita, tez miales krzaki na dołaczonym kartoniku? Mam Flipside 300 ale kurde przy szklach na sztorc wkladanych typu 24-70 brakuje mi jakies 2-3 cm głebokosci, bo teraz czuje je na plecach. Nie wiem czy warto jest robic upgrade do 400AW

Czesc Jarek78,nie pamietam zadnych krzakow na kartoniku-jakas ilustracja byla ale nie pamietam.
Wedlug mnie upgrade sie oplaca aczkolwiek nie wiem nic o flipside300-ja i moj ziomek mamy te same plecaki 400AW on jakies 4 lata ja ok 2,w tym on czesto chodzi po gorach niz ja-a pakujemy co sie da do tych plecakow nie liczac fotografii,i jak na razie nic sie nie dzieje-u ziomka tylko troche kolor czarny wyblakl.
Zwroc uwage na szycia i zamki i porownaj ze swoim,albo po prostu przynies sprzet do sklepu-jezeli masz okazje.

- - - - kolejny post - - - - - -


Czołem! Ponieważ stałem sie szczesliwym posiadaczem Tamzooki 150-600 mój plecak Quer made in China zrobił sie za mały. Koledzy z watku o Tamronie polecaja Flipside 400AW. Poniewaz 5 stówek to dla mnie sporo zastanawiam sie nad zakupem. Celem jest kupienie plecaka na lata i kilka body. W tej chwili posiadam D90,N18-105,N18-55 Macro,T150-600. Bardzo chciałbym abym nie musiał wydawac kaski na kolejny plecak jak kupie drugie body i N70-200. Czy cos takiego wejdzie? Czy plecak posiada miejsce na lapciaka i jakies inne drobiazgi w stylu jedzonko, termosik?

Nomen82 zmiescisz sprzet fotograficzny ktory chcesz,ale termos do bocznej kieszonki na zewnatrz,a jedzonko-kilka kanapek malych tez do bocznej kieszonki na zewnatrz lub do przedniej kieszeni.
Zobacz tutaj jako mini maly przyklad,jezeli nie zadowala masz jeszcze AW500http://www.cameranu.nl/nl/c26652/tassen-koffers-en-riemen/lowepro/flipside.

Acha AW400 nie ma kieszeni na laptopa.

nomen82
22-05-2016, 22:17
Podziekowal bardzo. A ktorys Lowepro ma lub inny polecany?

masita
23-05-2016, 17:00
Jezeli chodzi o firme Lowepro to plecak z kieszenia na laptopa i zeby pomiescil twoje zabawki zaczyna sie od okolo 800zl.
Jezeli chodzi o plecaki innych firm -nie mam wiec sie nie wypowiem ,ale na pewno cos znajdziesz ,tylko kwestia jakosci i wytrzymalosci.

masita
23-05-2016, 17:50
Hej!

Wejdzie do tego plecaka Nikkor 300 2.8 VRII + body ?

Wejdzie spokojnie, jeszcze zostanie miejse.

wunat
31-05-2016, 21:42
nie kupujcie podrobek, moja juz sie pruje w sumie po jednym ciezszym wyjezdzie...

Borat1979
31-05-2016, 22:24
Mam Lowepro Flipside 300 od czterech lat i używam go codziennie nosząc w nim praktycznie wszystko: żarcie do pracy, zakupy, sprzęt foto a nawet chodzę z nim po piwo. Przegródki rewelacyjnie się sprawdzają bo flaszki nie brzęczą :)

Moja rada jest taka kup tu a masz pewność, że kupujesz oryginał: http://www.torbylowepro.pl/
Zresztą przy kupowaniu jakichkolwiek akcesoriów jak plecaki, torby, kary pamięci statywy polecam sprawdzić oficjalnych dystrybutorów i kupować u niech.

Jak bym miał kupić podróbę to nie dałbym więcej jak stówę. Zresztą nie polecam próbek, warto kupić oryginał bo jest niesamowicie wytrzymały i trwały.

A i nie polecam prać z użyciem proszku bo wewnętrzna wyjmowana cześć ma jakaś warstwę wodoodporną, która po kontakcie z silnym detergentem zrobiła się taka :???:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://norbmaks.vot.pl/photos/nikoniarze/plecak.jpg)

rewq
18-02-2018, 17:15
Podróbki są zrobione z gorszego materiału, prują się po paru miesiącach, to tylko kasa wyrzucona w błoto.

Śprotek
20-02-2018, 15:33
Pytanie, jak poznać, że ktoś sprzedaje podróbę?

Tomazzi
20-02-2018, 19:18
Pytanie, jak poznać, że ktoś sprzedaje podróbę?

Być może to są wskazówki....
https://polfoto.wordpress.com/2016/03/23/uwaga-na-podrobki-lowepro/

nikoniarz
20-02-2018, 19:50
Pytanie, jak poznać, że ktoś sprzedaje podróbę?

Brałbym nówkę od oficjalnego dystrybutora- 100% pewności i zakup raz na wiele, wiele lat...

ts147
07-03-2018, 19:24
Podlacze sie z pytaniem. Mam aktualnie Lowepro 300, ktory sluzy mi dzielnie od wielu lat. Niestety stal sie za ciasny i aktualnie szukam czegos wiekszego. Chcialbym zmiescic D700, 80-200, 24-70, 85ke, ladowarki, pare filtrow, go pro + gadzety do go pro. Zalezy mi na mozliwosci wyciagniecia z boku.

Rozwazam Lowepro ProTactic 450 AW lub ewentualnie Manfrotto 3n1-36. Czy ktos latal moze z ktoras z nich jako bagaz podreczny?