Zobacz pełną wersję : Wykaz aparatów dla WKU
bartasck
12-04-2016, 13:40
Dziś dostałem pismo z UM z prośbą o wykaz aparatów fotograficznych którym można wykonywać fotografie poza miejscem prowadzenia działalności gospodarczej będących na wyposażeniu zakładu foto. Jest to związane z koniecznością realizacji wniosku WKU dotyczącego nałożenia obowiązku świadczeń rzeczowych na rzecz obrony w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.
Drugie pisemko dotyczy osób , które pracują w zakładzie i posiadają umiejętność fotografowania.
WTF ?
Wojna ?
Smiena 8M ;) Chociaż jako patriota - Druh Synchro.
LOL
poczułem zaniepokojenie
madebyzosiek
12-04-2016, 14:13
O kurcze, ja mam Praktice... Właśnie poczułem niepokój... ;)
bartasck
12-04-2016, 14:15
Kolega podpowiedział, że najlepiej dać taki wykaz:
"Wykazujesz stan: 0 takich aparatów; możliwość przerobienia statywu na trzy saperki "
Standardowe postępowanie. Jest to aktualizacja danych na temat firm mogących mieć znaczenia dla wojska/obrony cywilnej.
RobertMiernik
12-04-2016, 14:40
Nie podali żadnych parametrów granicznych.
Trzeba by aparaty w telefonach i 20 letnie kodaki też wylistować...
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
widzę że niektórym użytkownikom stopki z wykazem sprzętu z wrażenia poznikały :mrgreen:
za chwilę przyjdzie zapytanie o samochody terenowe i z napędem na cztery koła
Drugie pisemko dotyczy osób , które pracują w zakładzie i posiadają umiejętność fotografowania.
Przecież każdy umie robić zdjęcia, bo co to za problem nacisnąć jeden przycisk? :grin:
A co na ten wykaz osób pracujących mówi ustawa o ochronie danych osobowych? ;)
Po co wojsku wykaz aparatów foto - mają zamiar wysyłać szpiegów z lustrzankami? ;)
Bylem rusznikarzem,mam 5d i przechlapane ;)
spiritus
12-04-2016, 18:13
Po co wojsku wykaz aparatów foto - mają zamiar wysyłać szpiegów z lustrzankami? ;)
A nóż się uda "ustrzelić" coś ciekawego, cennego dla dobra kraju :D
A nóż się uda
A nuż - http://sjp.pl/a+nu%C5%BC
spiritus
12-04-2016, 19:25
ot i całe życie w nieświadomości
Dzięki :D
za chwilę przyjdzie zapytanie o samochody terenowe i z napędem na cztery koła
to juz wysylali rok temu :) do firm transportowych majacych np busy i dostawczaki
widzę że niektórym użytkownikom stopki z wykazem sprzętu z wrażenia poznikały :mrgreen:
za chwilę przyjdzie zapytanie o samochody terenowe i z napędem na cztery koła
Całe szczęście, że mojemu terenowcowi stuknęło właśnie 20 lat :)
Całe szczęście, że mojemu terenowcowi stuknęło właśnie 20 lat :)
Wezmą chętnie, bo dobrze będzie się wtapiał w krajobraz. ;)
Całe szczęście, że mojemu terenowcowi stuknęło właśnie 20 lat :)
I tak w czasie mobilizacji od cywilów bierze się to, co spotka się na drodze i jest na chodzie. Tak, że bez znaczenia.;-)
Zapytanie o auta od firm transportowych to raczej standard.
Inną sprawą jest, że paru znajomych dostało wezwanie do WKU po przydział w razie mobilizacji....
A jakoś mi się tak skojarzyło z tym wątkiem. W sumie wywieszone nie tak dawno na drzwiach klatki bloku obok (nawet się trochę zmartwiłem, że drzwi mojej klatki pominęli :) )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/6da7c484c08e.jpg)
Dodając 2 do 2, to może szykuje się grubsza sprawa? Może na Kijów! Na Lwów! :)
spiritus
15-04-2016, 00:22
A jakoś mi się tak skojarzyło z tym wątkiem. W sumie wywieszone nie tak dawno na drzwiach klatki bloku obok (nawet się trochę zmartwiłem, że drzwi mojej klatki pominęli :) )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://naforum.zapodaj.net/images/6da7c484c08e.jpg)
Dodając 2 do 2, to może szykuje się grubsza sprawa? Może na Kijów! Na Lwów! :)
Polski kler o Jerozolimę :)
I nikt nie wpadł na to, ze szukają szybkostrzelnych aparatów? (żeby zdjęcia robić Putinowi jak szybko przez Polskę do Brukseli będzie przechodził witać się z kumplami z Paryża i Berlina).
Polski kler o Jerozolimę :)
Wojny krzyżowe 2? Ale to chyba brytole mają więcej doświadczenia :)
- - - - kolejny post - - - - - -
I nikt nie wpadł na to, ze szukają szybkostrzelnych aparatów? (żeby zdjęcia robić Putinowi jak szybko przez Polskę do Brukseli będzie przechodził witać się z kumplami z Paryża i Berlina).
Taa, podobno tą salonkę, Amerike po Adolfie, już mu rychtują :)
Może wyjaśnię o co chodzi z tą ewidencją aparatów dla WKU.
Zgodnie z szerokimi planami MON o powszechnej mobilizacji na wypadek pierdnięcia na wschodzie,
w razie "W" trzeba szybko umundurować, wystawić dokumenty i wprowadzić do systemów informatycznych masę ludzi.
Aby to zrobić trzeba tych ludzi również ... sfotografować.
Wojsko nie ma wystarczającej liczby aparatów i fotografów.
No i tyle.
Rafał_Sz
15-04-2016, 13:15
Ja to tylko zostawię: ;)
Zgodnie z postanowieniami ustawy z 25 maja 2012 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z2012 r., poz. 591. (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120000591)):
kto wbrew obowiązkowi przekazuje dane statystyczne niezgodne ze stanem faktycznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 lub w wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie;
kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie;
kto wbrew obowiązkowi przekazuje dane statystyczne po upływie oznaczonego terminu, podlega karze grzywny.
Aby to zrobić trzeba tych ludzi również ... sfotografować.
Wojsko nie ma wystarczającej liczby aparatów i fotografów.
Przecież każdy ma teraz komórkę...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.