PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw z ustawieniem głowicy poziomo + głowica



IIGrzesiekII
10-04-2016, 21:17
Cześć,

szukam zestawu (statyw + głowica) z możliwością ustawienia głowicy poziomo (do wygodniejszej fotografii przedmiotów). Znalazłem taki zestaw:

statyw: http://allegro.pl/benro-a1980f-statyw-z-lamana-kolumna-zatrzaski-i5848279326.html
głowica: http://allegro.pl/triopo-b-2-fotograficzna-glowica-kulowa-do-8-kg-fv-i5442067731.html

W tej cenie znajdę coś lepszego? czy może ten zestaw jest taki sobie i za niewielką dopłatą mogę dostać coś lepszego?

Nikkoś
10-04-2016, 22:21
Można też tańszy w tej samej klasie , również można ustawić aparat w pionie
http://allegro.pl/zestaw-triopo-c-258-statyw-alu-z-glowica-i-torba-i6028967224.html

mmluty
12-04-2016, 09:46
Cześć,

szukam zestawu (statyw + głowica) z możliwością ustawienia głowicy poziomo (do wygodniejszej fotografii przedmiotów). Znalazłem taki zestaw:

statyw: http://allegro.pl/benro-a1980f-statyw-z-lamana-kolumna-zatrzaski-i5848279326.html
głowica: http://allegro.pl/triopo-b-2-fotograficzna-glowica-kulowa-do-8-kg-fv-i5442067731.html


W tej cenie znajdę coś lepszego? czy może ten zestaw jest taki sobie i za niewielką dopłatą mogę dostać coś lepszego?
Do tego celu o ktorym piszesz zestaw na pewno się nada. Jeżeli chciałbyś dodać trochę kasy to identyczne rozwiązanie ( z możliwością ułożenia kolumny w poziomie) posiada statyw Manfrotto 190 oraz 055. Głowica Triopo B2 jest OK.
Statyw który wskazał kolega Nikkoś chyba jednak nie ma łamanej kolumny a tylko odwracaną, co w Twoim przypadku raczej go dyskwalifikuje. Poza tym statywy Benro mają chyba lepszą opinię niż Triopo, natomiast głowice Triopo są OK (nie spotkałem o nich negatywnych opinii) sam używam miedzy innymi Triopo B3.

IIGrzesiekII
12-04-2016, 23:14
@mmluty dzięki, jednak jak patrzę, to kupię ten zestaw plus jakiś mały turystyczny statyw :D