PDA

Zobacz pełną wersję : Bezlusterkowiec do nagrywania?



DexQ
06-04-2016, 12:46
Witam :) Potrzebuję bezlustra, a że niezbyt siedzę w temacie próbuję zaczerpnąć o radę. Aparat ma być rodzinnym kombajnem dokumentalnym. Jego głównym celem będzie nagrywanie, ale i również fotografia. Nie zależy mi, nawet na dobrej jakości video, ale bardziej na szybkim i co najważniejsze "płynnym" af-ie przy nagrywaniu, ponieważ aparat będzie używany praktycznie tylko w "zielonym" trybie i nie ma mowy o jakimkolwiek manualnym ostrzeniu. Szczególnie nie chcę, aby af działał jak w lustrach nikona. Mile by też była widziana stosunkowo dość dobra stabilizacja matrycy, bądź w kicie. Nie zależy mi na konkretnej firmie. Mimo iż wiem, że nie ma idealnych aparatów w fotografii to mile widziany byłby też wizjer elektroniczny. Podstawą zakupu jest też możliwość focenia w rawach (mój wkład w zakup - aparacik w góry z małym szerokim szkłem :P). Nie ma tutaj żadnego myślenia przyszłościowego o ilości szkieł itp. Aparat chcę kupić wraz z kitem. Zależy mi na jak najniższej cenie i nie chcę, aby ona przekroczyła 2000, bo wtedy już nie chciałbym skąpić, ani iść i dalej i po prostu kupiłbym Sony a6000 albo Olympusa E-M10. Musi być on to stosunkowo mały, bo dość duży aparat niszczy moją wizję zostawienia lustra z szkłami w domu podczas dłuższych wypraw w Tatry itp. Dzięki za rady :)

maxwawa
06-04-2016, 15:31
Olympus E-M10 słabe video
Polecam Panasonic GX-7

DexQ
06-04-2016, 19:08
Panasonic GX-7 fajny, ale cena już na tyle wysoka, że wolałbym dopłacić do Sony a6000. Kusi mnie trochę Sony a5000, mała cena dość ciekawe video i af i mógłbym już też podpiąć do niego, nawet i Samyanga 10mm.

maxwawa
06-04-2016, 22:11
do 2 tys zł (a nawet te droższe opcje) bezkonkurencyjny jest Samsung NX
polecam NX300 lub z wizjerem EVF i odchylanym dotykowym ekranem NX30