Zobacz pełną wersję : Zlecę wykonanie "statywu"
Zlecę wykonanie "statywu".
Chodzi o pręt stalowy:
- o przekroju kwadratowym ok. 1cm,
- długości ok. 40cm,
- z jednej strony zaostrzony (do wbicia w ziemię)
- z drugo końca zakończony gwintem statywowym 1/4 cala. o długości ok 3 cm.
Wymiary nie są krytyczne.
Z materiałów wykonawcy.
Sztuk dwie.
Zastosowanie wiadome - do zamocowania lekkiego sprzętu foto w miękkim gruncie.
Kwadrat po to aby pręt nie miał tendencji do obracania się.
Jeżeli ktoś ma do dyspozycji tokarkę i narzynkę 1/4 cala
i chciałby się podjąć zadania proszę o informację na PW.
A może macie coś niedrogiego co można by wykorzystać w powyższym celu.
Aparacik ma być zamocowany na poziomie gruntu.
Nie trzeba tak kombinować. Do fotografowania z poziomu gruntu świetnie się sprawdza materiałowy woreczek wypełniony kaszą albo ryżem. Bez problemu kadrowałem na takim woreczku zestawem D90 + Sigma 10-20.
Problem w tym, że :
- aparat trzeba zostawić bez opieki na kilka godzin,
- teren pochyły nad wodą, sprzęt musi być trwale związany z podłożem (bez przesady, ale tak aby nie popłynął)
- obserwowany obiekt może ten woreczek ryżu zeżreć,
W miękkim gruncie (w sumie w twardym też) pręt kwadratowy będzie się i tak swobodnie obracał.
Mimo wszystko wolałbym kwadrat.
Narzynkę 1/4" już sobie zamówiłem,
jeszcze tylko tokarkę i ... sam zrobię.
Rafał_Sz
06-04-2016, 12:31
Nie gwintuj pręta po zewnętrznej, tylko zrób gwint wewnętrzny i użyj łącznika 1/4". Będzie dużo łatwiej. Jest mnóstwo gotowych rozwiązań które można podpasować pod Twoje potrzeby.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/dwustronnasrubafotograficzna2xgwintmeski-2.jpg
źródło (http://fripers.pl/o/big/dwustronna-sruba-fotograficzna-2-x-gwint-meski-14-cala-jjc.2500.0.jpg)
A sam pręt powinien mieć ucho do wbijania w ziemię, tak jak odgromniki lub uchwyty do parasoli, bo jak inaczej go wbijesz? Naciskając na gwint (będą stygmaty :D) albo narazisz puszkę na destrukcję.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.videx.pl/media/images/info/14103.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/uchwytwbijany-2.jpg
źródło (http://praktikus.pl/767-large_default/uchwyt-wbijany.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.ludospace.com/IMG/90314.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tribecco.pl/media/images/products/allegro/kotwa_uniwersalna1.jpg)
ZNALAZŁEM WYKONAWCĘ.
Dziękuję za zainteresowanie i porady :)
Wymyśliłem to w postaci pręta również po to aby można było zestaw łatwo zamaskować.
Rafał_Sz
06-04-2016, 13:20
Spoko luz. Jeszcze tu wrócisz jak wbijając swój pręt trafisz na korzeń lub kamień. ;)
Spoko luz. Jeszcze tu wrócisz jak wbijając swój pręt trafisz na korzeń lub kamień. ;)
A jeśli trafi na niewybuch, to pewnie też o tym usłyszymy. ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.