Zobacz pełną wersję : Lowepro Photo Sport 200 AW II
nikoniarz
04-04-2016, 23:19
Witam.
Mam pytanie odnośnie tytułowego plecaka- czy górna komora jest oddzielona o komory foto, czy po prostu komora foto jest włożona do jednej wielkiej komory plecaka? Z tego co wnioskuję na podstawie filmów i zdjęć, to właśnie w pierwszej wersji tego modelu komory były nieoddzielone, i drobne rzeczy mogły sobie wpaść na sam spód plecaka, pomiędzy wkład foto a ściankę plecaka. Bardzo bym prosił użytkowników wersji "II" o informację, a najlepiej zdjęcie wnętrza plecaka.
Z góry dziękuję.
Cześć,
Nie jestem użytkownikiem ww. plecaka, ale miałem okazję obejrzeć w sklepie.
W tym plecaku nie ma oddzielonej komory górnej od dolnej - jest to jedna przestrzeń, gdzie na dole plecaka jest jakby kieszeń, w którą wkłada się od zewnątrz (z boku) komorę foto.
Drobne rzeczy mogą wylądować na dnie plecaka.
Znacznie lepiej, moim zdaniem, jest to rozwiązane w Manfrotto off Road 20l - górna komora oddzielona jest od komory foto "klapą" na zamek blyskawiczny, dzięki czemu możemy te przestrzenie łączyć/dzielić.
Plecaki mają zbliżoną wielkość.
nikoniarz
05-04-2016, 19:08
Cześć,
Nie jestem użytkownikiem ww. plecaka, ale miałem okazję obejrzeć w sklepie.
W tym plecaku nie ma oddzielonej komory górnej od dolnej - jest to jedna przestrzeń, gdzie na dole plecaka jest jakby kieszeń, w którą wkłada się od zewnątrz (z boku) komorę foto.
Drobne rzeczy mogą wylądować na dnie plecaka.
Znacznie lepiej, moim zdaniem, jest to rozwiązane w Manfrotto off Road 20l - górna komora oddzielona jest od komory foto "klapą" na zamek blyskawiczny, dzięki czemu możemy te przestrzenie łączyć/dzielić.
Plecaki mają zbliżoną wielkość.
Czyli jest tak samo, jak w pierwszej wersji... A szkoda. Co do wspomnianego Manfrotto- tak, wiem, że posiada oddzielne komory które w dodatku można połączyć i jest to świetne rozwiązanie. Niestety ten model dyskwalifikuje u mnie jedna sprawa- brak komory na bukłak. Ta komora to jeden z priorytetów, w dodatku na bukłak 2l...
Oczywiście bardzo dziękuję, utwierdziłeś mnie w domysłach odnośnie Photo Sport. Niestety (bądź stety) wygląda na to, że to jedyny plecak spełniający najwięcej moich wymagań i pozostanie go chyba zakupić pomimo tego powyższego minusa. Chyba, że uda mi się coś znaleźć coś innego w rozsądnej cenie (max 600 zł). Szukam i szukam od wczoraj, i nic nie znajduję...
lipalipski
05-04-2016, 19:35
Kupiłem ostatnio w Saturnie na wyprzedaży Cullmann garda sportspack 400.
Całkiem zgrabny plecaczek. Body D600 z za piętą Sigmą 17-35 i tulipanem wchodzi z boku, od strony pleców otwiera się kieszeń i tam mieszczę jeszcze 50/1.8, 35/2 i 35-70 oraz pilota przewodowego, zapasową baterię i jakieś pierdółki.
Górna komora otwierana tradycyjnie jest oddzielona od dolnej. Mieści bukłak (ma wyprowadzenie rurki i uchwyt na rurkę na ramieniu), wiatrówkę, portfel, trochę prowiantu. Ewentualnie zamiast bukłaka 6pak piwa.
Ponadto jest uchwyt na statyw i pokrowiec przeciwdeszczowy.
Całkiem zgrabny plecaczek na krótkie wyprawy albo szwędanie po mieście. W ostatnią niedzielę przedreptałem z nim 17 km i nie mam zarzutów.
Trafiłem go za 47e co uważam za super okazję, chociaż w regularnej cenie około 90e też nie byłby złym zakupem.
nikoniarz
05-04-2016, 19:39
Wygląda ciekawie... Niestety nie mam możliwości by go przymierzyć.
nikoniarz
05-04-2016, 23:23
Dobra, jednak zamówiłem Lowepro Photo Sport 200 AW II. Nie miałem dużego wyboru niestety. Trzeba było pójść na pewne kompromisy. Mam nadzieję, że będę równie zadowolony jak z Flipside Sport. Wątku proszę nie zamykać, może ktoś będzie chciał zadać kiedyś jakieś pytania.
Wątku proszę nie zamykać, może ktoś będzie chciał zadać kiedyś jakieś pytania.
Gratuluję zakupu. Sam przymierzam się do kupna tego plecaka i interesuje mnie głębokość komory wewnątrz. Jak już dojdzie do Ciebie plecak możesz mniej więcej zmierzyć ją. Chciałbym wiedzieć czy zmieści się w środku statyw o wys. 51 cm. Zdumiony jestem że na YT jest tak mało filmików dotyczących tego plecaka a to chyba jedyny który poza systemem nośnym spełniałby moje oczekiwania. Będę wdzięczny za informacje.
nikoniarz
09-04-2016, 07:48
Plecak mam od czwartku. Statywu do srodka nie zmiescisz. Na zewnatrz owszem.
nikoniarz
09-04-2016, 13:33
Odnośnie mocowania na zewnątrz- kieszeń, w którą można wsadzić statyw jest zbyt mała, by weszły 3 nogi Fotopro MGA-684. Można wsadzić jedną lub dwie, by całość nie opadała, a resztę przytroczyć paskami, coś na wzór tego (wiem, że to poprzednia wersja plecaka, ale w nowej jest identycznie to rozwiązane):
http://www.fotovideoshop.sk/Data/583/UserFiles/images/LP%20photo%20sport%20200/Lowepro%20photosport%20200AW%20n.jpg
źródło (http://www.fotovideoshop.sk/Data/583/UserFiles/images/LP%20photo%20sport%20200/Lowepro%20photosport%20200AW%20n.jpg)
Jeśli chodzi o zmieszczenie statywu w środku- z wkładem foto nie ma takiej opcji. Po pierwsze- plecak robi się połowę "płytszy", po drugie- z boku komory foto jest bardzo mało miejsca, co najwyżej na monopod. Po wyjęciu komory nie ma najmniejszego problemu ze zmieszczeniem statywu tylko chyba mi ja się to z celem...
nikoniarz
09-04-2016, 17:49
Nie mogę edytować więc piszę kolejnego posta- dokładne oględziny pokazują, że komora foto jest zintegrowana z plecakiem. Nie ma możliwości by ją wyjąć. Tego się nie spodziewałem...
nikoniarz, a czy do tej bocznej kieszeni zmieści się butelka 1.5L ?
W sumie ja nie potrzebuję kieszeni na bukłak, może ten Manfrotto Off Road Hiker 30L byłby lepszy ...
Dziś przetestowałem Manfrotto Off Road Hiker 30L, 25km po nizinach, system nośny bardzo dobry, sztywny pas biodrowy, dobra wentylacja. W bocznej kieszeni mieści się bez problemu butelka 1,5l, a w siatkowej obok jeszcze mały termos.
nikoniarz
02-10-2016, 20:44
nikoniarz, a czy do tej bocznej kieszeni zmieści się butelka 1.5L ?
Nie ma szans...
Ja jechałem do sklepu mocno przekonany że wyjadę z Photo Sport 200 AW II a finalnie wyszedłem z Manfrotto Advanced Travel BackPack. Mineło 4 miesiące i jestem bardzo zadowolony - do bocznej kieszeni zazwyczaj wrzucam statyw ale spokojne 1,5 litrowa butelka też wejdzie.
czoklecik
03-10-2016, 18:48
Dziś przetestowałem Photo Sport 200
nikoniarz
03-10-2016, 20:12
Dziś przetestowałem Photo Sport 200
Ja testuję od pół roku. W sobotę przeszedł "najcięższy" test. Załadowany do tego stopnia, że ciężar plecaka wynosił 5 kg (aczkolwiek nie był wypchany na maxa), wybrałem się na ostrą górską jazdę (rowerem) po masywie Šerák'a oraz Keprník'a w czeskich Morawach. Złego słowa nie mogę powiedzieć- wygodnie, praktycznie i co najistotniejsze- niesamowicie stabilnie. Plecak nigdzie nie uwierał i nie ciążył pomimo znacznej masy. Mając go przez 6h na plecach ani razu nie przyszła myśl "kurcze, kiedy w końcu go zdejmę...". Wyrobiłem sobie naprawdę rewelacyjną opinię odnośnie plecaków Lowepro- używam jeszcze Flipside Sport 15AW z którego jestem równie bardzo zadowolony. Jak dla mnie rewelacyjne produkty. Oczywiście nie umniejszam produktom innych marek, ważne by dobrać coś na miarę własnych potrzeb. Rozważałem wspominanego w tym wątku Manfrotto Off Road Hiker, niestety brak komory na bukłak zdyskwalifikował go. Jeśli ktoś owej komory nie potrzebuje, myślę, że to będzie równie dobry (jeśli nie lepszy) wybór. W każdym bądź razie w moim przypadku Lowepro to najlepsze plecaki jakie mogłem w tej cenie wybrać.
Nie ma szans...
Wersja I bez problemu przyjmuje butelkę 1,5l. Dziwi mnie, że II już nie.
Pozdrawiam
nikoniarz
11-10-2016, 14:30
Wersja I bez problemu przyjmuje butelkę 1,5l. Dziwi mnie, że II już nie.
Pozdrawiam
To jednak znaczaco inny plecak...
II podobno jest mniejsza, wersja 300 podobno jest rozmiaru 200 w wersji I
nikoniarz
11-10-2016, 16:36
II podobno jest mniejsza, wersja 300 podobno jest rozmiaru 200 w wersji I
Niewykluczone. 200 II to nie jest zbyt duży plecak...
Oglądałem 300 II kilka dni temu, na zdjęciach wydawał się większy ☺️
Jednak wg danych jest istotnie większy od starego 200.
Ja przymierzalem sie z d7100 do 200 II i 300 II i moim zdaniem 300 lepszy.
nikoniarz
11-10-2016, 20:56
Ja przymierzalem sie z d7100 do 200 II i 300 II i moim zdaniem 300 lepszy.
Bo większy?
Tak, do 200 d7100 zbyt niewygodnie wchodził.
nikoniarz
11-10-2016, 21:04
Tak, do 200 d7100 zbyt niewygodnie wchodził.
Ja mieszczę D300 + T28-75... Nie wiem z jakim szkłem wkładasz D7100, ale sam korpus D300 jest zauważalnie większy...
To jednak znaczaco inny plecak...
Te plecaki są prawie takie same. Główna różnica to system nośny i rodzaj materiału. Cała konstrukcja czyli przedział foto, przedział na bagaż, rozkład i ilość kieszeni, przedział na bukłak itd, są w zasadzie identyczne. Funkcjonalność dokładnie ta sama.
II podobno jest mniejsza, wersja 300 podobno jest rozmiaru 200 w wersji I
Taaak... Jeśli chodzi o sam plecak 200aw, to wersja II jest nawet większa niż wersja I, a gdzie tu mowa o 300aw :-)
I - 27 X 17 X 49 cm - ok 22,5l
II - 24.5 x 19.5 x 52 cm - ok 25l
pozdrawiam
nikoniarz
12-10-2016, 13:19
Te plecaki są prawie takie same. Główna różnica to system nośny i rodzaj materiału. Cała konstrukcja czyli przedział foto, przedział na bagaż, rozkład i ilość kieszeni, przedział na bukłak itd, są w zasadzie identyczne.
Przedzial foto nie jest identyczny. Akurat to jedna z glownych zmian.
Przedzial foto nie jest identyczny. Akurat to jedna z glownych zmian.
Mógłbyś napisać czym się różnią przedziały foto w obu plecakach? Moim zdaniem jedynie tym, że wersja II ma zewnętrzny pasek zabezpieczający...
No i jakie są te "pozostałe główne różnice", które sprawiają, że jest to "znacząco inny plecak"?
nikoniarz
12-10-2016, 15:37
Mógłbyś napisać czym się różnią przedziały foto w obu plecakach? Moim zdaniem jedynie tym, że wersja II ma zewnętrzny pasek zabezpieczający...
No i jakie są te "pozostałe główne różnice", które sprawiają, że jest to "znacząco inny plecak"?
Różnic jest wg mnie na tyle dużo, bym śmiało mógł stwierdzić, że to jednak inny plecak.
-zupełnie inny system nośny a to jedna z najważniejszych rzeczy w każdym plecaku, choć ktoś może stwierdzić, że różnice niewielkie, bo to się nosi, i to się nosi...
-zupełnie inaczej rozwiązana komora foto- poza samym suwakiem (podwójnym) jest zabezpieczona dodatkowo klamrą z paskiem (służącym przy okazji do kompresji komory foto- starsza wersja ma w środku pasek). Dla mnie to istotna różnica bo nowsze rozwiązanie kompresuje cały plecak w tym miejscu a nie tylko komorę. Dla kogoś to może być nieistotne, bo komora jak komora- do każdej się wsadzi sprzęt
-starsza wersja ma dodatkowe paski na dole których brak w nowszej
-inaczej rozwiązany pas piersiowy- w starszym jedna klamra jest przymocowana bezpośrednio do pasa naramiennego, w nowszym obie klamry mają dodatkowe paski
Ogólnie cała bryła starszej wersji jest bardziej "toporna" Nowszy jest bardziej zwartą, sportową konstrukcją, nie sprawia wrażenia wora...
Dla kogoś to może być nieistotne, czysta kosmetyka. Dla innych osób mogą być to bardzo znaczne różnice przekładające się na komfort użytkowania. Ogólnie wersja I jaki i II ma swoje wady i zalety.
Różnic jest wg mnie na tyle dużo, bym śmiało mógł stwierdzić, że to jednak inny plecak.
-zupełnie inny system nośny a to jedna z najważniejszych rzeczy w każdym plecaku, choć ktoś może stwierdzić, że różnice niewielkie, bo to się nosi, i to się nosi...
-zupełnie inaczej rozwiązana komora foto- poza samym suwakiem (podwójnym) jest zabezpieczona dodatkowo klamrą z paskiem (służącym przy okazji do kompresji komory foto- starsza wersja ma w środku pasek). Dla mnie to istotna różnica bo nowsze rozwiązanie kompresuje cały plecak w tym miejscu a nie tylko komorę. Dla kogoś to może być nieistotne, bo komora jak komora- do każdej się wsadzi sprzęt
-starsza wersja ma dodatkowe paski na dole których brak w nowszej
-inaczej rozwiązany pas piersiowy- w starszym jedna klamra jest przymocowana bezpośrednio do pasa naramiennego, w nowszym obie klamry mają dodatkowe paski
Ogólnie cała bryła starszej wersji jest bardziej "toporna" Nowszy jest bardziej zwartą, sportową konstrukcją, nie sprawia wrażenia wora...
Dla kogoś to może być nieistotne, czysta kosmetyka. Dla innych osób mogą być to bardzo znaczne różnice przekładające się na komfort użytkowania. Ogólnie wersja I jaki i II ma swoje wady i zalety.
OK, rozbijając plecak na takie drobiazgi, to rzeczywiście może to być inny plecak.
pozdrawiam
nikoniarz
12-10-2016, 16:19
Oczywiście nie chcę umniejszać starszej wersji tylko dlatego, że posiadam nowszą. Osobiście żałuję, że nie pozostawili pasków od spodu oraz klamry pasa piersiowego mocowanej bezpośrednio- bardzo łatwo zapiąć pasek jedną ręką, co w przypadku dwóch dyndających luzem klamer jest bardzo trudne. Szczególnie dla mnie, rowerzysty, gdy jedna ręka jest na kierownicy.
Ja mieszczę D300 + T28-75... Nie wiem z jakim szkłem wkładasz D7100, ale sam korpus D300 jest zauważalnie większy...
Z tego co pamiętam, miałem założoną sigme 10-20
Nie mówię, że nie włożyłem, ale że było to niewygodne. A gdzie jeszcze dodatkowy obiekty (obiektywy)? Do 300aw wkładało mi się znacznie wygodniej.
Taaak... Jeśli chodzi o sam plecak 200aw, to wersja II jest nawet większa niż wersja I, a gdzie tu mowa o 300aw :-)
I - 27 X 17 X 49 cm - ok 22,5l
II - 24.5 x 19.5 x 52 cm - ok 25l
200 I: "Interior Camera Chamber: 19.5 x 9.0 x 23.0 cm" (ze strony http://digital-photography-school.com/lowepro-photo-sport-100200-aw-bag-review/)
200 II: "Internal Dimensions: 16 x 9 x 20.7 cm" (ze strony lowepro)
300 II: "Internal Dimensions: 21 x 9 x 22.3 cm" (ze strony lowepro)
Kupiłem jakiś czas temu Lowepro Photo Sport 200 AW II. Używałem dotąd kilka razy po kilka godzin - spacer po Krakowie, po Puszczy Niepołomickiej, po muzeum lotnictwa. Nie był wypchany, część nie-fotograficzna prawie pusta. Jest bardzo wygodny w czasie noszenia, wygodnie się też dostaje do bocznej kieszeni fotograficznej.
Na razie widzę jedną wadę - komora foto mogła by być większa. Wchodzi Fuji X-T2 z założonym 18-55 plus Sigma 10-20/4.5-5.6 z adapterem nikon-fuji. 3 obiektyw, nawet mały, chyba się nie zmieści. Może jakbym próbował jakoś poziomo ułożyć tą sigmę? 18-55 jest dość krótki to może by się zmieścił na body. Ale teraz doszedł 50-230 który jest relatywnie duży, X-T2 z tym obiektywem spokojnie wchodzi. Obok wchodzi pionowo 18-55 który jest dość mały i być może zostaje miejsce na jeszcze jeden taki obiektyw nad nim. Niemniej byłoby wtedy dość ciasno.
nikoniarz
05-01-2019, 17:32
Na razie widzę jedną wadę - komora foto mogła by być większa.
To nie wada, tylko cecha. Po prostu źle wybrałeś. Trzeba było kupić model 300.
Tak jak mówi nikoniarz źle wybrałeś, ale na osłodę powiem, że to dość częsty przypadek z tym kupowaniem zbyt małego plecaka lub torby, ja też tak miałem. Jednak od tego czasu wolę nosić plecak o 50% za duży niż 10% za mały. Ten większy nie jest wiele cięższy może tylko trochę droższy, a jeżeli coś dokupisz czy zdarzy się wyjazd gdzie trzeba zabrać więcej, to w sumie kupisz dwa razy i wyjdzie zdecydowanie drożej.
Na razie poczekam z wymianą, nie mam jeszcze tyle obiektywów żebym musiał mieć większy ;)
Poza tym, zbyt mały plecak to może być zaleta: nie można pakować wszystkiego co się ma, tak "na wszelki wypadek" ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.