PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamontować Helios 44m-4 pod D5100?



KamKiewel
02-04-2016, 12:13
Cześć,
Postanowiłem założyć ten temat bo nurtuje mnie mała wątpliwość (tylko jedna).
Mianowicie po przymocowaniu redukcji na obiektyw Helios 44m-4 pod nikonowski bagnet, próbuję go normalnie przymocować do korpusu body,
podpinając mój stary obiektyw kitowy 18-105 w pewnym momencie następuje blokada, i mam pewność ,że obiektyw jest dobrze zamocowany i trzyma się z całych sił.
W heliosie z przejściówką też powinno coś zaskoczyć? Zamontowałem obiektyw, wszystko wydaje się być okej, ale obiektyw cały czas można dokręcać..
Kręcić do oporu, czy zostawić tak jak jest, mimo możliwości dalszego kręcenia (boje się ,że porysuję moje nie śmigane body - bo czuje delikatny opór)

Kamil

madebyzosiek
02-04-2016, 12:21
Musisz zamontować najpierw przejściówkę do body, a później wkręcić do niej obiektyw. Przejściówka też pyknie jak będzie na miejscu, tak jak kit Nikona ;)

KamKiewel
02-04-2016, 12:43
Dziękuję!
Czy po przykręceniu do body wartości powinny być wecentrowane tuż pod lampą błyskową? Bo mam bardziej na lewo.

- - - - kolejny post - - - - - -

Głupio mi o to prosić, ale czy mógłby mi pan opisać w jaki sposób samą redukcję zamontować do body?

madebyzosiek
02-04-2016, 12:49
Nie panujemy sobie na forum ;)
Wyskalowanie czasem nie jest idealnie na środku, to nie ma znaczenia.
Sama przejściówka wymaga użycia większej siły i mocnego trzymania. Ale zakłada się ją tak samo jak obiektyw, kropka do kropki i w lewo do pyknięcia :)

1. Kropkę przykładasz do kropki:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/DSC_3430-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/jw91s3zu5c4mxmd/DSC_3430.jpg)

2. Kręcisz w lewo aż zaskoczy, czyli bolec wyjdzie przez dziurkę ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/DSC_3429-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/7ln3plnn6xmm474/DSC_3429.jpg)

Pozdrawiam!

KamKiewel
02-04-2016, 13:14
Zamontowany! Dziękuję bardzo

madebyzosiek
02-04-2016, 13:20
Zamontowany! Dziękuję bardzo

:) Udanej zabawy


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/03/DSC_4762-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/2g3135qympdr9zh/DSC_4762.jpg)
Helios 44-4 :)

Tibi7
04-04-2016, 02:01
Ja to nakręcałem na obiektyw, a dopiero potem do body całość.... Pamiętając że bolczyk musi wskoczyć w ten otworek. (warto trzymać guzik blokady bagnetu, by blaszka nie miała oporu).



A ściągając, w odwrotnej kolejności (jak zwykły obiektyw Nikona)
Ot co...