Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Statyw na lampe plenerowa i okte 120



Davit
26-03-2016, 10:07
Witam, mozecie cos porzadnego polecic do niemalego zestawu jak w opisie? Okta 120, lampa plenerowa 1000ws. I aku. Szukam czegos w miare stabilnego majacego optymalna.cene.

fafniak
26-03-2016, 10:25
Cena niestety zwykle odzwierciedla jakość. Oglądałem tanie statywy oświetleniowe i ich jakość w porównaniu do manfrotto jest naprawdę słaba.
Opcja jest zajrzenie na stronę widlicki i zakup statywu pod głośniki estradowe. Taki duży i ciężki. Z powodzeniem używam go od 15 lat. Niewygodny i ciężki, ale stabilny jak jasna cholera. Mam statywy manfrotto 3 sekcyjne ale jak mam postawić lampiona 1000ws i okte to wybieram tego widlickiego.
Podstawa to szeroki , bardzo szeroki rozstaw nóg oraz worki z piaskiem. Kota 120-180 cm to jest już niezły żagiel i o nieszczęście bardzo łatwo.

emet_b
26-03-2016, 11:00
Ja mam statyw do hd600 i okty 80 taki który waży 11 kg, nogi na szerokość 2m i wzrost do 300 cm. A i tak czasami się gibie. Kupuj jak najciezszy (na pewnie nie z Alu)

Davit
26-03-2016, 11:05
Dzieki za szybka i szczera odpowiedz. Kupie wlasnie taki wg waszych rad. Wielkie dzieki.
Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie jak umocuje na tym lampe ? Trzeba dokupic jakas przejsciowke ?

fafniak
26-03-2016, 11:23
Jeżeli zdecydujesz się na widlickiego to spigota kupisz lub wytoczysz.
Większość oświetleniowych statywów ma bolce znormalizowane.
Dwa worki z piaskiem -to naprawdę jest dobre rozwiazanie stosowane od dzięsiątków lat

Davit
28-03-2016, 11:22
Ok. Dzieki za pomoc. W zasadzie odpowiedzi na temat wyczerpane ?