PDA

Zobacz pełną wersję : EDOX - oryginał czy podróba?



ecml
24-03-2016, 14:22
Ktoś się może orientuje, jaka jest szansa, że to oryginalny EDOX? Jakaś czerwona lampka mi się w głowie zapala...
http://allegro.pl/edox-chronorally-automatic-z-12-500zl-fv23-sklep-i6012936489.html

moshica
24-03-2016, 14:38
Ja też kiedyś kupiłem za pół ceny oryginał z certyfikatem a po tygodniu się okazało że moduł elektroniki fixował, więc cały mechanizm poszedł do wymiany. Zastanów się 10 razy w czym może tkwić podstęp....
Wygląda mi na oryginał, ale dziś małe rączki robią wszystko prawie perfekcyjnie ;-)

ecml
24-03-2016, 14:45
No właśnie się zastanawiam. Kupić za kilka tysięcy zegarek wyglądający na oryginał to lekkie nieporozumienie. Kurcze, ale cena kusi... ;/

//EDIT
Adres sklepu na Street view wygląda, delikatnie mówiąc, dziwnie ;/
https://www.google.pl/maps/@50.9006782,15.7424549,3a,75y,332.82h,87.88t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXLxyW4Rx42nfpjcVvQcOkw!2e0!7i1 3312!8i6656

moshica
24-03-2016, 15:02
O widzisz coraz ciekawiej to wygląda, taka małą niepozorna dziupla ;-) taki jakiś lombard czy cuś ;-)
Na poważnie to byłbym ostrożny, ja to odrzucam, na pewno nie kupował na podstawie zdjęć... za duża wartość przedmiotu.

ecml
24-03-2016, 15:10
Hmm, może to tylko siedziba firmy? Nie słyszałem o podrabianiu tej serii EDOXów, do tego sprzedający pisze: "[...] możliwość odbioru osobistego na terenie Jeleniej Góry i potwierdzenia oryginalności". Na 100% nie kupię w ciemno, wyłącznie na podstawie zdjęć. Muszę poczytać jak i gdzie w Jeleniej sprawdzić oryginalność i najwyżej podjadę.

//EDIT
Mechanizm wygląda na oryginał. Przynajmniej na zdjęciu dodanym do aukcji.

moshica
24-03-2016, 15:22
Taką klasę "sprzętu" za połowę ceny nie sprzedaje się w dziuplach.
Naprawdę nie włącza Ci się "red alert"?
Sorry Ecml, ale połowa tej ceny to i tak kupa kasy, kto o zdrowych zmysłach taki bussiness "kręci", gdzie logika?
Poczytaj o replikach, są prawie idealne ... różnica w samopoczuciu na ręce ;-)

ecml
24-03-2016, 15:28
Taką klasę "sprzętu" za połowę ceny nie sprzedaje się w dziuplach.
Na prawdę nie włącza Ci się "red alert" ?
Ależ zapala mi się. Nawet pisałem o tym w pierwszym poście.



Sorry Ecml, ale połowa tej ceny to i tak kupa kasy, kto o zdrowych zmysłach taki bussiness "kręci", gdzie logika ?
Poczytaj o replikach, są prawie idealne ... różnica w samopoczuciu na ręce ;-)
Właśnie czytam. Różnicę doskonale rozumiem - nie kupię "repliki" nawet za 100zł.

moshica
24-03-2016, 15:56
Nawet gdybym oglądał ten zegarek osobiście lub ze specem wiedząc, że jest to oryginał, nadal miałbym podejrzenie... czasem mała usterka po czasie stawia człowieka przed faktem wyrzucenia kasy w błoto.

ecml
24-03-2016, 16:02
Znalazłem taką ciekawostkę: https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.haitaobei.com%2Ffind%2F30595&edit-text=&act=url
Nawet mechanizm taki sam, odpuszczam.

Wielkie dzięki za pomoc - pewnie wiesz jak to jest, jak się człowiek na coś napali... Trzeźwe spojrzenie z boku wiele w takim przypadku pomaga :)

moshica
24-03-2016, 16:08
Tak często jest z samochodami przy zakupie, pierwsze spojrzenie "chcącego" że muszę go mieć powoduje uśpienie czujności ;-)
Nie ma za co dziękować...po to tworzymy tę społeczność.

luck1985
24-03-2016, 17:03
Ja bym się umówił na sprawdzenie. Wpłacam połowę żeby nie było, jak oryginał- wpłacam resztę. Jak nie, to zwrot towaru i kasy.

Ostro bym siedział przy tej aukcji.
Że ten model kosztuję 12k w kraju, nie oznacza że 5-6k nie jest realne.

Omega kosztuję tyle samo, jak dobrze pogadasz w salonie, trafisz na dzień, to poniżej 10 kupisz i to bez żadnej napinki.

Poszukaj tego modelu za granicą. Ceny w PL są chore i znacznie zawyżone.

Z innej beczki- nie dałbym za Edoxa tej kwoty.
Za 5-6k brałbym Seiko GM, Astron. Za 10k to wyżej wspomniana Omega Seamaster- ale to diver.


EDIt

Ten na allegro może być ok. Sklep ma go za 7k i od ręki.
zobacz amazon albo inne amerykańskie sklepy- bez łaski kupisz ten model za 5,5-6k Sklep dołączy kartkę z życzeniami ur i nawet o cło się nie bój,

ecml
24-03-2016, 17:34
Jeżeli mi ślinotok na Edoxa nie przejdzie to spróbuję jeszcze poszukać w jakimś prawdziwym sklepie, potargować. Ten egzemplarz z allegro odpuszczam definitywnie - zbyt dobre podróby Chińczyki robią (nawet na takim samym mechanizmie) żebym ryzykował, później może jeszcze zasnąć nie mógł. Jeżeli chodzi o Seiko, zwyczajnie mi się nie podoba, Omega ze sklepu niestety dużo za droga, a dobrych podróbek sporo. Zobaczymy :)

Rafał_Sz
24-03-2016, 19:26
Pod tym adresem nie ma żadnego sklepu z zegarkami ani nic choćby podobnego. Pod podanym adresem jest za to jakaś wspólnota mieszkaniowa! http://www.krs-online.com.pl/wspolnota-mieszkaniowa-aleja-wojska-krs-1167128.html

Specjalnie dla Ciebie tam podjechałem, pod dwójką na domofonie odzywa się właśnie powyższa wspólnota.

Żeby było śmieszniej pod tym nipem figuruje firma która niby znajduje się tu: https://www.google.pl/maps/place/Grodzka+8,+58-500+Jelenia+Góra/@50.9035252,15.7324518,3a,60y,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFwX8t_jZdZXK0IXEQ7ZAwQ!2e0!7i1 3312!8i6656!4m7!1m4!3m3!1s0x470ede301427ad5d:0x793 10b8a1ff1b2f4!2sGrodzka+8,+58-500+Jelenia+Góra!3b1!3m1!1s0x470ede301427ad5d:0x7 9310b8a1ff1b2f4


Bo niby ta firma ma się tam znajdować. Taaa.... http://www.monitorfirm.pl/nip-narty-rowery-serwis-konrad-janowski

moshica
24-03-2016, 19:36
Od razu mi to wyglądało na wałek...
Co do wspomnianej ceny to rozumiem zejście w autoryzowanym salonie z 12K na 9-10K, ale nikt o zdrowych zmysłach nie jedzie z ceną za 50% i to w takiej dziupli. Bądźmy poważni !
To nie żadna okazja tylko umoczenie kasy, pewnie tego chińczyka sprowadzili za 500PLN a wystawiają za 5K ;-)

amirez
24-03-2016, 20:11
Ja tam się nie znam na zegarkach. Ale wpisałem numer referencyjny z allegro do szukajki na stronie producenta i rezultatów nie znalazł.

tomek s
25-03-2016, 00:10
Trochę poza tematem, jakbym miał to i tak nie wydałbym tyle na Edoxa, jak już to np. jakiś Oris.
Pozdr

luck1985
25-03-2016, 00:13
Ja tam się nie znam na zegarkach. Ale wpisałem numer referencyjny z allegro do szukajki na stronie producenta i rezultatów nie znalazł.

to coś źle wpisałeś.

I jakie 12k?


http://www.chrono24.pl/edox/mens-chronorally-automatic-watch--id3843257.htm

Masz sklep i 6,9. Dobra cena, bo na amazonie wychodzi trochę powyżej 6000.


LOL
Jaka beka- dochodzenie po nipach lol.

Zmienił branże, serwisował narty, a teraz może ma syna w UK która sprowadza taniej zegarki. Adres firmy nie świadczy o niczym, bo to zwyczajnie adres zamieszkania. Nie każdy musi mieć biuro/magazyn/ klitkę w galerii handlowej.
To się nazywa SMALL BIZNES :D Najczęściej jednoosobowa działalność.

Mamrot
25-03-2016, 02:01
Adres firmy nie świadczy o niczym, bo to zwyczajnie adres zamieszkania.
Nie było by problemu, gdyby to był adres zamieszkania a nie Wspólnoty.

Abstrahując od upodobań, to ten egzemplarz ma nieprostopadle wklejone włókno węglowe na tarczy.

ecml
25-03-2016, 11:15
Dziękuję Panowie za wszelkie pomocne rady i zaangażowanie, szczególnie Rafałowi - że też Ci się chciało jechać... Dzięki :)

Jak już pisałem, dla mnie, ten egzemplarz jest wystarczająco podejrzany żeby sobie odpuścić. Raczej będę szukał w normalnym sklepie, w Polsce, naciąłem się nie raz na zagranicznych zakupach, między innymi z USA (np. rewelacyjnie podrobiona płyta XRCD - nawet numery tłoczni na krążku się zgadzają, no szok). Tak w ogóle, mam wrażenie, że Chińczycy poczynili ostatnio wieeeelkie postępy, ich podróbki są co raz lepsze i lepsze, aż strach...

Rafał_Sz
25-03-2016, 11:33
Nie ma za co.

Polacy też kiedyś byli dobrzy w podrabianiu. Słynna była pewna sprawa gdzie podrabiano dolce (za komuny). Sprawa się rypła, bo podróbki były lepsze od oryginałów, tzn. nie miały pewnych wad występujących na którymś tam etapie druku. :)

ecml
25-03-2016, 16:11
Wracając na sekundę do samego sprzedającego... Obawiam się, że zegarek mógłby do mnie dotrzeć zawinięty w mało używane, ale czyste dywaniki do Seata Leona ;)
http://allegro.pl/dywaniki-leon-iii-5p-nowe-oryginalne-aso-2013-i6075406385.html

W ogóle gość ma kilka kont, nie tylko na allegro ;/

luck1985
25-03-2016, 16:32
Polecam się zarejestrować na forum http://zegarkiclub.pl/forum/
Napisz co chcesz i dostaniesz sprawdzony sklep/adres.

Może tam Ci pomogą wybrać coś innego. Powtórzę- Edox nie jest warty tej kasy. Ktoś tam jeszcze to samo napisał.

ecml
25-03-2016, 16:48
Ok, dzięki.