PDA

Zobacz pełną wersję : Kalendarz NKP 2008



Jas_
21-05-2007, 17:46
Proponuję do kalendarza NKP wykorzystać (za zgodą autorów i aprobatą Forumowiczów oczywiście) zdjęcia-zwycięzców poszczególnych edycji "zdjęcie miesiąca". Byłoby to zarazem uhonorowanie Autorów.

Pozdrawiam
Jas_

shadowArt
21-05-2007, 17:49
Hmmm.... a czy czasem o tym nie jest napisane w regulaminie konkursów??
Chyba coś tam ktoś wpomniał, że będą (albo mogą być) użyte.

Jas_
22-05-2007, 08:21
OK, pkt. czwarty Regulaminu faktycznie przewiduje ewentualną możliwość wykorzystania tych zdjęć do publikacji w kalendarzu NKP (bez oddzielnej zgody autora). Myślę więc, że tym bardziej, skoro tych zdjęć jest duuużo i to już wybranych w głosowaniu przez społeczność NKP, wręcz należałoby je wykorzystać w kalendarzu :)
Ale to oczywiście tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Jas_

Al Bundy
31-05-2007, 11:05
Ale się wychyliłeś :)
A widziałeś 2007? Ja tylko u Admina a tyle było zamieszania - miał być dostępny...
Z 2008 pewnie będzie podobnie. Inną sprawą jest że foty muszą jakoś grać ze sobą w kolejnych miesiącach...

fIlek
31-05-2007, 11:39
A ja poruszę wątek finansowy całego pomysłu. Kalendarz 12 miesięczny formatu A3 nakład 300szt. to koszt rzędu 3000zł netto i to bez lakieru UV. Kto za to zapłaci (chyba żeby zbierać przedpłaty)? Ja napewno nie miałbym serca uderzać do Piotra - Admina, bo on już i tak za dużo dokłada do tego interesu...

Jas_
31-05-2007, 13:22
A propos wątku finansowego...
Żadna drukarnia offsetowa nie ruszy palcem poniżej 500 szt. (a tylko wtedy ceny mogłyby być np.:
A2/1000 zł z tym, że 500 sztuk to dla nas za dużo, chociaż cena jednostkowa na tyle atrakcyjna (2 zł/szt.),
że można by pokusić się nawet o rozprowadzanie wśród znajomych za friko w ramach promocji :-)), natomiast druk cyfrowy przy kilkuset kopiach to już faktycznie spory wydatek.
Patrząc na "zainteresowanie" tym wątkiem, najprostszym rozwiązaniem jest sobie odpuścić :mrgreen:

MRZK
31-05-2007, 15:47
JA osobiscie tym watkiem jestem baardzo zainteresowany:))))

AMI
29-06-2007, 10:06
To trzeba zebrać chętnych, niech wpłacą zaliczki ( będzie na pokrycie kosztów ) i sprawa z głowy a z dodrukiem chyba nie ma problemu??:) Fajny pomysł!

POzdrawiam:
AMI

sailor
01-07-2007, 01:38
A widziałeś 2007? Ja tylko u Admina a tyle było zamieszania - miał być dostępny...

widziales wydrukowany? zazdroszcze ... ;)

Al Bundy
23-07-2007, 16:24
widziales wydrukowany? zazdroszcze ... ;)

Rozumiem że to pytanie nie jest przesiąknięte ironią ? :D

sailor
23-07-2007, 20:40
a czemu mialoby byc przesiakniete? naprawde zazdroszcze .. i nie ma w tym absolutnie nic ironicznego.

motylanoga
24-07-2007, 10:31
A propos wątku finansowego...
Żadna drukarnia offsetowa nie ruszy palcem poniżej 500 szt. (a tylko wtedy ceny mogłyby być np.:
A2/1000 zł z tym, że 500 sztuk to dla nas za dużo, chociaż cena jednostkowa na tyle atrakcyjna (2 zł/szt.),
że można by pokusić się nawet o rozprowadzanie wśród znajomych za friko w ramach promocji :-)), natomiast druk cyfrowy przy kilkuset kopiach to już faktycznie spory wydatek.
Patrząc na "zainteresowanie" tym wątkiem, najprostszym rozwiązaniem jest sobie odpuścić :mrgreen:

Podpytałam znajomą z drukarni, i oto co jej wyszło:
Za A2, na 'sprężynce', po dwa zdjęcia na arkuszu, plus strona tytułowa i karton na pleckach wyszło orientacyjnie 8200,00 netto za 200szt. Jeśli byśmy chcieli 500 to 10600zł. Ale gdybyśmy się zdecydowali na jedną planszę to wtedy jest to 1800netto za 200szt. Nie doliczyła jakiś lakierów czy folii naklejanych na niego.

No ale to tak orientacyjnie...

botak
01-08-2007, 13:23
A moze zrobimy konkurs na kalendarz?
cos takiego jak organizuje magazyn Shift? shift e-zine (http://www.shift.jp.org/)
Wiem, ze sa zdjecia konkursowe, ale poskladanie ich wszystkich razem w spojna calosc, moze okazac sie nierealne chociazby z powodu różnych formatow zdjec (kwadrat, pion, poziom)

Okreslimy format zdjec, i kategorie

tylko podzieliłbym to jeszcze bardziej
Jedna strona dla coolpixow (temat dowolny)
Druga dla lustrzanek (temat dowolny)
Trzecia (Fasion/Glamour)
i tak dalej jak lecą najpopularniejsze kategorie
a i jak zostanie wolny miesiac, to bedzie mozna zrobic skladanke z zdjec konkursowych

dodatkowo konkurs dla grafikow na szate graficzna

wtedy bedzie mozna to calkiem zgrabnie poskladac, a i zabawa bedzie.

a co do produkcji, jak bedzie co produkowac, to i chętni sie moze znajda.
W najgorszym wypadku zawsze mozna poskladac kalendarz i upublicznic go tak aby forumowicze mogli sobie sami wydrukowac.

Chociaz mysle ze przy zaangazowaniu sponsorów
(tez moge sie dozucic) produkcja bedzie malym problemem

Co o tym sądzicie?

pxl
08-08-2007, 11:45
Mi do glowy przychodzi jeszcze jedno rozwiazanie:
udostepnic poszczegolne strony kalendarza jako tapety pulpitu. pewnie nie kazdy z tego skorzysta, wiele osob ma niezly balagan na pulpicie, ale jest to jakies rozwiazanie dodatkowe do tego glownego z drukiem.
Co wy na to?

igorzak
08-08-2007, 11:52
Pxl - mz świetny pomysł:)

Marta Baranowska
11-08-2007, 16:49
swietny pomysł

koka
19-08-2007, 15:23
no fajne pomysły - ja jestem za listą i ZAPISYWANIEM sie chętnych na kalendarz do jakiegos terminu. - a Potem wszyscy musza dokonac wpłaty i wtedy pojdzie druk - np . kazdy by wplacał po 20 wpisowego a reszte potem. - no zalezy jaka cena by wyszla.

Ja juz jestem chętny na ten kalendardz a jak sie uda to i wezme nawet 2 egzeplarze :D lub wiecej :D - ALe to jeszcze mamy troche czasu :)

Jednym słowem jestem ZA :D:D:D

botak
20-08-2007, 14:17
... ALe to jeszcze mamy troche czasu :)...

A ja mysle ze czas sie juz konczy.
Chcac drukowac kalendarz, nie mozna zostawiac tego na listopad.

wiec wczesniej trzeba miec zdjecia, kalendarium i wszystko poskladac.
chcac oddawac to do drukarni trzeba doliczyc 3 tygodnie.

Co do kalendarza na pulpit... nie wiem kto podejmie sie zrobienia czegos takiego
inna sprawa kalendarz do druku, a inna na ekran (inny uklad, inne kalendarium no i minimum trzy rozmiary - nie wspominajac o uzytkownikach MAC'ow)

po liczbie osob zainteresowanych watkiem, jestem praktycznie przekonany ze nic z tego nie bedzie...

koka
20-08-2007, 22:03
no bo moze trza by to jakos na główna wywalic czy co - ja tez wczesniej niewidzialem poki nie znalazlem chwili czasu na wieksze przejrzenie forum

i pewnie wiecej chętnych by sie znalazlo jakby to dac na główną i jakos to podkreslic czy co :)

Lucky
04-09-2007, 21:13
A może na każdą stronę znaleźć sponsora i wydrukować np. 3000 kalendarzy z czego 2400 dla 12 sponsorow a 600 dla forum ?

fIlek
04-09-2007, 21:21
Hmm, halo.... ten tego... nie chciałbym przeszkadzać, ale ja już jestem umówiony na kampanię wyborczą, jak zresztą wiele agencji, więc sugeruję albo pośpiech albo wstrzymać się do po wyborach, bo teraz drukarnie nawet palcem nie kiwną

glisek
23-09-2007, 23:32
Hmm, halo.... ten tego... nie chciałbym przeszkadzać, ale ja już jestem umówiony na kampanię wyborczą, jak zresztą wiele agencji, więc sugeruję albo pośpiech albo wstrzymać się do po wyborach, bo teraz drukarnie nawet palcem nie kiwną
spokojnie, po wyborach.... po wyborach...

krzysztof jot
27-09-2007, 00:26
Podpytałam znajomą z drukarni, i oto co jej wyszło:
Za A2, na 'sprężynce', po dwa zdjęcia na arkuszu, plus strona tytułowa i karton na pleckach wyszło orientacyjnie 8200,00 netto za 200szt. Jeśli byśmy chcieli 500 to 10600zł. Ale gdybyśmy się zdecydowali na jedną planszę to wtedy jest to 1800netto za 200szt. Nie doliczyła jakiś lakierów czy folii naklejanych na niego.

No ale to tak orientacyjnie...

sory stary, zazwyczaj nie jestem wulgarny ale 1800 zł za 200 arkuszy ? to chyba inkrustowane złotem. Powiedz tej znajomej drukarnia, że ohu...ła chyba, sory ale tu nie jest dzungla afrykanska...

motylanoga
27-09-2007, 00:34
sory stary, zazwyczaj nie jestem wulgarny ale 1800 zł za 200 arkuszy ? to chyba inkrustowane złotem. Powiedz tej znajomej drukarnia, że ohu...ła chyba, sory ale tu nie jest dzungla afrykanska...

Jak to dobrze, że nawet z takimi cenami sobie jakoś na rynku radzą.

I 'stary' to ja nie jestem, nawet stara jeszcze nie za bardzo...

Andy_O
05-10-2007, 01:04
sory stary, zazwyczaj nie jestem wulgarny ale 1800 zł za 200 arkuszy ? to chyba inkrustowane złotem. Powiedz tej znajomej drukarnia, że ohu...ła chyba, sory ale tu nie jest dzungla afrykanska...

Tu nie je dżungla, tu je Łorsoł ;-)

szloser
09-10-2007, 01:43
Ja tam na zdjęciach się nie znam ale...
1.
Zrobić kalendarz dla firmy co ma kase i ona wyłoży. Jedyny minus to ich logo przy zdjęciach.
2.
Zrobić kalendarz dla Nikon Polska. Taka kasa to dla nich nawet nie piardnięcie a logo Nikona nam nie przeszkadza
3.
Ktoś kto ma firmę zrobi kalendarze dla siebie - odliczy sobie VAT i podatek. Czyli cena wyściowa -32%.
Ja mam firmę więc skłonny jestem to zrobić.
4.
Ktoś kto ma wtyki w dystrybucji kalendarzy itp. w hurtowniach potraktuje to jako towar i upłynni za koszt produkcji.
jedyny problem to kto wyłoży kase ?
5.
Wyszukać właściciela drukarni któremu zrobią nasze zdjęcia i wyłoży swój czas i materiał dla własnej szajby lub zysku

Jakby nie patrzył możliwości jest wiele.
Jako że znam kupe firm i pare drukarni wiem że jest to możliwe więc ... do roboty.

P.S. Poproszę tylko jaki papier, format, gramatura itp. itd

szloser
11-10-2007, 12:02
Zbieram oferty , to jedna z nich:

Kalendarz format A3
7 kartek (1 kartka okładka 4+0; 6 kartek 4+4)
surowiec kreda 170g
podkładka kartonowa
całość spiralowana

Materiały dostarczone przez klienta - gotowy projekt

Opcja z fakturą
100 szt - cena jednostkowa netto 47,00 zł; brutto 57,34
200 szt - cena jednostkowa netto 25,70 zł; brutto 31,35
500 szt - cena jednostkowa netto 12,00 zł; brutto 14,64
1000 szt - cena jednostkowa netto 7,75 zł; brutto 9,46


Opcja bez faktury cena netto - 5%
100 szt - cena 44,65
200 szt - cena 24,42
500 szt - cena 11,40
1000 szt - cena 7,36

szloser
12-10-2007, 01:01
w międzyczasie (zbierania ofert i szukania sponsora) czytam sobie na temat kalendarza forum na forum. I widzę że nie jest lekko.
Moje podejście jest takie. Nie jesteśmy profesjonalistami i zrobimy to po amatorsku.
Znajde sponsora, postaram się aby jego info było jak najmniejsze a my będziemy mieli czym się pochwalić znajomym.
Zdjęcia będzie akceptował ten kto wykłada kase bo to jego prawo.
Każde zdjęcie będzie ze stopką autora. Co autor tam umieści to już jego sprawa.
Każdy autor zdjęcia wydrukowanego dostanie tylko kalendarze.
Zdjęcia dla sponsora do pokazania będą w formacie nienadającym się do druku.
Formę pokazania tych zdjęć ustalcie wy.
Pozdrawiam i czas do roboty jak chcemy zrobić ten kalendarz amatora

Jacek_Z
12-10-2007, 01:08
Nie jesteśmy profesjonalistami i zrobimy to po amatorsku..
wolałbym nie


Znajde sponsora, postaram się aby jego info było jak najmniejsze a my będziemy mieli czym się pochwalić znajomym.
Powodzenia. Poważnie. Oceniam, że kupiło by kalendarz ze 200 forumowiczów, ale to wtedy wychodzi ze 30 zł/szt (koszt koperty, znaczków tez licz) i za tyle to sie 200 nagle nie znajdzie. Na 1 tys zainteresowanych nie ma chyba co liczyć. Organizacyjnie to załatwic - rozsyłanie przy 1 tys itd - ja dziękuję.
Jak znajdziesz sponsora - jest szansa, a wtedy mozna zrobic kalendazr za pare zł i koszt wysyłki - będzie wielu chętnych. Jak nie - to klapa (tak oceniam)

szloser
12-10-2007, 01:26
wolałbym nie


Jak znajdziesz sponsora - jest szansa, a wtedy mozna zrobic kalendazr za pare zł i koszt wysyłki - będzie wielu chętnych. Jak nie - to klapa (tak oceniam)

Bez sponsora nie podchodzę do tematu. Sam szanuje swój czas dość wysoko. Moje zaangażowanie wynika z aktualnej szajby na punkcie zdjęć.
Znam kupe firm które robią kalendarze więc czemu tego nie wykorzystać.
Znam nawet właścicieli firm którzy mają szjbe na zdjęcia ale nie mają czasu na to.
Troche mi głupio ich wkręcać ale podejrzewam że jakby jego jedno zdjęcie wrzucić do kalendarza
to zapłaciłby za całość :twisted:

sailor
17-10-2007, 18:39
Bez sponsora nie podchodzę do tematu. Sam szanuje swój czas dość wysoko. Moje zaangażowanie wynika z aktualnej szajby na punkcie zdjęć.
Znam kupe firm które robią kalendarze więc czemu tego nie wykorzystać.
Znam nawet właścicieli firm którzy mają szjbe na zdjęcia ale nie mają czasu na to.
Troche mi głupio ich wkręcać ale podejrzewam że jakby jego jedno zdjęcie wrzucić do kalendarza
to zapłaciłby za całość :twisted:

pozwole sobie na odrobine sceptycyzmu ...
prace nad zeszlorocznym kalendarzem zostaly zapoczatkowane we wrzesniu .. mimo wysilkow, nakladu checi i pracy nie udalo sie go wydac, w duzej mierze dzieki forumowiczom ktorzy podeszli do sprawy typowo po polsku i ktorym mimo iz nie mieli ochoty kiwnac palcem przy jego powstawaniu glownie narzekali ze sie nie podoba
przy calym zaangazowaniu w forum, sentymencie i dobrych checiach szczerze obawiam sie ze tego roczny kalendarz znajdzie sie tam gdzie jego starszy brat czyli w koszu. w zeszlym roku wydalem 8 kalendarzy ze swoimi zdjeciami, kalendarz nkp byl 9tym na ktorym obok autorskiego najbardziej mi zalezalo. niestety wszystkie pozostale mialy przewage - zdecydowanego zleceniodwace, ktory wiedzial czego chce. w przypadku kalendarza forumowego mamy 1000 osob majacych rozne zdania.
szczerze bym chcial moc zakupic 1 lub wiecej egzemplarzy i powiesic u siebie w studio. mam nadzieje ze w 2009 sie uda.

szloser
30-10-2007, 00:00
No i chętny jest do drukku zdjęć
ale ze swoim małym logo.
Wzór graficzny do dogadania
I co dalej ?

moshica
22-11-2007, 10:49
Ciekaw jestem czym się to wszystko zakończy, konkurs ogłoszony, czekać na wyniki i to co dalej będzie ....
Myślę że wielu forumowiczów podeszło do sprawy poważnie, szczególnie Ci którzy wysłali swoje prace !
Jakby nie było to zawsze forma promocji tego, że istniejemy i że tworzymy zwartą społeczność ;-)

Pozdrawiam
Moshica

mini21
22-11-2007, 20:23
Chol..... przegapiłem.
Już miałem wysyłać, a tu piszę, że do 21.11
Szkoda :(

RaB
23-11-2007, 14:54
głosy oddane
i powiem tyle, ze z przyjemnoscia taki kalendarz powiesze u siebie:)
pozdrawiam
RaB

sivy
23-11-2007, 16:38
Ok, a teraz jak można bedzie zamowic taki kalendarz ? i Czy już wiadomo kiedy? I jaka cena?

Nivelen
23-11-2007, 18:56
szykuje się ładnie aczkolwiek zawiodłem się na pewnych kategoriach :)

<| MICHAŁ |>
23-11-2007, 21:02
szykuje się ładnie aczkolwiek zawiodłem się na pewnych kategoriach :)

zupelnie nie wiem, gdzie sie podzialy te wszystkie wspaniale zdjecia, ktore w ciagu calego roku pojawialy sie na forum?
W pewnych kategoriach nie ma na czym oka zawiesic - najchetniej bym sie wstrzymal od glosowania, bo szczerze mowiac nie ma na co....

hesja
24-11-2007, 00:59
trzeba bylo wyslac swoje prace....
a tak... pozostaje narzekanie :(

ZaaaaK
24-11-2007, 12:09
trzeba bylo wyslac swoje prace....
a tak... pozostaje narzekanie :(

taka to już nasza narodowa tradycja:twisted:

Maciej
24-11-2007, 12:14
Jakoś na forum Pentaxa udało nam się wybrać zdjęcia i pomimo tego, że niektórym jakieś zdjęcia sie nie podobają, nie narzekają, a wręcz się cieszą z tego kalendarza.

timi
24-11-2007, 12:28
Czy jest możliwość zamówić kalendarz? Szukam i nie bardzo jest o tym konkretne info.

<| MICHAŁ |>
24-11-2007, 15:50
trzeba bylo wyslac swoje prace....
a tak... pozostaje narzekanie :(

Sławku, proszę nie rób scen :)
Akurat takiej odpowiedzi po Tobie się nie spodziewałem.
Ja swoich prac nie wyślę, bo nie uważam, że powinny być opublikowane w kalendarzu NKP. Moje poczucie samokrytycyzmu na to nie pozwala - nie sa wystarczajaco dobre, aby wisiec gdziekolwiek, oprocz mojej sciany :-D.
Ten kalendarz ma byc, jak sam wspomniales wizytowka forum. Ma byc czyms, z czego mamy byc dumni i co mozemy smialo pokazac swiatu. Uważam również, że w przeciągu całego roku bylo na tym forum zaprezentowanych tak wiele dobrych, a nawet doskonalych prac, ze mozna by bylo z nich zrobic kalendarz na 365 dni, a nie na 12 miesiecy. Co sie wiec stalo z tymi wszystkimi zdjeciami, ktore sami nagradzalismy gwiazdkami (jakby skali wystarczylo, to by po 10 dostawaly:mrgreen:), nad ktorymi tylu pialo i wylewalo na ekran niekonczace sie ochy i achy?
Doceniam ogrom pracy jaki wkladacie w funkcjonowanie Forum, co wiecej - niezaleznie od tego jakie akurat zdjecia sie znajda na stronach kalendarza i tak go kupie, bo pieniadze pojda na nasze dalsze funkcjonowanie w sieci i na ogolnie pojete funkcjonowanie NKP, uwazam jednak, ze nalezy powaznie zastanowic sie nad innymi kryteriami doboru zdjec i ich zaglaszania do tak zaszczytnego konkursu, bo tak to mozna nazwac, jakim jest kalendarz. Uwazam, ze zdjecia powinny byc rekomendowane, a nie zglaszane prze tworcow, korzy poprzez emocjonalne do nich nastawienie traca czesto obiektywizm. Selekcja zdjec powinna zaczac sie z poczatkiem roku i trwac nieprzerwanie przez caly rok - to nie moze byc jednorazowa akcja, bo to grozi zupelnie przypadkowym doborem prac, a przez to obnizeniem rangi i niestety ich jakkolwiek zwanej jakosci.
Mam prawo wiec miec swoje zdanie, lub jak to nieszczesliwie nazwales "narzekac".


taka to już nasza narodowa tradycja:twisted:

taaaa, bylejakosc a pozniej narzekanie, czy odwrotnie..... :twisted:


Jakoś na forum Pentaxa udało nam się wybrać zdjęcia i pomimo tego, że niektórym jakieś zdjęcia sie nie podobają, nie narzekają, a wręcz się cieszą z tego kalendarza.

Ja tez sie ciesze, ze kalendarz powstanie - to naprawde swietna rzecz i wspaniala, wielce pozytywna akcja. Nie mam jakichkolwiek watpliwosci, ze kalendarz powinien byc i conajmniej polowa z forumowiczow powinna go sobie zamowic.
Problem polega tylko i wylacznie na tym, ze w ciagu ostatniego roku, a poprzednich nie licze, pojawilo sie na tym forum bardzo duzo zdjec, ktore swoim poziomem przewyzaszaja wiekszosc tych, na ktore przyszlo mi glosowac.

hesja
25-11-2007, 19:25
witaj Michale :)
i wybacz ton mojego poprzedniego postu
ale byl to wynik dluzszej lektury roooznych osob, ktore nie wyslaly swoich zdjec a narzekaja na poziom
Straszne lubie Twoje fotki i paru jeszcze conajmniej innych osob
i przykro mi ze nie wyslaliscie swoich zdjec do naszej zabawy
a co do formuly/formy kalendarza...
taka jest i juz
za rok moze byc inna
nigdy sie wszystkim nie dogodzi

sorki i juz nie robie scen :)

swiatlo
25-11-2007, 19:46
witaj Michale :)
i wybacz ton mojego poprzedniego postu
ale byl to wynik dluzszej lektury roooznych osob, ktore nie wyslaly swoich zdjec a narzekaja na poziom
Straszne lubie Twoje fotki i paru jeszcze conajmniej innych osob
i przykro mi ze nie wyslaliscie swoich zdjec do naszej zabawy
a co do formuly/formy kalendarza...
taka jest i juz
za rok moze byc inna
nigdy sie wszystkim nie dogodzi

sorki i juz nie robie scen :)

Wydaje mi się że za krótki był czas wysyłania zdjęć. Według mnie powinien być do końca listopada. Do mnie Czornyj wysłał zaproszenie na tydzień przed upływem terminu. A przedtem po prostu nawet nie wiedziałem ża taka inicjatywa jak Kalendarz istniała. Rzeczywiście mowa o tym była już dawno, ale była ukryta w dziale na jaki raczej nie zaglądałem.
W dodatku mi się się ubrdało że właśnie koniec listopada był terminem, i kiedy w ten weekend wreszcie miałem czas przejrzeć i przygotować do wysłania moje zdjęcia nagle patrzę - za późno! No cóż, moje gapiostwo, tylko do siebie mogę mieć żal.
Ale koniec listopada byłby bardziej logiczny. Tak mi się wydaje...
W ogóle wydaje mi się że oprócz prac nadesłanych, moglibyście też sami dokonać przeglądu najlepszych prac w ciągu roku i wybrać prace do kalendarza autoratytywnie bez żadnego głosowania.
Daje wam kontretne rozwiązanie do wdrożenia - na NPN jest osobny dział nazwany "pick of the week". To jest pod-forum gdzie admini forum umieszczają najlepsze prace z tygodnia ze wszystkich działów. Czyli są tam zdjęcia najlepsze z Portretów, Krajobrazów itd. Najlepsze w ocenie adminów. I do Was należy jak te zdjęcia wybieracie.
I potem na koniec roku ten dział byłby naturalnym miejscem na wybór najlepszych zdjęć roku.

hesja
25-11-2007, 19:59
witaj pulkowniku :)
pewnie bylby to swietny termin ale biorac pod uwage to,
ze chcemy miec juz gotowe kalendarze przed swietami nie udaloby sie :(
bo to straszny czas w kalendarzowych drukarniach ;)

stad ten cholerny pospiech... heh

swiatlo
25-11-2007, 20:05
witaj pulkowniku :)
pewnie bylby to swietny termin ale biorac pod uwage to,
ze chcemy miec juz gotowe kalendarze przed swietami nie udaloby sie :(
bo to straszny czas w kalendarzowych drukarniach ;)

stad ten cholerny pospiech... heh

Co myślisz o inicjatywie jaką dopisałem do poprzedniego postu - pod-dział o nazwie "Zdjecia tygodnia", czyli po jednym (czasami dwóch ex-equo) zdjęciu wybieranym z każdego działu? Wybieranym autorytatywnie przez adminów na początku każdego tygodnia ze zdjęć z tygodnia poprzedniego?
Wymagało to by od Was większej trochę pracy w poniedziałek, ale może byliby wśród was chętni?

Jacek_Z
25-11-2007, 22:35
nie wiem czy którykolwiek z modów przegląda wszystkie kategorie przez cały tydzień. Ja tylko kilka, a i to nie zawsze.
Myślę, że w przyszłym roku zrobimy to jeszcze inaczej, ale chyba lepiej dyskutować po finale z tym kalendarzem 2008. Ciekaw jestem jakie będzie faktyczne zapotrzebowanie (nakład), jakie będą opinie itd. To istotne informacje jakich jeszcze nie mamy.

boobass
25-11-2007, 22:45
Kiedy wyniki głosowań- czy coś przegapiłem i już są? A ja nie narzekam, zdjęcia naprawdę na wysokim poziomie, może za dużo widoczków dla niektórych, ale landszafty się w kalendarzach sprawdzają idealnie (tak samo jak "gołe baby" ;) ). Ja zdjęć nie nadsyłałem bo po prostu cienki bolek jeszcze jestem w tym towarzystwie, ale w przyszłym roku... kto wie. Niemniej jednak ten kalendarz na pewno kupię (jak wystarczy egzemplarzy).

ekonet
25-11-2007, 22:47
Może to mało ważne, ale - na dużym "banerze" na głównej stronie naszego Forum, gdzie mowa o kalendarzu, stoi jak byk napisane "KALNEDARZ NKP". Może warto to poprawić?
Pozdrowienia od forumowej mendy ortograficznej.

Jacek_Z
25-11-2007, 23:02
Kiedy wyniki głosowań- czy coś przegapiłem i już są?
głosowanie do jutra do północy.

Dex
26-11-2007, 11:23
głosik oddany :) niektóre fotki sa naprawde rewelacyjne

teraz czekam na wyniki i info od kiedy można składać zamówienie na kalendarzyk ;)

gadas
26-11-2007, 12:21
Gdzie są wyniki ? Zamawiam w ciemno 2 sztuki :)
Może warto zrobić spis ile osób chce kalendarz i w jakiej ilości jak juz będzie wiadomo ile jest potrzebnych to wiadomo będzie ile bedzie trzeba wydać i zebrać kasę od zamawiających . Niech ktoś z modów zdrobi ankietę otwartą .
Policzymy i poszukamy drukarni .

Bartek-Kacper
26-11-2007, 18:16
A gdzie można zamówić kalendarz i w jakiej cenie będzie ? Dajcie jakieś namiary.

hotsauce
27-11-2007, 00:22
Mozna liczyc dzisiaj na wyniki, czy raczej jutro ? ;)

kyllan
27-11-2007, 03:07
Wyniki sumaryczne oraz miejsce do dyskusji :)

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=42481