PDA

Zobacz pełną wersję : Moc błysku -di866 mk2 + Nikon d700



urbizdw
22-03-2016, 09:27
Przeglądając zdjęcia jednego z fotografów udzielajacego się na tym forum znalazłem zdjęcie http://www.radziszewski.eu/blog/img/17.08.2012_447.jpg
Patrząc w exif widzę że zdjęcie było wykonane na ISO 4000 + błysk


Wczoraj podczas prób w średnio doświetlonym pokoju ustawiłem ISO 1000 czas 1/125 i błysk w trybie manualny na minimum. I niestety 1 plan został mocno doswietlony
. Czy ktoś ma pomysł jak autor osiągnął na tym zdjęciu taki efekt na dużo większym ISO ze pierwszy plan nie został przeswietlony?

madebyzosiek
22-03-2016, 09:57
A palnik masz ustawiony na spawanie, czy odbijasz światło od sufitu?

Radek Radziszewski
22-03-2016, 10:08
Witaj,

To był bardzo ciemny lokal wyłożony ciemnym kamieniem na ścianach i suficie - oświetlenie bardzo symboliczne.

Z tego co pamiętam bo to dość dawno było używałem tam https://www.garyfong.com/ na lampie sb 800

Pozdrawiam,
Radek

GonzoG
22-03-2016, 12:52
Mnie się zdarza robić zdjęcia z lampą i przy ISO 6400+.

Przede wszystkim, to lampa pracując w TTL jest w stanie zejść z mocą niżej niż 1/128, kolejną sprawą jest to, jak błyskasz - goły palnik na wprost na pewno przepali, ale jak użyjesz dyfuzora i lampę skierujesz ku górze, to nie powinno być problemów z za dużą mocą. Ale jakby nie patrzeć, to Di866 jest bardzo mocną lampą i czasami może to być przeszkodą. Na takie wypadki zaopatrz się w filtry szare (np. z zestawu Rosco: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-strobist-kit---zestaw-55-filtrow-.html)