PDA

Zobacz pełną wersję : Poproszę o ocenę zestawu



Greliximus
20-03-2016, 16:36
Body D5300

z obiektywem

http://www.tamron.eu/pl/obiektywy/18-200mm-f35-63-di-ii-vc/#camera=Nikon/D5300

i dodatkową lampą

http://accord-foto.pl/NISSIN-Speedlite-Di700A-do-Nikon_p6741.html

Sprzęt zamierzam wykorzystywać do utrwalania dnia codziennego jak również podczas górskich eskapad

GonzoG
20-03-2016, 16:53
Jakoś nie widzę lustrzanki w takim zastosowaniu - wielkie, ciężkie, mało poręczne.
Bezlusterkowce m4/3 są tu o wiele praktyczniejsze, do tego dużo mniejszy Nissin i40, czy całkiem malutka Meike MK-320.

ksh
20-03-2016, 16:58
200mm przy f/6.3 jest nieużyteczne chyba że planujesz statyw, dlatego zastanów się nad dwoma obiektywami lub lepszy jest Tamron 18-270mm dobra stabilizacja i dobry optycznie w wersji z średnica filtrów 72mm.

bolth
20-03-2016, 18:39
mam di700 faktycznie kolos jest z niej

rozłóż budżet tak aby uwzględnić Sigme 17-50 f2.8

Wiem nudne staje się polecanie tego szkła co post ale co zrobić skoro w swojej cenie jest zajebiaszcze :) do 1k trafisz używkę

GonzoG
20-03-2016, 18:52
200mm przy f/6.3 jest nieużyteczne chyba że planujesz statyw, dlatego zastanów się nad dwoma obiektywami lub lepszy jest Tamron 18-270mm dobra stabilizacja i dobry optycznie w wersji z średnica filtrów 72mm.
tak samo użyteczne jak 270mm przy f/6.3

Greliximus
20-03-2016, 19:41
200mm przy f/6.3 jest nieużyteczne chyba że planujesz statyw, dlatego zastanów się nad dwoma obiektywami lub lepszy jest Tamron 18-270mm dobra stabilizacja i dobry optycznie w wersji z średnica filtrów 72mm.

Statyw oczywiście już posiadam

ksh
20-03-2016, 20:06
Raczej chodziło mi że jak już kupować taki uniwersalny obiektywy to lepiej miec max 270mm i lepszą stabilizacje.
Osobiście i tak szedłbym w dwa obiektywy, ewentualnie jak wyżej polecane coś m4/3 bo to bardzo sensowne zestawy obecnie są.