Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : PLecak fotograficzny na dwa korpusy.



dvd_100
14-03-2016, 14:59
Dzień dobry.

Ostatnio przeszukuje internet, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego plecaka, bo albo są za duże, albo za małe.

Przygladałem się plecakowi LOWEPRO FLIPSIDE 400AW, ale nie wykorzystam jego potencjału.

Chciałbym zmieścić dwa korpusy sigma 17-50 ewentualnie tamron 28-75 i obiektyw szerokokątny pokroju tamron 10-21 ewentualnie lampa błyskowa.

kaku
14-03-2016, 15:14
Ten plecak jest świetny. Gdybym nie przechodził na bezlustro to bym go sobie zostawił. A tak siedzi teraz na giełdzie. Dodatkowe miejsce w nim zawsze się przyda. Filtry, stopki, dyfuzory od lamp, ladowarka, dekle, oslony. Po paru latach, używania z dużym obciążeniem ( D600+grip, D90+ grip, piec szkiel. 1.75 l woda w bocznej kieszeni - czasem dwie, czasem czasem aluminiowy statyw) wszystkie zamki chodzą jak nowe, żadne szwy nie nadewrwane.
A zwykle zdejmowałem szelki i przekręcałem na pasie biodrowym do przodu zmieniałem obiektyw i z powrotem na plecy.

nikoniarz
14-03-2016, 15:23
Lowepro Flipside Sport 15AW bedzie idealny wielkosciowo.

dvd_100
14-03-2016, 15:49
Ten plecak jest świetny. Gdybym nie przechodził na bezlustro to bym go sobie zostawił. A tak siedzi teraz na giełdzie. Dodatkowe miejsce w nim zawsze się przyda. Filtry, stopki, dyfuzory od lamp, ladowarka, dekle, oslony. Po paru latach, używania z dużym obciążeniem ( D600+grip, D90+ grip, piec szkiel. 1.75 l woda w bocznej kieszeni - czasem dwie, czasem czasem aluminiowy statyw) wszystkie zamki chodzą jak nowe, żadne szwy nie nadewrwane.
A zwykle zdejmowałem szelki i przekręcałem na pasie biodrowym do przodu zmieniałem obiektyw i z powrotem na plecy.

Dla mnie ten plecak to przerost formy nad treścią. poza aparatami i obiektywami za dużo rzeczy nie mam

nikoniarz
14-03-2016, 16:13
Nie mogłem wcześniej wrzucić bo miałem awarię dropboxa.
Tak na szybko- D3 z przypiętym T28-75, N35/18, SB-910, całkiem spora T16-28/2.8 oraz "zagrypiony" D300. Jak dobrze pokombinujesz, to do obu korpusów zapniesz szkła i wszystko się zmieści.
Jeśli design nie podchodzi to możesz celować w coś innego o podobnych rozmiarach...

https://dl.dropboxusercontent.com/s/qqo5p7yklg1o1v5/WP_20160314_14_12_17_Raw.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/qqo5p7yklg1o1v5/WP_20160314_14_12_17_Raw.jpg?dl=0)

dvd_100
14-03-2016, 17:42
PLecak fajny, ale poszukiwał bym jeszcze z komorą na rzeczy osobiste.

Przyglądałem się Manfrotto Off road - Hiker Backpack 30L, ale widzę, że komora jest trochę mała.

Posiadam D3000 oraz F80

nikoniarz
14-03-2016, 18:55
Z boku jest komora na buklak wiec conieco mozna tam wsadzic. Podobnie mozna przymocowac ciuchy w miejscu na statyw- osobiscie zapinam tam kurtke. Ale jak szukasz czegos z typowa komora osobista to musisz poszukac czegos innego.

dvd_100
14-03-2016, 19:21
Tylko trudno coś znależć. Ma ktoś jakieś propozycje?

nikoniarz
14-03-2016, 19:25
Daj wiecej szczegolow- czy korpusy maja miec zapiete szkla, co ma wejsc do komory dodatkowej, w jakich sytuacjach bedziesz uzywac (rower, pieszo...), cena...

dvd_100
14-03-2016, 19:57
do 500 zł co do szkieł to niekoniecznie, byle by sie dwa korpusy i 3 obiektywy zmieściły. Szukam bardziej na wycieczki górskie piesze, więc musi zmieścić np bluza, albo jakieś żarełko, akcesoria typu pilot, zapas baterii, czy filmów, filtrów nakręcanych i prostokątnych plus standardowo miejsce na statyw.

dmk
14-03-2016, 20:16
A mini tracker 200?

dvd_100
14-03-2016, 22:26
Albo żle wpisałeś nazwę, albo znalezć nie mogę.

nikoniarz
14-03-2016, 22:29
Może chodziło o Lowepro Mini Trekker 200... Ale on chyba nie spełnia Twoich oczekiwań...

dvd_100
14-03-2016, 22:49
Z tego co widze, to nówki się kupić nie da, i fakt miejsce na sprzęt jest, ale na inne rzeczy już nie bardzo...

kaku
15-03-2016, 00:16
Nie bój się używek od dobrych firm.

dvd_100
15-03-2016, 00:48
Nawet jeśli, to ten plecak nie spełnia moich wymagań. Albo kupię ten manfretto i spróbuję się jakoś zmieścić, albo będę szukał dalej.

mario
21-03-2016, 15:33
Witam.

To ja się podłączę.
Używam lowepro primus aw (nie wersja minimus) , moim zdaniem plecak idealny. Jedyne co można mu zarzucić to spora masa pustego plecak.
Gdyby był nadal produkowany kupił bym kolejny egzemplarz.
Obecnie rozglądam się za następcą:

- rozdzielone komory (sprzęt foto i rzeczy osobiste)
- boczny otwór do szybkiego wyjmowania aparatu
- dobre zabezpieczenie sprzętu
- wygodny system nośny (nie chodzi o wentylowane plecy tylko porządne pasy takie jak w prawdziwych plecakach)

Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

Pozdrawiam
M.

Witosz
05-05-2016, 12:29
Ja proponuję Plecak Kata D-3N1-30
Używam od 3 lat, 2 body i 2 obiektywy, solidny i wygodny w obsłudze.

dvd_100
30-06-2016, 16:25
Dzień dobry, odświeżę swój temat, bo zrewidowałem swoje potrzeby, zachowania jak i plany zakupowe. Zwracam się do was drodzy użytkownicy o poradę w wyborze plecaka.

Chciałbym zmieścić następujące rzeczy, choć nie koniecznie wszystko razem.

2xKorpus
2xStałki
Tele pokroju 150-600
lampa błyskowa
Spacer-zoom
Statyw
Różne akcesoria
Trochę rzeczy osobistych.

Mógłby mi ktoś doradzić, byłbym wdzięczny

Wujot
30-06-2016, 17:17
Dzień dobry, odświeżę swój temat, bo zrewidowałem swoje potrzeby, zachowania jak i plany zakupowe. Zwracam się do was drodzy użytkownicy o poradę w wyborze plecaka.

Chciałbym zmieścić następujące rzeczy, choć nie koniecznie wszystko razem.

2xKorpus
2xStałki
Tele pokroju 150-600
lampa błyskowa
Spacer-zoom
Statyw
Różne akcesoria
Trochę rzeczy osobistych.

Mógłby mi ktoś doradzić, byłbym wdzięczny

Ale nadal nie określiłeś czy to ma być typowy plecak fotograficzny (który ja nazywam wyrobem plecakopodobnym) czy coś w czym masz zamiar dużo chodzić a chciałbyś mieć normalną jakość systemu nośnego.

Pozdro
Wiesiek

dvd_100
30-06-2016, 17:41
Myślę, ze plecak fotograficzny byłby najlepszy. Ostatnio kupiłem Manfrotto of road 30l i się idealnie sprawuje poza miastem gdzieś na szlakach, ale w mieście to już nie bardzo i poszukuje czegoś bardziej praktycznego i większego z komorą na sprzęt.

Myślałem nad tym plecakiem.

https://store.lowepro.com/transit-backpack-350-aw chodź może trochę coś większego bv się przydało.

kaefpe
01-07-2016, 18:50
Jak masz body bez gripów to polecam Think Tank Perception Pro - spokojnie tam zmieścisz 2 takie body i 3 szkła (bez tele-zoom) + jakieś pierdoły i oczywiście laptop+tablet, ma też fajnie rozwiązane noszenie statywu.

Ja do takiego wciskam D4, co prawda bez podpiętego szkla, ale się mieści o czym nawet producentowi się nie śniło ;))

dvd_100
01-07-2016, 19:50
Zależy mi by w plecaku można było zmieścić 150-600 i tak nie mam zamiaru nosić że sobą wszystkiego co mam i będę miał.

Wysłane z mojego D2203 przy użyciu Tapatalka