PDA

Zobacz pełną wersję : statyw i głowica - pomoc w wyborze



srebrnylis
12-03-2016, 15:31
Hej!
Proszę o pomoc w doborze statywu i głowicy. Sprzęt będzie wykorzystywany do fotografii produktowej w studio oraz wyjazdy (pakuję sprzęt w samochód). Myślę też o kręceniu prostych filmów ze statywu. Fajnie by było móc dodać kamera slider mocowany na statyw w przyszłości.
Zależy mi aby mieć sprzęt na lata. Mój obecny aparat i obiektyw są lekkie (1-2kg). Ja mam 185cm wzrostu. Moje typy:

Statyw:
Manfrotto MK055XPRO3-3W lub MN058B TRIAUT http://www.fotoplus.pl/statywy/statywy-foto/statyw-PRO-GEARED-475-B

Głowica:
MK055XPRO3-3W -klocek – 2kg– 779zł
MN808RC4 STANDARD – 1,5kg, płytka 410PL/RC4
MHXPRO-3W – 1kg, zsuwane rączki, płytka 200PL/RC2

Która będzie najlepszym wyborem? Która nada się do video?
Zagadkę mam z tymi płytkami? Jest gdzieś w sieci kompendium, która do czego pasuje?

hostman22
17-03-2016, 19:01
szybciej chyba otrzymałbyś odpowiedz pytając się ma forum o filmowaniu aparatami. Do foto na pewno ok, to video nie wiem...

T&T
18-03-2016, 12:37
Do wielu zastosowań ta (https://www.manfrotto.com/products/supports/tripod-heads/video-head/pro-video-head-flat-base-msize) się nadaje. Dobra nawet do ciężkiego tele.

Big Z
18-03-2016, 15:10
Wydaje mi się, że za podobną kwotę kupisz już włókno węglowe. Jak dla mnie praktyczniejsze. I lżejsze. Może w samochodzie jest to bez znaczenia, ale przy targaniu wszystkiego na plecach już tak.

srebrnylis
20-03-2016, 23:24
Dzięki za odpowiedzi . Czy włókno węglowe jest trwalsze niż aluminium i jego pochodne?

Mam lekką zagadkę. Cięższy i stabilniejszy PRO GEARED 475B czy lżejszy i z możłiwościąustwienia kolumny poziomo MK055XPRO3-3W.
Z głowic to raczej MN808RC4 lub MK055XPRO3-3W.
MVH502AH dokupię - na pewno jeśli będę więcej kręcił video. Brak trybu portretowego jest nie do przeskoczenia.

Płytki wszystkie pasują.

T&T
21-03-2016, 14:17
Jeżeli chodzi o statyw to trzeba być o tyle ostrożnym, że nie zawsze cięższy oznacza stabilniejszy. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że statyw z mocowaną poziomo kolumną za kilkaset zł będzie stabilny.