PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki filtr 77 mm uv,polaryzacyjny?



bartasck
09-03-2016, 21:36
Tak jak w temacie.
Kupiłem Sigma 17-50 2.8 i wypada ją czymś zabezpieczyć i może przez założenie filtra podciągnąć nieco kolorystykę zdjęć.
Co polecacie ?
Jaka firma ?
Aukcje mile widziane .

Borat1979
09-03-2016, 23:04
Najelpiej zabezpieczyć zakładając dekiel :)

bartasck
10-03-2016, 00:38
No super. Skorzystam z tej rady.
Fajnie, że wpadles na to.

Maly.Psikus
10-03-2016, 01:47
Polaryzacyjny:
- Hoya HD CIR-PL (posiadam i jest lepsze niż pozostałe Hoya - zabierają więcej światła)

Ochrona:
- UV Hoya HD (posiadam - nie ma dodatkowych blików, jakoś zdjęć taka jak bez filtra)
lub
- Hoya HD Protector (typowo ochronne)


Kiedyś patrzałem za Marumi, ale droższe było i jakoś mniej tego było w sieci (szukałem wtedy 67mm). Więc kupiłem ponodź lepsze (z opini ogólnodostępnych) Hoya.

bartasck
10-03-2016, 10:20
Zastanawiam się na Hoya HD CIR-PL i Hoya Pro 1 czy jakoś tak.
Różnica w cenie dość spora i ciekawe czy idzie to w parze z jakością?
Zakładać sam polaryzacyjny ?

lipalipski
10-03-2016, 12:42
UV do niczego nie służy, poza ewentualną ochroną soczewki.

Ja nie mam na żadnym szkle i nic się żadnemu szkłu nigdy nie stało.

bartasck
10-03-2016, 13:22
Może rzeczywiście lepiej wydać te 200-300 zł na coś innego. Pozostało przemyśleć sprawę.

lipalipski
10-03-2016, 14:53
Jeśli wiesz do czego będzie Ci służył polar albo ND lub połówkowy to warto.

Inne filtry IMO nie mają racji bytu przy fotografii cyfrowej.

grzegorzdz72
10-03-2016, 16:14
Jeśli wiesz do czego będzie Ci służył polar albo ND lub połówkowy to warto.

Inne filtry IMO nie mają racji bytu przy fotografii cyfrowej.

Dla mnie tylko polar i coś typu BigStopper, efektu tych dwóch nie uzyskasz w PS-ie, reszty nie potrzeba, zamiast używać połówkowych, można przecież złożyć zdjęcie z dwóch lub kilku ekspozycji.

Maly.Psikus
10-03-2016, 16:24
Hoya Pro1 i jej czyszczenie jest straszne.