PDA

Zobacz pełną wersję : d750 dystrybucja azjatycka - pomocy



pinio80
09-03-2016, 00:49
Hej wszystkim.

Zakupiłem w jednym ze sklepów internetowych aparat Nikon D750. Aparat miałbyć z dystrybucji Polskiej. Niestety po około tygodniu zafascynowania aparatem zauważyłem brak karty gwarancyjnej. Zadzwoniłem więc na infolinię Nikona i okazało się że aparat jest z dystrybucji azjatyckiej i gwarancja aparatu w Polsce nie obejmuje. Czy mam szansę wywalczyć coś u sprzedawcy? Czy sprzedawca powinien wymienić aparat na aparat z Polskiej dystrybucji? na co się powoływać w kontaktach ze sprzedawcą?

himi
09-03-2016, 01:10
Trzeba sprawdzać, pytać i uważać. Ktoś wyładował w Polsce zdaje się duży kontener azjatycki..... W 3 sklepach ,,zaproponowano'' mi dzisiaj właśnie ,,body z Japonii''. Wystawiane normalnie z FV - ponoć normalnie, ale jak dopytać to gwarancja to jakiś kosmos: ,,realizowana u nas'':) Tak to tłumaczą. Ceny? 200-300 pln taniej niż rynkowe. Szkoda sobie głowę zawracać. Przy przypadłościach serwisowych D750 brak krajowej gwarancji jest dyskomfortem.

pinio80
09-03-2016, 01:16
no tak ale mnie zapewniano że to Polska dystrybucja i dlatego dokonałem zakupu a teraz sprzedawca chowa głowę w piasek

himi
09-03-2016, 01:18
Masz to w mailu np? Ja dzisiaj zamówiłem i zanim zapłacę poprosiłem o kopię dokumentów gwarancyjnych do wglądu - fotokopię choćby. Wyraźnie zaznaczyłem, że interesują mnie tylko 2 pełne lata Nikon Polska.

pinio80
09-03-2016, 01:26
Masz to w mailu np? Ja dzisiaj zamówiłem i zanim zapłacę poprosiłem o kopię dokumentów gwarancyjnych do wglądu - fotokopię choćby. Wyraźnie zaznaczyłem, że interesują mnie tylko 2 pełne lata Nikon Polska.

sklep dalej w mailach utrzymuje że aparat jest z Polskiej dystrybucji mimo że na infolinii po nr ser wyszło że dystrybucja - Azja

MstrG
09-03-2016, 10:12
Co to za sklep? Jaki jest numer seryjny? Ile czasu minęło od zakupu?

TOP67
09-03-2016, 10:47
sklep dalej w mailach utrzymuje że aparat jest z Polskiej dystrybucji mimo że na infolinii po nr ser wyszło że dystrybucja - Azja

Jaki masz kod na pudełku? W Polskiej dystrybucji powinno być D750 BK EU

Poczytaj ten wątek. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=270122

nowart
10-03-2016, 22:52
Poczytaj sobie moje wypowiedzi w wątku, który podlinkowałj TOP67, masz tam opisane jak to działa...

himi
11-03-2016, 08:35
W polskich sklepach z FV i polską gwarancją można kupić puszkę za 7500 i to czasem z bonusem w postaci dodatkowego aku. Wczoraj tak kupiłem. Warto się kusić na puchę z jakiegoś Singapuru 200 złotych tańszą?

Maciek N
11-03-2016, 10:06
Klient powinien kupować jak najtaniej wywierając presję na obniżkę ceny, a sprzedawca musi być uczciwy. Jeśli tak nie jest to zazwyczaj wystarczy jedna wizyta z dokumentami u Rzecznika Praw Konsumenta.

bolth
11-03-2016, 10:28
Himi... rozumiem świadomy wybór tańszego sprzętu a nie walenie klienta wiadomo gdzie.
Każdy szuka dobrej ceny,okazji ale jak nie pełnej gwarancji Nikona to kupujący musi o tym wiedzieć lub zostać pionformowany dlaczego taka cena a nie inna.

W Łodzi jest sklep RTV i jest tam jest taniej ale jak coś Ci padnie to naprawa z Twojej kapsy.Z tym że o tej niedogodności wiesz i nikt jej nie taji przed kupującym

himi
11-03-2016, 13:20
Dlatego ja się nie oglądałem na niską cenę. Trafiłem promocje w cyfrowe za 7555 mam z dodatkowym aku z polską gwarancją, która przy pracy aparatem jest niezbędna. Przed zakupem upewniłem się czy na 100 procent jest to polska dystrybucja i gwarancja.

MaciekN - ty taką same zasadę stosujesz wobec swoich klientów, którzy twoje usługi ,,chcą najtaniej i wywierają presję''? To sprzedajesz usługę, czy prowadzisz rodzaj licytacji na nią?


A w/s wsparcia rzeczników - jak kupujesz sprzęt na firmę- to rzecznik i UOKIK się wypinają.

Ja wyrosłem z ,,gdzie najtaniej''. Jak zarabiasz narzędziami to kupuj tam, gdzie jest najlepiej - pod kątem obsługi, reklamacji, gwarancji etc. Tanie oferty odsiewam w przedbiegach. Osiwiałbym kupując jakiś hongkongach i innych singapurach. Ważniejsza jest dla mnie renoma sklepu ( w tym głownie wypracowane własne doświadczenia z kontakcie ze sprzedajacym) niż kilka stówek przy zakupie za 8-10 koła.

marcys
11-03-2016, 23:20
Dlatego ja się nie oglądałem na niską cenę. Trafiłem promocje w cyfrowe za 7555 mam z dodatkowym aku z polską gwarancją, która przy pracy aparatem jest niezbędna. Przed zakupem upewniłem się czy na 100 procent jest to polska dystrybucja i gwarancja.

MaciekN - ty taką same zasadę stosujesz wobec swoich klientów, którzy twoje usługi ,,chcą najtaniej i wywierają presję''? To sprzedajesz usługę, czy prowadzisz rodzaj licytacji na nią?


A w/s wsparcia rzeczników - jak kupujesz sprzęt na firmę- to rzecznik i UOKIK się wypinają.

Ja wyrosłem z ,,gdzie najtaniej''. Jak zarabiasz narzędziami to kupuj tam, gdzie jest najlepiej - pod kątem obsługi, reklamacji, gwarancji etc. Tanie oferty odsiewam w przedbiegach. Osiwiałbym kupując jakiś hongkongach i innych singapurach. Ważniejsza jest dla mnie renoma sklepu ( w tym głownie wypracowane własne doświadczenia z kontakcie ze sprzedajacym) niż kilka stówek przy zakupie za 8-10 koła.

Renoma, renomą ja obecnie walczę z warszawskim "renomowanym" sklepem bo zamiast puszki Nikon Polska sprzedał mi z jakiejś zagranicy i w serwisie okazało się, że nie ma gwarancji. A też nie oglądałem się na niską cenę. W dzisiejszych czasach nawet nowy aparat warto sprawdzić w serwisie. Oczywiście wszystkie papiery były łącznie z kartą gwarancyjną NP i napisem 2 lata gwarancji.

nowart
12-03-2016, 01:04
Nie bardzo rozumiem. Dostałeś korpus z dokumentami Nikon Polska, zgodnymi numerami seryjnymi a w serwisie usłyszałeś, że to sprzęt z dalekiego wschodu? Jakim niby cudem? Co dokładnie powiedzieli w Nikon Polska?

marcys
12-03-2016, 01:28
Nie z dalekiego wschodu a z dystrybucji "europejskiej". Serwis stwierdził, że sprzedawca sfałszował kartę gwarancyjną i nie ma 2 lat gwarancji. Kupowałem aparat jako z Nikon Polska bo mi na tym zależało, a tu d... Sprawę opiszę w osobnym wątku bo jest ciekawa i jak twierdzi serwis NP to stały numer tej dość popularnej warszawskiej firmy. Szczegóły po konsultacji z prawnikiem bo sprawa prawdopodobnie oprze się o prokuraturę.

blazej142
12-03-2016, 02:22
Jaka to firma?

nowart
12-03-2016, 15:35
Nie z dalekiego wschodu a z dystrybucji "europejskiej". Serwis stwierdził, że sprzedawca sfałszował kartę gwarancyjną i nie ma 2 lat gwarancji. Kupowałem aparat jako z Nikon Polska bo mi na tym zależało, a tu d... Sprawę opiszę w osobnym wątku bo jest ciekawa i jak twierdzi serwis NP to stały numer tej dość popularnej warszawskiej firmy. Szczegóły po konsultacji z prawnikiem bo sprawa prawdopodobnie oprze się o prokuraturę.

Nadal nie rozumiem. Skoro z dystrybucji UE to przecież nadal masz 2 lata gwarancji. Rok w Nikon Polska, drugi rok w kraju z którego został sprowadzony. Pełna 2 letnia gwarancja Nikona. Po co zatem jakieś przekręty typu "fałszowanie karty gwar"?

Maciek N
12-03-2016, 17:51
MaciekN - ty taką same zasadę stosujesz wobec swoich klientów, którzy twoje usługi ,,chcą najtaniej i wywierają presję''? To sprzedajesz usługę, czy prowadzisz rodzaj licytacji na nią?


Powinieneś rozróżniać usługi artystyczne od towaru który jak wynika to z opisu powinien być identyczny w każdym sklepie i u każdego oficjalnego sprzedawcy.
Porównanie (wybacz) bezsensu.

TOP67
12-03-2016, 18:03
Jaki masz kod na pudełku?

himi
12-03-2016, 20:40
Powinieneś rozróżniać usługi artystyczne od towaru który jak wynika to z opisu powinien być identyczny w każdym sklepie i u każdego oficjalnego sprzedawcy.
Porównanie (wybacz) bezsensu.

Towar zasadniczo jest identyczny, różnica polega na systemie gwarancyjnym. Ale nie będziemy się spierać. Za to ciekawą historię tu kolega zaprezentował, też jestem ciekaw jakie ma oznaczenia na pudełku.

marcys
12-03-2016, 23:09
Jaki masz kod na pudełku?
Nr przy kodzie kreskowym czy nr. seryjny?

MstrG
12-03-2016, 23:22
Nad kodem kreskowym - D750 BK EU?

marcys
12-03-2016, 23:36
Nad kodem kreskowym - D750 BK EU?
Ja akurat nie mam D750, mam D800 z oznaczeniem D800 (EP), a karta gwarancyjna Nikon Polska :)

TOP67
13-03-2016, 12:00
Ale pytanie było do założyciela wątku.

krzysiekn
13-03-2016, 13:10
Tak sobie czytam ten wątek i widzę że trzeba 4,5 dni,żeby dowiedzieć się,co jest napisane na pudełku.Jaki kod,jaki dystrybutor,a i tak dalej nie wiemy.

rabbitzzz
13-03-2016, 13:50
Skoro karta gwarancyjna jest sfałszowana jak twierdzi Nikon Polska to sprawa powinna trafić do policji/prokuratury, o ile wdzystko co pisze założyciel wątku jest prawdą, ale biorąc pod uwagę że założyciel miga się od niektórych odpowiedzi to coraz mniej mi się chce wierzyć że pinio80 nic nie wiedział o tej całej sprawie z gwarancją

nowart
13-03-2016, 17:21
Ja akurat nie mam D750, mam D800 z oznaczeniem D800 (EP), a karta gwarancyjna Nikon Polska :)

No a na moje ostatnie pytania możesz odpowiedzieć bo nadal nie kumam o co chodzi skoro miałeś sprzęt z europejskiej dystrybucji.