Zobacz pełną wersję : "Dobry" pierwszy statyw.
YouSteee
06-03-2016, 15:02
Witam,
Z każdą kolejną sesją odczuwam coraz to większy brak statywu, więc rozważam taki zakup. Jednak mój portfel jest troszkę ograniczony (mam do wydania ok. 200zł). I tutaj nasuwa się pytanie czy macie jakieś propozycje godne polecenia do ok. 200zł? Aktualnie posiadam Nikona D5200 z obiektywem 18-105 (ostatnio częściej używany).
Z góry dzięki,
Pozdrawiam.
Maly.Psikus
06-03-2016, 15:08
Velbon DF-61 (~120zl) Camrock TS53 (~130zl) Triopo C-258 (~215zl)
Rafaello666
10-02-2018, 13:34
Ja bym jednak szukał czegoś z głowicą kulową. Miałem Velbona DF-60. Przy wadze zestawu 1,2 kg już się ledwo wyrabiał. No i te rozpórki przy nogach. Spore ograniczenia przy konfiguracji.
nikoniarz
10-02-2018, 13:47
Kiedyś kupiłem DF-60 (praktycznie nie różni się od 61)- użyłem chyba dwa razy. Strach na tym montować jakąkolwiek lustrzankę. Masa tworzywa sztucznego w miejscach gdzie nie powinno go być- głowica, podstawa głowicy, szybkozłączka, kolumna centralna... Ale mam go do dziś- przyzwoicie spisuje się jako statyw do lampy reporterskiej :mrgreen:
Rafaello666
10-02-2018, 13:56
Tak. Lampę udźwignie bez problemu. :D Jeśli chodzi o montaż na nim aparatu, to na pewno poniżej kilograma żeby nie przeżywać za dużych stresów.
greku792
10-02-2018, 17:51
Genesis ABT Base (KIT) z głowicą ABH-36 spokojnie da radę z takim zestawem. Cena troszkę ponad budżet ale warto. Sam taki mam, używam i spisuje się świetnie.
Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.