PDA

Zobacz pełną wersję : green.l cpl



krzysko88
06-03-2016, 13:51
Witam, dostalem gratis do 18-105 filtr jak w temacie. to filtr polaryzacyjny tak ? nosic go zawsze dla ochrony czy bedzie mi fałszowac fotografie ? w jakich scenach go najlepiej używać ? z czym go sie je ?
wygooglowalem go i wiem ,że jest to polar kołowy z tym ,że wolałbym wiedzieć z czym to sie je i czy w ogóle warto, bo sprzedawca zawsze swoje chwalić bedzie a nosić coś ciągle na lustrze co tylko bedzie mi szarpać nerwy to tez bez sensu. z góry dzięki za podpowiedzi odnośnie filtra. :)

MstrG
06-03-2016, 14:05
Nie ma sensu go mieć cały czas założonego, tym bardziej "dla ochrony". Poczytaj co dokładnie robi polar i zakładaj go tylko wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować.

krzysko88
10-03-2016, 16:32
a co do jakosci filtra ? ktoś ma? używa? wie coś o nim ? chyba jakiś chińczyk z tego co widze po pudełku.

GonzoG
10-03-2016, 16:37
Jeśli to zwykły Green.L, to zapakuj go w pudełko i sprzedaj.

krzysko88
10-03-2016, 16:54
aż taka tragedia ?

green.L cpl innych oznaczeń nie ma

GonzoG
10-03-2016, 16:57
Tragedia... nie tylko z 18-105, ten co jak miałem, używalny był gdzieś do 30mm (później obraz się rozjeżdżał), dość mocno barwił, a samo działanie filtrujące oceniam na 50-60%... już lepiej sprawdzają nasadki na okulary za 30zł...

krzysko88
10-03-2016, 20:41
porobie sobie jeszcze kilka fotek z założonym i bez i porównam, ogólnie to filtr ląduje głęboko w szafie, dzięki za rade.