SerU
05-03-2016, 03:51
Witajcie!
Na początku roku Ricoh wprowadził do sprzedaży w Europie udoskonalony model swojego aparatu do robienia zdjęć sferycznych, który poza zdjęciami kręci także sferyczne filmy w rozdzielczości Full HD. Od tygodnia mam to cudo i postanowiłem je nieco potestować. Niestety skrypt forum uniemożliwia prezentację panoram, więc po zdjęcia i bardziej szczegółowy opis zapraszam na mojego bloga na wpis -RICOH Theta S- (http://rydosz.com/ricoh-theta-s-panoramy-za-jednym-kliknieciem/). Jest to jedynie wstęp do dłuższej rozprawki na temat tego urządzenia.
Generalnie jest to niezły bajer, ale do zastosowań stricte komercyjnych się niestety nie nadaje z powodu braku rawów, ograniczonej funkcjonalności jeśli chodzi o tryby pracy, szumy i DR. Jednak jako aparat na wycieczki i do selfie dyskwalifikuje "płasko-obrazkową" konkurencję, tym bardziej, że na rynku nie ma niczego o choć zbliżonej cenie (cena w UK to 299 funtów, a model HD o oznaczeniu Theta M15 można kupić za 100 funtów mniej). Wróżę więc temu urządzeniu dobrą przyszłość, bo po tygodniu obcowania z nim i prezentowania zdjęć oraz filmów znajomym widzę, że jest "parcie" na tego typu wyświetlanie obrazów.
Co ciekawe pomimo wad, które wymieniłem wcześniej mam juz dwie chętne firmy na sesje komercyjne z użyciem Thety S. Z czego jedna chce wykorzystać mój pomysł na dość oryginalne zastosowanie zdjęć z tego aparatu, ale póki co szczegółów nie mogę zdradzić.
Ze zdjęć można wycinać dość ciekawe kadry, a jeden z nich prezentuję poniżej ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/03/pano1-1.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/pano1.jpg)
Póki co nie nakręciłem tym aparatem żadnego interesującego filmu, ale mam już pewien plan :mrgreen: Całe szczęście youtube obsługuje już tego typu materiał, więc nie będzie problemu z publikacją w "pełnej użyteczności".
Pozdrawiam,
SerU
Na początku roku Ricoh wprowadził do sprzedaży w Europie udoskonalony model swojego aparatu do robienia zdjęć sferycznych, który poza zdjęciami kręci także sferyczne filmy w rozdzielczości Full HD. Od tygodnia mam to cudo i postanowiłem je nieco potestować. Niestety skrypt forum uniemożliwia prezentację panoram, więc po zdjęcia i bardziej szczegółowy opis zapraszam na mojego bloga na wpis -RICOH Theta S- (http://rydosz.com/ricoh-theta-s-panoramy-za-jednym-kliknieciem/). Jest to jedynie wstęp do dłuższej rozprawki na temat tego urządzenia.
Generalnie jest to niezły bajer, ale do zastosowań stricte komercyjnych się niestety nie nadaje z powodu braku rawów, ograniczonej funkcjonalności jeśli chodzi o tryby pracy, szumy i DR. Jednak jako aparat na wycieczki i do selfie dyskwalifikuje "płasko-obrazkową" konkurencję, tym bardziej, że na rynku nie ma niczego o choć zbliżonej cenie (cena w UK to 299 funtów, a model HD o oznaczeniu Theta M15 można kupić za 100 funtów mniej). Wróżę więc temu urządzeniu dobrą przyszłość, bo po tygodniu obcowania z nim i prezentowania zdjęć oraz filmów znajomym widzę, że jest "parcie" na tego typu wyświetlanie obrazów.
Co ciekawe pomimo wad, które wymieniłem wcześniej mam juz dwie chętne firmy na sesje komercyjne z użyciem Thety S. Z czego jedna chce wykorzystać mój pomysł na dość oryginalne zastosowanie zdjęć z tego aparatu, ale póki co szczegółów nie mogę zdradzić.
Ze zdjęć można wycinać dość ciekawe kadry, a jeden z nich prezentuję poniżej ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/03/pano1-1.jpg
źródło (http://rydosz.com/pic/pano1.jpg)
Póki co nie nakręciłem tym aparatem żadnego interesującego filmu, ale mam już pewien plan :mrgreen: Całe szczęście youtube obsługuje już tego typu materiał, więc nie będzie problemu z publikacją w "pełnej użyteczności".
Pozdrawiam,
SerU