PDA

Zobacz pełną wersję : LR a zafarb filtra ND



myrele
27-02-2016, 14:35
Witam
Posiadam filtr ND 3,0 B+W i na zdjeciach pojawia sie taki brazowy zafarb.
Wszedzie pisza, ze mozna to w latwy sposob usunac w LR. :)
Znalazlem poradnik kolegi biegly jak to zrobic , ale w PS.
Moglby mi ktos powiedziec jak to sie robi w LR ?

Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

KaarooL
27-02-2016, 16:18
Jeśli masz jakikolwiek zafarb, to w dowolnym konwerterze RAW operujesz wartością WB i ewentualnie jednym lub paroma wybranymi kolorami zmieniając ich nasycenie.

Można też bawić się krzywymi.

GonzoG
27-02-2016, 16:49
J.w. - najpierw ustalasz poprawny WB, a następnie czy to suwakami przy kalibracji aparatu (tam gdzie się wybiera profil), czy suwakami HSL korygujesz odpowiednie barwy.Natomiast na takie problemy najlepszy jest ColorCheker lub mu podobne i stworzenie profilu w oparciu o zdjęcie zrobione z takim filtrem.

Nican
27-02-2016, 18:15
Witam
Posiadam filtr ND 3,0 B+W i na zdjeciach pojawia sie taki brazowy zafarb.
Wszedzie pisza, ze mozna to w latwy sposob usunac w LR. :)
Znalazlem poradnik kolegi biegly jak to zrobic , ale w PS.
Moglby mi ktos powiedziec jak to sie robi w LR ?

Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam


Problem jest stosunkowo latwy do opanowania.
jesli to jes zafarb w kierunku brazowego to masz rownomiernie o Jakis czynnik zawazona wartosc R , zanizona B.

Najpierw sprobuj najprostszej ale czesto b. skutecznej metody - usunac automatycznie , algorytm Auto dosyc dobrze pokunuje Takie problemy.

w okienku balans bieli wybirerz opcje AUTO - powinen rozpozanc ze wrtosci RGB odbiegaja od typowych dla obrazu.
Zafarb powinen zostac usuniety.
jesli nie bedtiesz jeszcze zadowolony zu wyniku , mozesz nastepnie recznie przeprowadzic korekty , takie jakie uznasz za stosowne.


mozna tez szukac w kadrze miejsc , ktore winny byc szare jak np kamien , asfalt , chmury itp i kliknac w te miejsca pipeta balansu bieli.

miroko
27-02-2016, 20:42
może to coś pomoże
albo przybliży do rozwiązania

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=264518&highlight=