PDA

Zobacz pełną wersję : Zadania tematyczne - ZASADY ZABAWY - Ankieta #2



thekrycha
26-02-2016, 13:06
PYTANIE: Jak długo powinno trwać podstawowe głosowanie w tematycznych?

Zapraszam do zagłosowania i dyskusji w tym wątku.

Głosowanie jest ważne jeśli zagłosuje minimum 15 osób.

Zmiana przechodzi zwykłą większością głosów.

PiKa
26-02-2016, 13:58
To ja ponownie zaproponuje konsultowanie treści ankiet przed ich stworzeniem.

W szczególności w tym przypadku moim zdaniem ankieta powinna być wielokrotnego wyboru (bo np. mnie jest wszystko jedno czy to będą 3 czy 4 dni) i dla pełnej poprawności mieć odpowiedź "dłuższy czas".

thekrycha
26-02-2016, 14:12
Wstępne, fakt faktem dość szybkie, konsultacje odbyły się tutaj (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=270145) ;)

Konsultowanie sposobu tworzenia ankiet i aspektów takich jak wielokrotność wyborów uważam już za lekką przesadę, zakopiemy się ... skończy się na tym, że będą ankiety o ankietach :p

A tak poważnie, musimy pogodzić się z tym, że nie każda ankieta będzie idealna. W tym przypadku zgadzam się, że przydałaby się opcja "Obojętne", ale już "Dłuższy czas" absolutnie nie, mamy 5 dni i to wystarczy bo co to znaczy dłuższy czas? W tym wypadku możesz po prostu nie oddać głosu, fakt nie wspomożesz tym wymogu minimum głosów ale będzie to zgodne z Twoją "obojętnością" co do czasu oczywiście ;)

PiKa
26-02-2016, 16:15
Rzeczywiście szybkie - 2 godziny. Chyba nic złego by się nie stało, gdybyś poczekał do jutra. Nawet jakby nie było konsensusu.

"Obojętnie" to zupełnie co innego niż "3 lub 4 dni". (Moim zdaniem 1-2 dni to za krótko, 5 i więcej to już zaczyna być przesada) - więc "Obojętnie" bym nie wybrał.

Być może "Obojętnie" ma sens. Trzeba by liczyć jak głos na każdą z dostępnych opcji - więc jakby był multi-wybór, to też byś miał odpowiednik "Obojętnie".

"Dłuższy czas" zaproponowałem dla kompletności. Wątpię, żeby ktoś na to głosował. A co do znaczenia to chyba proste - to znaczy, że ktoś uważa, że dla niego 5 dni to za krótko i chciałby mieć więcej czasu.

Archibald6803
26-02-2016, 16:37
................5 dni to za krótko i chciałby mieć więcej czasu.

Halo ...... przypominam, że mówimy o czasie potrzebnym na zagłosowanie ...... Sam proces przeciętnemu Kowalskiemu nie zajmuje więcej niż 10 min. Dwa dni to na tyle dużo czasu, że nawet średnio zainteresowany zabawą człowiek w tym okresie przynajmniej raz wejdzie na forum, zobaczy głosowanie i ..... może zagłosować.

A jak już zabawa nabierze rzetelnej cykliczności to każdy zainteresowany nią user będzie wiedział, że co tydzień we wtorek i środę ( np.) JEST GŁOSOWANIE i z automatu będzie wchodził na forum w tym okresie ( nawet jak odwiedza forum rzadko ). Nie ma nic lepszego dla projektów cyklicznych ponad właśnie tą cykliczność ......

PiKa
26-02-2016, 17:06
Halo ......


Halooo ;)

PiKa
26-02-2016, 19:15
Przyszła mi do głowy cięta riposta, to jeszcze dopiszę ;)

Otóż wyszło, że ta ankieta jest zupełnie niepotrzebna. Wystarczyło zapytać Archibald6803'a, a on już by nam powiedział, jak często ludzie wchodzą na forum i ile czasu wystarczy na głosowanie ;)

Archibald6803
26-02-2016, 19:28
Faktycznie cięta i do tego ....... błyskotliwa ..... ;-)
Aż całe dwie godziny Twój umysł pracował na granicy zagotowania aby ją spreparować ......
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/04icon_rotfl-1.gif
źródło (http://emotikona.pl/emotikony/) Gratki !

a tak na poważnie; jak ktoś ma swoje propozycje usprawniające zabawę to piszcie śmiało; każda jest przecież, jak widać, poważnie brana pod uwagę przez Kerownictwo i może wnieść coś dobrego/lepszego do regulaminu;
Zdaję sobie sprawę z tego, że moje pomysły nie muszą być akceptowane przez większość .... nie ma obaw - nie obrażę się jak padną inne alternatywne ; niewykluczone nawet, że będą mi się bardziej podobały niż moje własne i chętnie im przyklasnę.....

Archibald6803
26-02-2016, 20:25
A jak już jesteśmy przy modyfikacjach regulaminu to mam jeszcze jeden postulat dotyczący obu zabaw (RAWków i Tematycznych);
jeżeli dochodzi do dogrywki to dobrze by było żeby nie ujawniać autorów prac do samego finału; będzie ciekawiej.

thekrycha
26-02-2016, 20:34
Przyszła mi do głowy cięta riposta, to jeszcze dopiszę ;)

Riposta jak riposta, ale raczej już nie 'cięta' ;) Następnym razem zapytamy Ciebie :D


a tak na poważnie; jak ktoś ma swoje propozycje usprawniające zabawę to piszcie śmiało; każda jest przecież, jak widać, poważnie brana pod uwagę przez Kerownictwo i może wnieść coś dobrego/lepszego do regulaminu;
Zdaję sobie sprawę z tego, że moje pomysły nie muszą być akceptowane przez większość .... nie ma obaw - nie obrażę się jak padną inne alternatywne ; niewykluczone nawet, że będą mi się bardziej podobały niż moje własne i chętnie im przyklasnę.....

Racja, wszelkie propozycje są mile widziane i jeśli tylko będzie taka wola uczestników zabawy poddamy je dyskusji, raczej krótszej niż dłuższej, a następnie głosowaniu dla ogółu. Każda dyskusja nad propozycją zmian, nawet ta najciekawsza z ciętymi ripostami i w ogóle, traci sens jeśli nie kończy się jakąś decyzją :D Także tak, wspieramy 'dobrą zmianę' :p ... gdzieś to już chyba słyszałem ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


A jak już jesteśmy przy modyfikacjach regulaminu to mam jeszcze jeden postulat dotyczący obu zabaw (RAWków i Tematycznych);
jeżeli dochodzi do dogrywki to dobrze by było żeby nie ujawniać autorów prac do samego finału; będzie ciekawiej.

Arczi zapraszam z tematem tu (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=261327) lub tu (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=211077) ... bo zaraz się okaże, że wątki na dyskusje o zabawach są nam niepotrzebne ;) potem ich ktoś nie zauważy i wiemy jak to się kończy ;)

thekrycha
01-03-2016, 09:52
Brakuje nam 1 głosu na uzyskania ważności głosowania ... Zapraszam :)

kolorowooka
01-03-2016, 11:42
Brakuje nam 1 głosu na uzyskania ważności głosowania ... Zapraszam :)
To już jest ten brakujący głos ;-)

thekrycha
01-03-2016, 11:46
To już jest ten brakujący głos ;-)

No i pięknie :D

Dex
01-03-2016, 12:10
Dorzuciłem się i ja ;)

thekrycha
01-03-2016, 12:13
Fajno, kolejna decyzja nam się powoli klaruje ... a kolejne już czekają :D Się dzieje !!!

Archibald6803
01-03-2016, 14:11
No i super ! mamy już określony CZAS NA podstawowe GŁOSOWANIE w edycji.
Teraz warto by było określić czas na głosowanie W DOGRYWCE oraz czas na proces STWORZENIA PRACY , no chyba że to jest już wiadome ......

thekrycha
01-03-2016, 14:18
No i super ! mamy już określony CZAS NA podstawowe GŁOSOWANIE w edycji.

Ankieta trwa do piątku ;) także tego ...

Na dogrywkę mamy już ustalony 1 dzień, dwóch (lub więcej) anonimowych prac, zgodnie z ostatnią propozycją :D

Z ankietą dot. czasu na wykonanie prac wstrzymałbym się jeszcze bo jak wiesz szykują się poważniejsze zmiany :p Aneta nas zabije :D

Archibald6803
01-03-2016, 14:23
OK.
......................

thekrycha
04-03-2016, 16:01
Mamy wyniki drugiej ankiety dotyczącej zasad tematycznych !!! Dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu i dyskusji :grin:

Wyniki:

1 dzień - 1 głos - 5,88%
2 dni - 5 głosów - 29,41%
3 dni - 10 głosów - 58,82%
4 dni - 0 głosów - 0,00%
5 dni - 1 głos - 5,88%


Zgodnie z warunkami ankiety głosowanie jest ważne !!!

Podstawowe głosowanie w tematycznych trwa 3 dni.

Niebawem ankieta nieco cięższego kalibru, póki jej nie opubliuję zapraszam jeszcze do dyskusji tutaj (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=261327&page=10) :smile: Ku chwale