Zobacz pełną wersję : Bezlusterkowiec do 2tys ?
Maly.Psikus
24-02-2016, 14:03
Witajcie
Moja znajoma chce kupić sobie bezlusterkowca do 2000zł (może dodać max 200zl) i ma troche wymagań:
- tanie i genialne obiektywy stałki i zoomy z ciekawym rozmyciem tła (prosi od razu o przykłady)
- bardzo dobrą jakość zdjęć
- zapis zdjęć w jpeg+raw
- najlepiej aps-c
- nie musi być mały i lekki
- wbudowana albo tania lampa błyskowe na gorącą stopkę
- wymienna bateria (broń Boże wbudowany akumulatorek)
Czytała w sieci, ale niektóre wątki już swój czas mają, może wyszło coś lepszego.
Lustra nie chce bo wie z czym ja się borykam - drogie szkła, cena statywu który nie będzie trzęś się przy długim czasie (sam ruch lustra rujnuje zdjęcie), jakieś regulacje body-obiektyw...
A ta cena 2'000 PLN to za samo body czy body + tani i genialny obiektyw?
Dobre bezlusterkowce robi Sony, Fuji, Panasonic i Olympus. Różnice w jakości zdjęć pomijalne. Różnice w obsłudze duże (kontrolki, wizjery itd), ale o tym nie mam mowy. Tak więc, niech koleżanka wybierze najładniejszy i po sprawie.
Archibald6803
24-02-2016, 14:18
Zrób koleżance małego psikusa i doradź jej Samsunga NX300
Maly.Psikus
24-02-2016, 14:22
2tys body + na początek jakis kit np 18-80(105?)
wyrwiflak
24-02-2016, 15:03
Zoomy podstawowe o rozszerzonym zakresie są w bezlusterkowcach nieprzyzwoicie drogie więc niech o tym zapomni. Tanie i genialne? Genialne rzeczy są uznawane za tanie nawet gdy mają ceny na których widok człowiek niewtajemniczony w najłagodniejszym wypadku popuka się w głowę.
Genialny jest Fujinon 56/1,2 za niecałe 3 tys. (używany). Ale jak koleżanka zejdzie na ziemię to na początek bym jej polecił używanego X-E1 (900zł) z używanym Fujinonem 35/1,4 (1300zł) lub 27/2,8 (800zł) - jeśli znajdzie.
0Ale jak koleżanka zejdzie na ziemię to na początek bym jej polecił używanego X-E1 (900zł) z używanym Fujinonem 35/1,4 (1300zł) lub 27/2,8 (800zł) - jeśli znajdzie.
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.
Maly.Psikus
24-02-2016, 16:11
Przecież "do bezlusterkowców są bardzo tanie obiektywy"...
Przecież "do bezlusterkowców są bardzo tanie obiektywy"...
No przecież są, XF 27/2.8, XF 18/2, XC 16-50, XC 50-230 to są tanie obiektywy.
Ktoś mówił, że tanie są WSZYSTKIE obiektywy?
taa bardzo tanie obiektywy, nawet teraz juz do samsunga trudno wyrwać tanie, a szkoda bo dobra alternatywa była.
Można kupic sony lub olympus/panas i do tego sigma 60mm bo kosztuje śmieszne pieniążki, a jest bardzo bardzo fajna.
2pompony
24-02-2016, 17:41
Podepnę się troszkę.
Moja koleżanka z kolei ma zdaje się kręgosłup poprzedniej generacji i powoli się jej nudzi targać na wyjazdy D7100 + 3 szkła (a jeszcze statyw, bo nocne zdjęćia) - więc nieśmiało szuka alternatywy na te wakacje. Ponieważ - trzeba trafu - koleżanka też jest z Krakowa, więc jako centuś nie szuka najdroższego sprzętu na świecie - choć jak trzeba będzie bo warto, to się zapłaci.
Istotną wskazówką jest fakt, że koleżanka ma cały stos różnych starych manualnych obiektywów o przeróżnych mocowaniach: M42, Pentax K (w tym cenione Takumary czy naleśniki), Mirandy, Petri, Canony, parę Rokkorów Minolty, Exakty, Zeissy jakieś też by się znalazły plus do tego trochę dodatków jak mieszki czy pierścienie do makro, konwertery, filtry... Tak sobie myśli koleżanka, że szkoda by była, jakby to wszystko miało tylko ładnie wyglądać na półce, może by się dało ten majdan jeszcze zaprząc do robienia zdjęć - ale to raczej jako miły dodatek, a nie główne danie.
Koleżanka ma takie mniej więcej wymagania (kolejność dowolna):
1. Najlepiej jakby to była jakość DXa, tylko w mniejszej obudowie
2. Wymienna optyka z możliwością dokupienia różnych przejściówek, ale główny cel to dedykowane obiektywy, powiedzmy ekwiwalent 24-100 (umowne granice)
3. APC-S, choć może koleżanka chce za dużo i calowa matryca też da radę
4. Ideałem byłoby gdyby był wizjer, żeby nie trzeba było robić na zombie
5. RAW to obowiązek, używalne duże ISO mile widziane
6. Jakiś focus peaking by się koleżance przydał, bo oczy już nie te co dawniej i takie rzeczy pomagają
7. Koleżanka się okropnie cieszy z posiadania S8-16 na DXie, więć jakby szło kupić jakieś dedykowane szerokie szkło do tego, byłoby extra.
8. To miałby być wakacyjny kombajn z ambitnym dodatkiem
9. Żeby ogólnie był mały, fajny i do ludzi. Koleżanka nie musi mieć zielonego programu i wszystkiego automatycznie, 2 kółka, guzikologia z D7100 - byłoby świetnie.
I co Koledzy, poradzicie coś mojej koleżance?
Maly.Psikus
24-02-2016, 17:43
@Merde - to co wymieniłeś są tak tanie... ~1700zl, 1400zl. Nie mówiąc już o ich dostępności bo te co podałeś nie łatwo wychaczyć.
Podobne obiektywy do lustrzanki (może i gorszej jakości) są niewiele droższe a czasem i tańsze.
Koleżanka sugerowała się tym co mi pisali niektórzy, że do bezlusterkowca obiektywy są za "grosze" a do lustrzanki (Nikon F) takie drogie. Teraz się okazuje, że Nikkor 35mm f/1.8 jest tańsze niż te co Ty podałeś.
madebyzosiek
24-02-2016, 17:55
Spytaj kolegi d90, on krzyczy że do bezlustra obiektywów jest full w cenie miski zupy...
Ps. Zanim d90 mi pojedzie po bandzie ;) zadam pytanie pomocnicze... Co jeśli chcę do bezlustra jasne obiektywy systemowe z AFem? Dalej jest tanio? Czy tanio jest tylko z pleśniakami? :)
Pozdrawiam kolegę d90 oczywiście :)
Maly.Psikus
24-02-2016, 18:05
To chyba lepiej jak koleżanka kupi już lustro będzie więcej możliwości rozbudowy i nie dużo drożej - nie licząć mega dobrych obiektywów, mega jasnych (1.4) czy obiektywów tele.
@Merde - to co wymieniłeś są tak tanie... ~1700zl, 1400zl. Nie mówiąc już o ich dostępności bo te co podałeś nie łatwo wychaczyć.
XF 18/2 = ~900 zł, XF 27/2.8 = ~800 zł, XC 16-50 = ~400 zł, XC 55-230 = ~450-600 zł.
W Fuji kupuje się zestawy podczas promocji albo używki. Wszystkie wymienione często były w zestawach, więc są dostępne na rynku wtórnym.
Drugi i czwarty z wymienionych sam tak nabyłem, pozostałe (XF 35/1.4 i XF 18-55) również w miarę tanio - bo w kicie.
Podobne obiektywy do lustrzanki (może i gorszej jakości) są niewiele droższe a czasem i tańsze.
Obiektywy do lustrzanek DX najczęściej są tańsze, tego nie neguję.
Koleżanka sugerowała się tym co mi pisali niektórzy, że do bezlusterkowca obiektywy są za "grosze" a do lustrzanki (Nikon F) takie drogie. Teraz się okazuje, że Nikkor 35mm f/1.8 jest tańsze niż te co Ty podałeś.
Nie wiem kto i gdzie ci tak sugerował. Być może słyszałeś to co chciałeś słyszeć, a nie to co ktoś rzeczywiście mówił. Zupełnie jak moja żona :-)
Maly.Psikus
24-02-2016, 19:38
@Merde - Skąd Ty bierzesz te ceny ? Mam inne google i allegro ?
Patrzę głównie na nówki, bo dużo tańsze używki to i do lustra można dostać.
@Madebyzosiek - miedzy innymi właśnie d90.
Koleżanka na wakacje kita wezmnie pewnie i tyle (a6k) bo mały, wygodny, fajna matryca.
Portret bedzie tez chciała zrobic
(Sigma 60/2,8 czytam wlasnie o niej i sample patrzę i jest super i tanio do tego i ma af).
Ma stare szkła ?
Wiec kupi adapter, i zapnie wszystko co ma. Zrobi rozbebłane tło, kwiatki na łące i portret dzieciaka tymi szklami. Manualne ostrzenie w a6k jest takie, ze żaden DSLR nawet stanąć obok nie ma prawa. Wiem, bo mam. I wiele innych osob tez. :)
Szeroko - tu niestety trzeba dopłacić. Ale warto. Systemowe szkło jest fajne, choc nie tak tanie jak wspomniana sigma. Ale widoczek, kitem też mozna strzelić wypasik :)
Zalety:
- Stare szkła ( w tym wypadku za darmo bo juz są ).
- Niska waga aparatu z kitem.
-Kieszonkowy rozmiar (jw).
Wada: nie bedzie juz wiecej wygladała "pro" z takim maleństwem.
Inna opcja:
- fuji - na start z kitem, porównywalny aparacik t10 kosztuje jednak wiecej.
- Olek - przelicznik x2. Wad tez nie ma. (M5 stare proponuje za pancernosc na wakacje z kitem uszczelnionym).
Kazdy system wymieniony wyzej, przyjemnie wszystkie manuale bez problemu. A te szkła podobno jak piszesz juz są...wiec to priorytet.
@
Madebyzosiek
Tanio - nie znaczy ZAWSZE dobrze. Drogo płacimy za jakość. Ile i jakie szkła potrzebujesz ?
Ile tych szkieł? Takich z af ? - to najwazniejsze pytanie...
(Nie pytaj o ceny - masz potrzeby - bezwzględnie je realizuj :) hehe)
A serio: nie masz alle ? Nie widzisz cen ? Za stówkę kupiłem 35/1.7 dx. Co z tego ze Cctv, na N i tak nie zapniesz, wiec nie próbuj nawet oceniać tej serii szkiełek.
W N szkła rozumiem darmo dają... co ? :)
Ja na szczescie zapinam i N. Bo mam. I jest cacyki :)
Po co wciskać ludziom lustra, których (wszyscy to wiemy) nie potrzebują ? Zeby nosili ? Tylko po to ? A samolot, a góry ? Nosić ciężar bez potrzeby ? Mz to bez sensu...
Lustro jest niezastąpione. Ale w pracy. Specyficznej pracy. Bo prawdziwej. Takiej, gdzie za robienie fotek ludzie kase płaca...choc bezlusterkowiec tez moze zarabiać. Bez problemu.
Ps.
Ktos widział gdzies wiosnę ?
:)
@Merde - Skąd Ty bierzesz te ceny ? Mam inne google i allegro ?
Z giełdy fujiklub.pl, czasem ogłoszenia pojawiają się i tutaj, w wątku poświęconym Fujom: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198889&page=1280&p=3669346#post3669346
XF 27/2.8 kupiłem za 800 zł, a za XC 55-230 nówkę sztukę (z "rozbitego" zestawu kitowego" + gratis w postaci torby dałem 600 zł.
Na upartego można powiedzieć, że XF 35/1.4 kosztował mnie 1000 zł, bo taka różnica była między zestawem X-T1 + 18-55 a X-T1 + 18-55 + 35/1.4.
Teraz niestety jest już znacznie drożej (różnica to 2670 zł, więc jest większa niż cena XF 35/1.4 luzem!).
Patrzę głównie na nówki, bo dużo tańsze używki to i do lustra można dostać.
To błąd, bo ceny sklepowe Fuji ma zupełnie od czapy.
madebyzosiek
24-02-2016, 22:54
Madebyzosiek
Tanio - nie znaczy ZAWSZE dobrze. Drogo płacimy za jakość. Ile i jakie szkła potrzebujesz ?
Ile tych szkieł? Takich z af ? - to najwazniejsze pytanie...
(Nie pytaj o ceny - masz potrzeby - bezwzględnie je realizuj :) hehe)
A serio: nie masz alle ? Nie widzisz cen ? Za stówkę kupiłem 35/1.7 dx. Co z tego ze Cctv, na N i tak nie zapniesz, wiec nie próbuj nawet oceniać tej serii szkiełek.
Masz rację, jakość kosztuje, wiem o tym bo kilka tysi na te fajne szkła już wydałem.
Myślę o bezlutrze dla Żony, bo dla niej D300 czy D7100 jest za ciężki, nawet z kompaktową Sigmą 17-50 2.8, że o Nikkorze 17-55 nie wspomnę. Mam kilka pleśniaków z analogiem, które chętnie bym podłączył, ale jak ma być zabawką dla Żony, to muszę mieć body plus jakiś standard, plus ewentualne tele. Maksymalna kwota 2500, polecasz coś? Będę wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie.
krystiano77
24-02-2016, 23:20
Maksymalna kwota 2500, polecasz coś?
napisał wyżej- sony a6000 z kitem. nawet jeszcze zostanie, to dokupisz przejściówki do pleśniaków
Maly.Psikus
25-02-2016, 00:03
D90 - a do 2tys ?
madebyzosiek
25-02-2016, 00:04
napisał wyżej- sony a6000 z kitem. nawet jeszcze zostanie, to dokupisz przejściówki do pleśniaków
Niby tak, ale jakaś alternatywa? Olympus/Panasonic/Fuji? Najlepiej, gdyby w 2500 zmieściło się body, standard i tele... Soniacz A6000 to jednak 2500 z podstawowym kitem ;)
Ja szukałem bardzo długo. Zeszło sie ponad rok. Grubo ponad rok.
Świadomie wybrałem a6k. I moge Ci polecić z czystym sumieniem. Na kicie af wymiata.
Innych z af nie mam jeszcze, choc zapinałem pare szkieł na próbę i tez było fajowo.
Jeszcze nic nim nie zarobiłem, bo wiosna zaczne go uzywac. Do specjalnych celów kupiłem...hehe...
Pozostało mi sprzedać nieużywany N35-70/2.8 (moze ktos chce ?) i kupic sigme 60/2.8 (moze ktos z wawy ma na sprzedaz ? ).
35/1.7 mam za stówkę (Cctv i jest super !!! )
50mm pare leży. Manualnych. I obrazek daja fajny. Do bokehu heliosy i m42 do zabawy (135 itd).
Zarobi aparat na siebie, dokupie jakies fajne 28/2.8 lub 35/2.8 ale tez pod a7 ( bo dokupie, jak jeszcze ceny opadną ).
Pozniej (kiedys) 55mm poleci :) bo mi sie podoba hehe :)
Oczywiscie jesli nie zmienie planów, bo mpgą nowe fajne szkła sie pokazać w dobrych cenach. Docelowo z trzech bede korzystał, oczywiscie poza zabawami w makro na łące :)
A Ty ?
Długą lufę do kita dokupisz z af, ale juz w cenie sie nie zmieścisz. Chyba ze używki. Ja za puszkę z 8tysi na liczniku dałem...no puszka, karta nowa jakas, adapter do N, nowy czarny pasek bez napisów bo nie lubie reklam i gwarancja 12 miesiecy - wyszło 1870 chyba jak pamietam. Z miesiac temu. Kit używka za cztery stówki znajdziesz. Lampy z N błyskają na body w manualu.
Małe lekkie obrazek fajny. Co wiecej potrzeba ?
A jak nie chcesz wizjera, to polece tez co mam i sprawdziłem dogłębnie - epl5, ale z dual kit. Sprawdź ceny. Warto.
Obrazek serio spoko. Widokówki z niego robiłem nawet hehe :) i srał pies ten wizjer, skoro tanio (!!!) i dobrze sie foci hehe :)
Ja mam moze dziwne potrzeby, ale jest, jak jest. Nie mi tez doradzać, bo sa tu tacy co wiedza wiecej. Serio.
Moje "doradzanie" płynie jednak z praktyki a nie z testów czy z netu. Wiec sadze, ze mozesz wsiąść pod uwagę co napisałem...
Ps.
N17-55/2.8 tez zapniesz. Ja go juz od dawna nie mam. Zaluje, ale by leżał tylko.
Obrazek bedzie miodzio na pewno. Acha, co do obrazka, to masz raw i tak czy siak zrobisz co zechcesz. Kolory fuji tez...choc ja tam tych kolorów nie widze...pewnie ślepy jestem (albo odporny na marketing i reklamę hehe).
Tyle z mojej strony. Ale spoko, bo pamiętaj - ja rozumów wszystkich nie zjadłem. Bezlustro jest super, ale ktore, to juz sam zdecyduj.
Na koniec powiem - N180/2.8 na a6k też daje obrazek nie gorszy niz na ff nikona (N85/1.8G również, choć też mam go zamiar sprzedać) a body jest lekkie jak piórko. Nie trza nosić ciężarów, wiec teges...
:)
Który system bezlusterkowcow oferuje największą gamę obiektywów? Mój nikon ostatnio zaczyna mi ciążyc i zastanawiam się nad zmianą, ale boję się, że cena obiektywow na będzie kilka razy wyższa niż w lustrzankach. Czy są może w przystępnej cenie jakieś obiektywy szerokokątne pod krajobraz i stałoogniskowe, typu 35, 40 etc? Bardziej bym się kierował w APS. Z góry dziękuję za pomoc
Który system bezlusterkowcow oferuje największą gamę obiektywów? ... boję się, że cena obiektywow na będzie kilka razy wyższa niż w lustrzankach
Kilka razy to może nie, ale cena na pewno nie będzie niższa. Co do gamy szkieł natywnych - m4/3, czyli Olympus i Panasonic. Tutaj szkła potrafią się prawie dublować. I każde jest dobre, jeśli nie cacko.
Dzisiaj zaprezentowano nowego stabilizowanego Panasonica 12-60 za $500, działkę ciemniejszego, ale za połowę ceny Sony 16-70. Wejdź sobie tutaj: http://www.bhphotovideo.com/c/search?Ns=p_PRICE_2%7c0&ci=17912&setNs=p_PRICE_2%7c0&N=4196380428&srtclk=sort i zobacz, co jest na rynku i mniej więcej w jakich cenach. Puszkę wybierzesz później.
Niby tak, ale jakaś alternatywa? Olympus/Panasonic/Fuji? Najlepiej, gdyby w 2500 zmieściło się body, standard i tele... Soniacz A6000 to jednak 2500 z podstawowym kitem ;)
W Fuji z takim budżetem nie poszalejesz, dwa ciemne ale ostre zoomy: XC 16-50 i XC 55-230 oraz X-E1 (z wizjerem) lub któryś z X-A/X-M (jeśli kadrowanie na zombie nie odstrasza).
Przy czym lagi w wizjerze i AF mogą rozczarować.
Xe1 nie doradzaj...bo af...chyba ze do focenia w dzien, oczywiscie do manuali.
Juz lepiej ( podobno ) po nowym sofcie xe2. Ciut drozej, ale podobno af w koncu działa. (Miałem oba w reku, odpuściłem wtedy fuji zupełnie. Choc sa inne, droższe alternatywy oczywiscie w systemie).
A juz chyba najlepiej dołożyć (jesli musi byc fuji) i xt10 z kitem...(podobno af wymiatać zaczyna od tego modelu, tak piszą...)
Xe1 nie doradzaj...bo af...chyba ze do focenia w dzien, oczywiscie do manuali.
Juz lepiej ( podobno ) po nowym sofcie xe2. Ciut drozej, ale podobno af w koncu działa. (Miałem oba w reku, odpuściłem wtedy fuji zupełnie. Choc sa inne, droższe alternatywy oczywiscie w systemie).
A juz chyba najlepiej dołożyć (jesli musi byc fuji) i xt10 z kitem...(podobno af wymiatać zaczyna od tego modelu, tak piszą...)
Może jednak skup się na doradztwie aparatów Sony.
Tam jesteś już specjalistą.
Pisanie o Fuji daruj sobie.
Nie masz o tym zielonego pojęcia.
Wprowadzasz notorycznie ludzi w błąd.
Jeszcze ktoś Ci uwierzy.
Ogólnie to piszesz "interesująco", z takim beletrystycznym zacięciem
i do tego ta oryginalna składnia i wyszukane słownictwo.
Ogólnie super ale...
zastanawiam się czy Twoich postów nie można umieszczać w dziale - Cafe.
Może któryś z moderatorów wydzieli tam stosowny dla Ciebie wątek.
Poproś.
@Waldek
Drogi fanboju fuji.
Jakbym w reku nie miał i w studio i na ulicy, to bym cicho siedział.
Całe szczescie zanim kupiłem, zachęcany entuzjazmem takich osob jak Ty - sprawdziłem.
Sprawdziłem nie w necie. Nie czytając i oglądając - ale majac w reku.
Zalecam ostrożność. Daleko idąca. I tyle.
Sony mam bardzo krótko. Bardzo krótko. Ale jesli uważasz, ze w Twoich oczach jestem "specjalistą" od sony - to wyprowadzę Cie z błędu. Nie jestem.
Poza tym sony, w reku też nie jeden raz miałem rozne puszki, marki i formaty. To mz też nie czyni mnie rownież specjalistą. Tak wiec wyluzuj...
Natomiast to co osobiście sprawdziłem, to co znam ciut bardziej niz przelotnie- to tworzy moją opinie.
I czy Ci sie podoba, czy nie - kazdy ma prawo ostrzec innych przed wywaleniem kasy.
Zarówno fuji, sony, Olek, nikon pentax itd maja fajne puszki. Niestety nie zawsze te fajne - są tanie. W fuji tez tanio (najtaniej) nie znaczy dobrze...
Ps.
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy komuś wisi czy af jest czy go nie ma, bo i tak posiada manuale.
Tyle, ze taki ktos nie zadaje pytań, bo doskonale wie czego szuka.
wyrwiflak
25-02-2016, 12:17
Na youtubie jest pełno filmików pokazujących prędkość AF w X-E1 z różnymi szkłami i w różnych warunkach oświetleniowych więc jak jeden d90 mówi że af jest "beznadziejny" a cała reszta że "nie ma rewelacji ale ujdzie" to można sobie sprawdzić samemu.
Ja X-E1 polecam do normalnego użytku amatorskiego, X-E2 już się nadaje do znacznie bardziej wymagającego użytkownika. Miałem oba X-E, a obecnie mam inne systemy (m43 i sony e) więc uznajmy że nie jestem fanbojem.
Bardzo zaskoczyło mnie stwierdzenie zasłyszane przez Małego.Psikusa, że niby "obiektywy do bezlusterkowców są tanie" - ciekawe kto i kiedy mu to powiedział i jak to się stało, że w to uwierzył :) Można najwyżej powiedzieć że "w niektórych wypadkach bywają tańsze od ich odpowiedników do lustrzanek" ale bardzo często nie mają swoich odpowiedników więc trudno to porównywać...
Przecież "do bezlusterkowców są bardzo tanie obiektywy"...
Kto Ci to niby powiedział? Ceny obiektywów sprawdzisz, wchodząc choćby na allegro. Dobra stałka, czy to bezlusterkowców czy do lustrzanek, kosztuje w granicach 2 - 2,5 tysiąca. Dobry uniwersalny zoom kosztuje w granicach 4 tysięcy.
Czy to Sony czy Fuji (APS-C), obrazek jest praktycznie ten sam. Podobnie z mniejszymi matrycami - Olympus czy Panasonic (4/3), jeden pies.
Napisałes, że koleżanka nie chce lustrzanki, bo lustro kłapie, bo regulacja body-obiektyw itd.
Fuji ma kompletny system, szkieł od cholery, mikro, makro, ptaszki, sraszki, co tam chcesz, wszystko jest. Podobnie duży wybór jest w mikro 4/3. Różnic w jakości zdjęć pomiędzy bezlusterkowcami np. Fuji czy Sony a lustrzankami APS-C nie ma. Zresztą od lat już wszystkie porządne aparaty cyfrowe robią w zupełności wystarczające jakościowo zdjęcia. Ja to bym się skupił bardziej na tym, jak tego wszystkiego się używa (kontrolki, wizjer, wielkość itd). Ale o tym ani słowa nie było.
Powtórzę - wybrać najładniejszy.
Pisałes, że do 2 tysięcy za body. Za nieco ponad tą kwotę dostaniesz x-e2 albo x-pro1. W tej kwocie powinieneś również znaleźć Sony NEX6. Aparaty obu w/w firm robią b. dobre zdjęcia. W tym budżecie znajdziesz też dobre aparaty z matrycą mikro 4/3. Olympusy (np. OM-D EM5) i Panasoniki (np. GX-7). Szklarni do mikro 4/3 też jest od groma.
Sam się przesiadłem z pełnej klatki na mikro 4/3 i do codziennych zastosowań jest zupełnie ok.
Ogólnie obiektywy są drogie czy to lustrzanka czy systemy bez lustra, plusem dla lustrzanek canon i nikon jest długi czas obecności na rynku danego modelu mocowania zgodnego z obiektywami produkowanymi o dawna co generuje spory rynek używanych obiektywów i wymusza na producentach dostosowywanie się do wcześniejszych swoich produktów.
Decyzja należy do użytkownika, który musi określić czego oczekuje i czy chce bawić się w przyszłości w rozbudowę swojego hobby, jeśli to chwilowa przyjemność z zakupowa to brać to na co pozwala zasobność portfela i spełnia standardy w fotografii cyfrowej.
@Waldek
Drogi fanboju fuji.
Jakbym w reku nie miał i w studio i na ulicy, to bym cicho siedział.
Całe szczescie zanim kupiłem, zachęcany entuzjazmem takich osob jak Ty - sprawdziłem.
Sprawdziłem nie w necie. Nie czytając i oglądając - ale majac w reku.
Zalecam ostrożność. Daleko idąca. I tyle.
Sony mam bardzo krótko. Bardzo krótko. Ale jesli uważasz, ze w Twoich oczach jestem "specjalistą" od sony - to wyprowadzę Cie z błędu. Nie jestem.
Poza tym sony, w reku też nie jeden raz miałem rozne puszki, marki i formaty. To mz też nie czyni mnie rownież specjalistą. Tak wiec wyluzuj...
Natomiast to co osobiście sprawdziłem, to co znam ciut bardziej niz przelotnie- to tworzy moją opinie.
I czy Ci sie podoba, czy nie - kazdy ma prawo ostrzec innych przed wywaleniem kasy.
Zarówno fuji, sony, Olek, nikon pentax itd maja fajne puszki. Niestety nie zawsze te fajne - są tanie. W fuji tez tanio (najtaniej) nie znaczy dobrze...
Ps.
Wyjątkiem jest sytuacja, gdy komuś wisi czy af jest czy go nie ma, bo i tak posiada manuale.
Tyle, ze taki ktos nie zadaje pytań, bo doskonale wie czego szuka.
Nie jestem tak oczytany jak Ty więc sprawdziłem co to Fanboj.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fanboy_i_Chum_Chum - nie bardzo pasuje ale do rzeczy.
Rozumiem, że od czasu do czasu warto się pośmiać i poprawić sobie humor.
Dlatego przez dłuższy czas czytałem te Twoje "rewelacje".
Były śmieszne.
Ale jak zacząłeś stosować klasyczną zasadę propagandy - kłamstwo sto razy powtórzone staje się prawdą - przestało mnie to bawić.
Dotąd zakładałem, że jesteś w gruncie rzeczy "trochę innym użytkownikiem aparatów" niż większość.
Ale teraz widzę, że nie.
Dlatego informuje Ciebie, że pod każdym kłamliwym wpisem dotyczącym fuji jaki umieścisz na tym forum będę zamieszczał swój komentarz.
Tak długo, aż przestaniesz wprowadzać innych w błąd.
Dalszej polemiki w tym temacie nie przewiduję.
Bardzo prosze :)
Skorzystają wszyscy :) i bedzie sie z czego pośmiać :)
Pamiętaj tylko, ze zarzucasz mi kłamstwa. A to trzeba dowodami poprzeć.
Czekamy zatem wszyscy, az udowodnisz ze af xe1 jest lepszy od xt10 albo innej dowolnej puszki fuji. (bo i to tu sprawa idzie).
Poczytam o tym, z ciekawością :)
GaijinPawel
26-02-2016, 11:57
Autor już chyba nie czyta. Ciekawe co kupiła koleżanka.
Maly.Psikus
26-02-2016, 14:01
Czytam Wasze "sprzeczki", zostały podane 3 aparaty i z tych Ona sobie coś wybierze.
Dzięki wszystkim.
@Merde - Skąd Ty bierzesz te ceny ? Mam inne google i allegro ?
Patrzę głównie na nówki, bo dużo tańsze używki to i do lustra można dostać.
A propos:
http://forum.fujiklub.pl/viewtopic.php?f=20&t=17245&view=unread&sid=aabef9a8e305cbe2b777fd8df64954f7#unread
1. Fuji XF 35 mm 1.4 (1.350,00 zł)
2. Fuji XC 16-50 3.5-5.6 OIS II (450,00 zł)
3. Fuji XC 50-230 4.5-6.7 OIS (400,00 zł)
4. Fuji Xe-1 wraz z dodatkową baterią - zamiennik (900,00 zł)
5. Futerał dedykowany do xe-1 (60,00 zł)
6. Torba fotograficzna Fuji – Travel Satchel (70,00 zł)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.