PDA

Zobacz pełną wersję : Krajobraz - jakie szkło ?



Maly.Psikus
20-02-2016, 01:07
Jaki proponujecie obiektyw dla kraobrazu ?
Wiem, może przecież być różna pogoda dlatego pytam o taki uniwersalny (nie licząc zjęć nocnych).

KIT 18-105 raczej starczy do jasnego, ale w lesie czy przy fotografowaniu wieczornym (nie noc) ?
Pytam Was bo niektórzy mają ogromne doświadczenie i warto z Waszej pomocy skorzystać póki jest darmowa :-P

manfred
20-02-2016, 07:05
Na noc do lasu to ci się statyw przyda.

madebyzosiek
20-02-2016, 07:38
To raczej zależy co rozumiesz pod pojęciem "krajobraz"... Do większości dobrych zdjęć na początek, bez inwestowania kilku tysięcy w obiektyw, wystarczy Ci to co oferuje 18-105 i jak pisze kolega wyżej - dobry statyw. Pozdrawiam serdecznie

Maly.Psikus
20-02-2016, 08:03
Ok, czyli nie ma się czym martwić. Zostaje statyw i dłuższy czas naświetlania.

madebyzosiek
20-02-2016, 08:44
Jasne szkło w krajobrazie i tak przymkniesz, bo będziesz potrzebował ostrości w całym kadrze. Rób zdjęcia, zdobywaj doświadczenie, za jakiś czas będziesz wiedział czego potrzebujesz :)

bic44
20-02-2016, 10:18
Statyw, a tam, gdzie zabraknie szerokości posiłkuj się na początek panoramą z wielu klatek. W razie chęci/potrzeby zastosuj również braketing.

rabbitzzz
20-02-2016, 10:38
Tylko dobry statyw. Nie taki za 100 bo się okaże że będzie nim kołysać i zdjecia będą i tak poruszone czasami nawet gorzej niż z ręki. Na aledrogo czasami są statywy gdzie masz info że utrzyma 5 kilo. Może i tak ale czy stabilnie? tu się można zastanawiać. Lepiej poczytaj co doswiadczeni radzą. Ja mam slika pro700 dx z głowicą kulową slik ball head 800 i jak dla mnie jest ok. Druga sprawa że brałem używke a zapłaciłem 200zł za komplet.