PDA

Zobacz pełną wersję : Zadania tematyczne - ZASADY ZABAWY - Ankieta #1



thekrycha
18-02-2016, 22:31
PYTANIE: Czy Twoim zdaniem w zabawach tematycznych dopuszczalne powinno być wykorzystanie technik HDR, Startrails, Timeslice, etc. polegających na 'łączeniu' wielu zdjęć/ekspozycji tego samego kadru?

Zapraszam do zagłosowania i dyskusji w tym wątku.

Głosowanie jest ważne jeśli zagłosuje minimum 15 osób.

Zmiana przechodzi jeśli głosujący za stanowić będą minimum 2/3 wszystkich głosujących.

spiritus
18-02-2016, 22:32
A gdzie ankieta? :D

EDYTA:
Ok, już jest ;)


Bardzo dobra ankieta kierownik!

thekrycha
18-02-2016, 22:33
A Ty co taki szybki? ;) Już masz ...

spiritus
18-02-2016, 22:34
Szybki lopez tudzież spiryt :D

Co do hdr to jego można stworzyć z jednego zdjęcia :)

thekrycha
18-02-2016, 22:38
Bardzo dobra ankieta kierownik!

Mam nadzieję, że każdy będzie zadowolony z takiego trybu podejmowania decyzji ;) Dyskutować zawsze warto, ale jak przychodzi do ostatecznej decyzji to ankieta jest jak znalazł :)


Co do hdr to jego można stworzyć z jednego zdjęcia :)

Specjalnie dla Ciebie dodałem 'ekspozycji' :D

spiritus
18-02-2016, 23:49
Specjalnie dla Ciebie dodałem 'ekspozycji' :D

oh, ah, czuję się wyróżniony ;)

fenkjuwerymacz

PiKa
19-02-2016, 00:53
Ja bym proponowal najpierw zrobić dyskusje na ten temat a dopiero później ankiete...

Dopisek: wycofuje swoją uwagę.

sokół wędrowny
19-02-2016, 01:22
Już 3 głosy jeszcze 12 i się okaże :-)

PiKa
19-02-2016, 08:19
Co to za technika timeslice?

Dex
19-02-2016, 09:57
Sam nie wiedziałem, ale nasz forumowy kolega wytłumaczył u siebie:
http://piotrpotepa.fotoblogia.pl/8160,time-slice-czyli-przekroje-czasowe

Ja w sumie nie wiem, wstrzymam sie, przemyśle, w domu i tak nie mam neta więc w poniedziałek głosne :D

stezu
19-02-2016, 10:47
To tak dla formalności, wiedzę na ten temat również zasięgnąłem od Piotra nightscapes.pl. Jest to technika którą obecnie dopiero próbuję opanować.
Nie przypuszczałem, że wywoła to taką lawinę działań i zmian:)
Pozdrawiam,
P!

thekrycha
19-02-2016, 12:07
To tak dla formalności, wiedzę na ten temat również zasięgnąłem od Piotra nightscapes.pl. Jest to technika którą obecnie dopiero próbuję opanować.
Nie przypuszczałem, że wywoła to taką lawinę działań i zmian:)
Pozdrawiam,
P!

Co do zmian to jeszcze nie wiadomo, zobaczymy jak zdecydujemy :D ... ale, jeśli wniosek przejdzie to jako sprawca zamieszania musisz do najbliższej zabawy dostarczyć pracę wykonaną w jednej z tych technik :D Co Ty na to? Taka nagrodo-kara :p

stezu
19-02-2016, 14:19
Do najbliższej, czyli nie obecnie trwającej?:)

Mogłem to inaczej rozegrać :P

thekrycha
19-02-2016, 14:31
Hehe, póki nie zdecydujemy uznajmy, że te techniki nie są dozwolone :)

stezu
19-02-2016, 15:29
To zrozumiałe :) Nie zakładałem inaczej :)

Witek32
20-02-2016, 00:57
Eee, Kerownyk, a gdzie jezd "Nie wiem" i "Wszczymujem sie od głosa" ????

A tak serio, to (kiedyś, na negatywie to się tak nazywało, ale było duuuuuuuuuuuuuuuużo trudniej wykonać) jestem za "wielokrotną ekspozycją" czyli łączeniem kilka (-naście, -dziesiąt) razy JEDNEGO I TEGO SAMEGO KADRU. Czy chodzi o HDR, czy o timeslice (też zaczynam w tym niuchać), czy i inną myśl "artysty-fotopstrykacza".

Edyszą

A ile to jest 2/3 z 15 ? Bo o tej godzinie trochę jestem nie ten tego z matmą...

Edyszą 2

A jeśli wejdzie "startrialis" to i powinno "samochodotrialis", w końcu to dwa końce tego samego kija.

anette05
20-02-2016, 20:41
Chyba lepiej będzie jak zostanie po staremu, tak jak jest :) najlepsze rozwiązanie, nie kombinujmy juz :) jedynie co, to może coś extra będzie na jublileusze :)

spiritus
20-02-2016, 21:29
Chyba lepiej będzie jak zostanie po staremu, tak jak jest :) najlepsze rozwiązanie, nie kombinujmy juz :) jedynie co, to może coś extra będzie na jublileusze :)

Nie Tobie a ludowi temu do zadecydowania to jest :)

Ankieta własnie ma rozwiać wątpliwości i ja to popieram. jak widać na wynikach więcej osób jest "za". Mnie to cieszy bo pozwala to na większe możliwości w zabawie i stosowanie (jednocześnie ćwicząc) inne techniki niż tylko pstryk, zdjęcie do programu i do konkursu.

Zabawy te mają rozwijać :)

thekrycha
22-02-2016, 09:45
No dobrze, to warunek minimum 15 głosów jest już spełniony ... reszta w Waszych rękach :D

anette05
25-02-2016, 10:21
Nie Tobie a ludowi temu do zadecydowania to jest :)


Okej... Juz nic nie mówię w takim razie.

thekrycha
25-02-2016, 22:28
Mamy wyniki pierwszej ankiety dotyczącej zasad tematycznych !!! Dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu i dyskusji :D

Wyniki:

Za - 13 głosów - 72,22%
Przeciw - 5 głosów - 27,78%

Zgodnie z warunkami ankiety wniosek przechodzi !!!

Oficjalnie dopuszczamy w zadaniach tematycznych wykorzystanie technik HDR, Startrails, Timeslice, etc. polegających na 'łączeniu' wielu zdjęć/ekspozycji tego samego kadru.

Niebawem będziemy wnioskować o odpowiednią zmianę w regulaminie zabawy :) Ku chwale