PDA

Zobacz pełną wersję : Strzelectwo



spiritus
14-02-2016, 00:10
Zapewne jest wiele osób lubiących strzelać z pistoletów i z łuków ale tematu brak więc taki zakładam.

Strzela ktoś hobbystycznie z łuku? Kiedyś od kolegi pożyczałem sobie i strzelałem w jakąś wiązkę siana. Teraz niestety łuku brak.
Chciałbym sobie kupić dla siebie coś fajnego ale się niestety na tym nie znam. Ile trzeba włożyć kapitału na jakiś łuk + 10 strzał do tego?
Drewniany mnie nie interesuje ponieważ nie zawsze miałbym czas na strzelanie więc z włókna węglowego byłby w sam raz, że nawet po kilku miesiącach nieużywania z łukiem nic się nie stanie (nie straci osiągów jak drewniany). Nie szukam bloczkowego tylko jakiś klasyczny (fajnie oko ćwiczy).

Czy może lepiej czarnoprochowca kupić i na strzelnicę? :)

Kurtz
14-02-2016, 02:54
Czarnoprochowce są dla rekonstruktorów albo masochistów. ;) Łuk? co Ty robin hood jesteś ? :P
Pomyśl o nowożytnej broni palnej - strzelectwo to świetny sport, rozwija a jednocześnie daje mnóstwo zabawy.

zbyszekD7000
14-02-2016, 03:35
Widać kolega nie doczytał skąd jest nasz 'Robin', wtedy by się nie dziwił że łuku szuka ;)

Władca Pixeli
14-02-2016, 06:38
Jak na początek to kup coś na .22LR. Kopa to nie ma :mrgreen: ale na amunicję nie wydasz majątku.
Jak się spodoba to później kaliber 9mm

spiritus
14-02-2016, 11:05
.22LR? Chodzi o boczny zapłon?
Na to pozwolenia nie trzeba?

Co do czarnoprochowców myślałem coś nad tym:
https://www.militaria.pl/pietta/rewolwer_czarnoprochowy_pietta_remington_1858_new_ army_target_44_8_bacpie-rgt_44_p62854.xml

I czemu masochistów? :D

EDIT:
A łuk jest fajny. Tylko bez żadnych wspomagaczy i celowników. ;)

vid3
14-02-2016, 14:10
Na początek to proponowałbym rozejrzeć się w okolicy za jakąś strzelnicą.
Zwykle mają tam wybór różnych gnatów na każdy kaliber.
Trzeba trochę postrzelać z różnej broni i w końcu wybrać coś dla siebie.
A na strzelnicy (odpłatnie) pozwolenia nie trzeba.

spiritus
14-02-2016, 14:29
Na początek to proponowałbym rozejrzeć się w okolicy za jakąś strzelnicą.
Zwykle mają tam wybór różnych gnatów na każdy kaliber.
Trzeba trochę postrzelać z różnej broni i w końcu wybrać coś dla siebie.
A na strzelnicy (odpłatnie) pozwolenia nie trzeba.

Na strzelnicy byłem wczoraj i się podjarałem strasznie :D

Strzelałem z glocka, tokarowa (albo bajkał) i coś jeszcze z pistoletów. Z karabinków to scorpion i AK. Najlepiej mi z AK szło (5 strzałów z czego jeden w 8, jeden w 10 i trzy w 9) z 25-30m. Z pistoletów 1/5 strzałów zerwałem :/

dariusz.osiecki.1
14-02-2016, 16:36
Czarnoprochowce są dla rekonstruktorów albo masochistów. ;) Łuk? co Ty robin hood jesteś ?[emoji14]Pomyśl o nowożytnej broni palnej - strzelectwo to świetny sport, rozwija a jednocześnie daje mnóstwo zabawy.
Ja bym polemizowal czarnoprochowce np rewolwery maj większą siłę rażenia niż niektóre współczesne pistolety a do tego można je posiadać i używać bez zezwolenia. Do obrony własnego domu jak znalazł.

spiritus
14-02-2016, 16:46
Ja bym polemizowal czarnoprochowce np rewolwery maj większą siłę rażenia niż niektóre współczesne pistolety a do tego można je posiadać i używać bez zezwolenia. Do obrony własnego domu jak znalazł.

I jest klasa :)
Zakładasz koszulę i kamizelkę i idziesz strzelać z klasą :D

Co do tej obrony domu to bym polemizował. Wiem, że takie coś byłoby idealne wręcz ale postrzelisz u siebie jakiegoś włamywacza i co? On do szpitala, kuruje się za Twoje pieniądze a Ty za kratki :/

dariusz.osiecki.1
14-02-2016, 16:51
oczywiście tutaj wchodzi kwestia tzw obrony koniecznej, która jest w moim przekonaniu tak naprawdę ubezwlasnowolnieniem każdego człowieka bo każdy w wolnym państwie powinien mieć możliwość do tego aby móc się bronić we własnym domu ale to już polityka. Jak najbardziej Masz rację.

dariusz.osiecki.1
14-02-2016, 16:53
warto posłuchać dość ciekawego wykładu na ten temat człowieka że stowarzyszenia Adarma

spiritus
14-02-2016, 16:54
Obrona konieczna w Polsce- jak najszybciej zadzwoń na policję, może w 2h się wyrobią ale to jak mówisz polityka więc zostawiamy. Wątek o broni ;)


warto posłuchać dość ciekawego wykładu na ten temat człowieka że stowarzyszenia Adarma

zapodaj właściwy link jak możesz

Władca Pixeli
14-02-2016, 21:35
.22LR? Chodzi o boczny zapłon?


.22LR to kaliber. Taki sam jaki jest w kbks.
.22 = 5.6mm


https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/MP22_700.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/MP22_700.jpg)

spiritus
14-02-2016, 21:37
A to już wiem. Zaspany byłem i internetu jeszcze nie ogarnąłem :)

Ale i tak dzięki

EDIT:

Ale na to to już chyba pozwolenie trzeba?

Władca Pixeli
14-02-2016, 21:52
Ale na to to już chyba pozwolenie trzeba?
To zależy gdzie mieszkasz. :mrgreen:
U mnie wypełniasz aplikację + koszt $10. Czekasz kilka tygodni i możesz iść kupować.


https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/IMG_1310_700.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/IMG_1310_700.jpg)


https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/IMG_1303_700.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/IMG_1303_700.jpg)


https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/IMG_1302_700.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/174190675/Forum/IMG_1302_700.jpg)

spiritus
14-02-2016, 22:01
Gdzie mieszkam?

W Polsce ;)

dariusz.osiecki.1
14-02-2016, 23:26
Obrona konieczna w Polsce- jak najszybciej zadzwoń na policję, może w 2h się wyrobią ale to jak mówisz polityka więc zostawiamy. Wątek o broni ;)



zapodaj właściwy link jak możesz
wrzuć w necie hasło Adarma i powinien wyskoczyć link

jurkarol
14-02-2016, 23:36
Gdzie mieszkam?

W Polsce ;)
na każdą palna trzeba ppzwolenie. z wyj. czarnoprochowej.
nie jest latwo; m.in. trzeba np. nalezec do klubu sportowego, wtedy może uda sie na kal. .22 czyli 5,6mm.
pozwolenie na inne jak 9 mm, praktycznie nieosiągalne dla kogoś, kto chce postrzelac.

Kurtz
15-02-2016, 00:08
Ja bym polemizowal czarnoprochowce np rewolwery maj większą siłę rażenia niż niektóre współczesne pistolety a do tego można je posiadać i używać bez zezwolenia. Do obrony własnego domu jak znalazł.
Chcesz trzymać naładowany czarnoprochowiec w domu na w razie czego i w razie bezpośredniego zagrożenia życia być pewnym, że Cię nie zawiedzie? To teoria. W praktyce, obrona czarnoprochowcem jest praktycznie nierealna, biorąc pod uwagę możliwości prawne.

Odpuśćcie sobie zupełnie temat obrony bronią palną w tej chwili. Żeby się bronić jakąkolwiek bronią to przede wszystkim trzeba jej umieć użyć, a to nie jest wcale tak proste jak na filmie. Druga sprawa, to to, że nie o tym jest wątek. Kolega spirytus nie zapytał o broń do obrony, tylko do rozrywki. Nie wchodźmy w ten bardzo trudny i mocno polityczny temat.


Najlepiej mi z AK szło (5 strzałów z czego jeden w 8, jeden w 10 i trzy w 9) z 25-30m.
Z zamkniętymi oczami strzelałeś? :P A tak serio, nic dziwnego, że najlepiej Ci szło z AK, to jest broń z której się strzela na 100m.


nie jest latwo; m.in. trzeba np. nalezec do klubu sportowego, wtedy może uda sie na kal. .22 czyli 5,6mm.
pozwolenie na inne jak 9 mm, praktycznie nieosiągalne dla kogoś, kto chce postrzelac.

Bzdura.
Po pierwsze nie "może", a w świetle prawa "musi" się udać, o ile spełnia się warunki ( niekaralność, licencja PZSS, papierkologia od psychiatry, lekarza ).
Po drugie, pozwolenia na broń do celów sportowych otrzymuje się na określoną ilość sztuk broi centralnego zapłonu / bocznego zapłonu / gładkolufowej. Np. 11/7/4. Ograniczenie w kalibrze jest, ale zarówno .308 jak i .44 .45 można posiadać na pozwolenie sportowe.
Trochę generalizuję, ale nie chcę tutaj robić wykładu na temat który jest w innych miejscach świetnie opisany. Polecam w tej kwestii bron.iweb.pl.
A jak nieosiągalne , to powie Ci każdy posiadacz broni sportowej na strzelnicy.

Edit:
Generalnie rzecz biorąc, pozwolenie na broń to kwestia odrobiny samozaparcia, dużej dozy cierpliwości i zasobności portfela. Jest to do zrealizowania w około pół roku.
Strzelectwo to piękny sport, który może uprawiać prawie każdy.

waldeka
15-02-2016, 14:33
Strzelanie ostrą amunicją jest fajne, ale niestety drogie i tylko na strzelnicy. Ja poradziłem sobie w ten sposób

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/ASGDanWesson25inchSilverRevolver_ASG1717-1.jpg
źródło (http://cdn.pyramydair.com/images/zoomed/ASG-Dan-Wesson-2-5-inch-Silver-Revolver_ASG-17177_1zm1.jpg)
i tak

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło ( https://makchingyuen.files.wordpress.com/2011/07/dsc_5164.jpg)
Ciężkie, metalowe na dystanse 10-15 metrów. No i można strzelać w ogródku. "Funfactor" niesamowity, jak dla mnie.