PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać dany efekt zdjęć?



gradu_85
04-02-2016, 15:18
Jestem początkującym więc proszę o wyrozumiałość ;) Najszybciej podam link do aukcji, tam są fotki.
http://allegro.pl/porsche-cayenne-2013-3-6-300km-i5957090881.html
http://allegro.pl/audi-a6-2-0-tdi-s-line-plus-bose-alcantara-kamera-i5940550920.html
http://allegro.pl/vw-sharan-7os-2-0tdi-highline-panorabixenon-dsg-i5959080950.html
Jak uzyskać taki efekt zdjęć?
Czy konieczna jest obróbka w programie graficznym?
Posiadam Nikon D90 + AF-S Nikkor 18-105 + filtr polaryzacyjny Hoya Fusion CIR-PL. Czy dany sprzęt jest wystarczający do takiego efektu?

PS. Dodam, że to moje maksimum jakie potrafiłem wycinać na dzień dzisiejszy
http://allegro.pl/bmw-e46-320ci-150km-coupe-xenon-od-1-wlasciciela-i5938775925.html

Merde
04-02-2016, 15:35
O jakim efekcie mówisz? Rozmytym tle, czy normalnej (w przeciwieństwie do twojej - przerysowanej) perspektywie?

gradu_85
04-02-2016, 16:14
Tło, perspektywa... bo wydaje mi się, że ciekawie to wygląda.

2pompony
04-02-2016, 19:12
Tło, perspektywa... bo wydaje mi się, że ciekawie to wygląda.


Tło takie uzyskasz fotografując kawałek miasta jaki Ci się podoba, a następnie zlecając wydruk tego zdjęćia na olbrzymim banerze, który następnei zawiesisz w pewnej odległości za fotografowanym samochodem. Alternatywnym sposobem jest wyjazd do danego miast, które Ci się podoba i ustawienie w nim samochodu na tle tegoż miasta - odpada konieczność drukowania olbrzymiego tła, ale dochodzi dodatkowa trudność, mianowicie trzeba się zjawić w danym miejscu o określonej porze (pogoda, chmury, niebo , itd).

Perspektywę uzyskasz w sposób następujący: trzeba kucnąć. Acha, no i zastosować obiektyw z dłuższą ogniskową.

MstrG
04-02-2016, 19:18
Tło też musi być troszkę dalej, a nie jak tym BMW wjechałeś w jakieś krzaczory, jakbyś z dziewczyną był na randce ;)

SerU
06-02-2016, 02:22
Twój sprzęt takich efektów nie da - potrzebne są jasne szkła, ostre na pełej dziurze. Do tego "odpowiednie" podejście do tematu fotografowania samochodów. Te zdjęcia pachną mi pełną klatką i czymś jasnym, bo zdjęcia 3/4 są nieostre już od tylnego koła. Śmiem za to wątpić, czy np. przy tym Sharanie był założony polar.

No i sporo obróbki...

gradu_85
09-02-2016, 09:24
Daj jakiś przykład tych szkiełek, co polecasz?

adrian
09-02-2016, 11:39
gradu_85 przejrzyj forum, poczytaj o głębi ostrości - jej zależności od przysłony, ogniskowej i odległości od obiektu.

Takie zdjęcia są spokojnie do ogarnięcia FX + 85/1.8.

gradu_85
09-02-2016, 16:16
FX + 85/1.8 - troszkę kosztuje, bo 2000 zł trzeba dać. Na moje potrzeby amatorskie to za drogo.

Nican
09-02-2016, 20:32
Panowie , przeciez tutaj nie chodzi pytajacemu o zdjecia tylko o zwrocenie uwagi na aukcje.
zwykly spam.

gradu_85
10-02-2016, 22:39
Panowie , przeciez tutaj nie chodzi pytajacemu o zdjecia tylko o zwrocenie uwagi na aukcje.
zwykly spam.

Chyba kpisz sobie ze mnie? Co Ty masz w głowie, bo chyba niewiele....

demona
10-02-2016, 22:43
Kolega wnioskuje pewnie po tym, że wszystkie aukcje były wystawione w odstępach kilku dni i wszystkie są z Gorzowa oraz prezentują pewną zbieżność nicków. Ale oczywiście może to być przypadek. Nie ma co się denerwować :)

adrian
10-02-2016, 22:59
FX + 85/1.8 - troszkę kosztuje, bo 2000 zł trzeba dać. Na moje potrzeby amatorskie to za drogo.

Jasne, że trochę kosztuje, ale to był tylko przykład. Tak dawno nie robiłem DX'em (od 2008 mam FX), że z głowy Ci nie dam podobnego zestawu, ALE - moim zdaniem powinieneś to ogarnąć 50/1.8 na DX. Ale to by się musiał jakiś praktykujący cropowiec wypowiedzieć.

SerU
13-02-2016, 22:26
Czy Wy rzeczywiście sądzicie, że wnętrza były robione 85-tką? W życiu. Już się samochodów w życiu nafotografowałem i wiem jakich ogniskowych potrzeba do wnętrz :mrgreen: Tutaj to mamy jakiegoś FX'a z czymś pokroju sigmy 24 1.4 albo prędzej coś w rodzaju Nikkora 14-24. Z zewnątrz zgoda: 85-tka mogła być, choć 70-200 też takie efekty na fx da.

Jakby nie patrzeć - bez dość drogiego sprzętu się nie da. Na DX 50mm f/1.8 da radę (Pes na tym lata, choć teraz już na FX), ale nie do wnętrz. No i polar, polar, polar...bo świeci się to wszystko, jak głupie.

amirez
13-02-2016, 23:20
Jakby nie patrzeć - bez dość drogiego sprzętu się nie da. Na DX 50mm f/1.8 da radę (Pes na tym lata, choć teraz już na FX), ale nie do wnętrz. No i polar, polar, polar...bo świeci się to wszystko, jak głupie.
Raczej bym ciut odwrócił: polar i reszta.

adrian
14-02-2016, 13:49
Czy Wy rzeczywiście sądzicie, że wnętrza były robione 85-tką?

Ja pisałem oczywiście to tych na zewnątrz :mrgreen: