PDA

Zobacz pełną wersję : karty pamieci



Nemesis19
02-02-2016, 13:16
Hej, mam nikona d800 +karte sandisk extreme pro 64gb 95mb/s, klasa szybkosci 10 (High Speed Bus I/F), klasa szybkosci uhs 1 ("Pełny potencjał do rejestracji na żywo materiału broadcastingowego i dużych plików wideo HD"). Moje rawy maja 50mb.

Chce kupic karte CF i uzywac ich jednoczesnie,zeby w razie czego nic nie starcic. Do czego uzywam? Do repo slubnych.

Przeczytalam:
http://www.optyczne.pl/401.1-artyku%C5%82-Jak%C4%85_kart%C4%99_pami%C4%99ci_wybra%C4%87__Prz ewodnik_po_produktach_SanDisk.html
i
http://www.cameramemoryspeed.com/nikon-d800/fastest-memory-sd-cf-card-tests/

Ale nic z tego nie rozumiem, na moj rozum lepiej kupic CF sandisk extreme za ok 250, niz doplacac 200zl do extreme pro, ale moze czegos nie rozumiem... Czy to sluszne rozumowanie?
wg testu z linku drugiego SD SanDisk Extreme Pro 95MB/s ma SREDNIA predkosc zapisu 38.7, a CF SanDisk Extreme 120MB/s ma 47.4 wiec wg tego powinny dobrze ze soba funkcjonowac i nie bedzie mi ta CF niczego spowalniac, nie warto dokladac kasy. Slusznie?

GonzoG
02-02-2016, 14:12
Prędkość podana na kartach tyczy się odczytu, nie zapisu, chyba, że karta ma podane obie prędkości. SanDisk Extreme 120MB/s ma zapis ~60MB/s.

Zapis na 2 karty będzie spowalniał aparat. To nie macierz dyskowa, żeby zapis był równoległy. W aparacie najpierw zapis jest na jedną kartę, później na drugą, więc zapis jednego zdjęcia będzie trwał prawie ~2x tyle.

Teraz tylko pytanie czy bufor aparatu będzie dla ciebie wystarczający przy 2x wydłużonym czasie zapisu zdjęcia - jeśli tak, to nie trzeba brać najszybszych kart. Jeśli okaże się, że bufor będzie zbyt mały, to lepiej zainwestować w najszybszą kartę.

Nemesis19
02-02-2016, 15:16
Prędkość podana na kartach tyczy się odczytu, nie zapisu, chyba, że karta ma podane obie prędkości. SanDisk Extreme 120MB/s ma zapis ~60MB/s.

Zapis na 2 karty będzie spowalniał aparat. To nie macierz dyskowa, żeby zapis był równoległy. W aparacie najpierw zapis jest na jedną kartę, później na drugą, więc zapis jednego zdjęcia będzie trwał prawie ~2x tyle.

Teraz tylko pytanie czy bufor aparatu będzie dla ciebie wystarczający przy 2x wydłużonym czasie zapisu zdjęcia - jeśli tak, to nie trzeba brać najszybszych kart. Jeśli okaże się, że bufor będzie zbyt mały, to lepiej zainwestować w najszybszą kartę.

Wiem o tym,ze ta podana wartosc dotyczy odczytu, dlatego podalam reszte parametrow. Dzieki za info o tym rownoleglym zapisie, nie mialam pojecia. Ok, wiec np taniec pierwszy, jak Wy to rozwiazujecie? Jak wyglada to w praktyce u Was? Moze znajdzie sie tu ktos, kto robi repo i uzywa 2 kart?