PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D3300 pomoc w wyborze obiektywu



Megan0320
02-02-2016, 13:08
Cześć,
mam Nikona D3300 i poszukuję obiektywu, którego cena nie zwali mnie z nóg.
Moim marzeniem jest Nikkor 85mm f/1.8G, ale szukam czegoś co zapewni mi tak idealny balas ostrości i rozmycia w bardziej przystępnej cenie.
Możecie polecić, bądź zaproponować coś? Byłabym wdzięczna, gdybyście podesłali może jakiś link gdzie znajdę efekty różnych obiektywów jeśli coś takiego w ogóle istnieje.

Jeśli wątek został umieszczony w niewłaściwym miejscu to bardzo przepraszam, jestem a forum nowa i jeszcze się na nim w pełni nie odnalazłam.
Pozdrawiam

-tomasz-
02-02-2016, 13:10
Polecam witrynę pixelpeeper.com
Możesz sobie zobaczyć przykładowe zdjęcia wykonane danym obiektywem, a nawet konkretnym aparatem. ;)

Megan0320
02-02-2016, 13:15
O! Dziękuję, właśnie o taką witrynę mi chodziło ;]

Czekam jeszcze na pomoc przy wyborze obiektywu

bolth
02-02-2016, 13:18
Pomoc nadejdzie szybciej o ile podasz tę kwotę,która nie zwali Cię z nóg :)

Megan0320
02-02-2016, 13:31
liczę że znajdę coś do 1200 max

madebyzosiek
02-02-2016, 14:35
Jak trochę dołożysz, to znajdziesz używanego 85 1.8 G, tak za 1400 chodzą...

Sordon
02-02-2016, 14:36
może sprawdź używane obiektywy? 85 1.8G może się akurat załapie? Z nowych jest samyang 85,14 manualny -1100. I jeszcze 50mm zostają. Przy czym, o ile mnie pamięć nie myli czasem tutaj polecają kupić tą ze światłem 1.8, zamiast 1.4 - musisz poszukać na forum. ta ciemniejsza niecałe 800. Jaśniejsza 1500.

Dho'ine
02-02-2016, 14:50
Co prawda nie wiem co to jest "idealny balas ostrości i rozmycia w bardziej przystępnej cenie" ale skoro masz 1200 i marzysz o 85 to doskladaj bo niewiele Ci barkuje i używkę 85 1.8G upolujesz. A jak nie to zawsze masz 50 1.8G, nieco szersza ale za to tańsza - nówka ok 750zł.

poste
02-02-2016, 15:57
Kolega dobrze radzi. Pomyśl o tej 50, bo to bardziej uniwersalny obiektyw. 85 na DX to jednak wąsko, poza portretem dużo się nie zdziała. Żeby zrobić (prawie) całą sylwetkę trzeba sporo odejść, a to już np. przy zwiedzaniu, wśród ludzi trudno. Ale wszystko zależy oczywiście od preferencji, na 200mm też zrobisz portret.