Zobacz pełną wersję : Maska przeciwpyłowa/przeciwsmogowa
Czy moglibyście mi doradzić, jaką i gdzie kupić maskę, którą mógłbym założyć żeby w miarę bezpiecznie poruszać się po ulicach. Niestety w Krakowie i okolicach (może nawet zwłaszcza w okolicach) ilość dymu z domowych kominków i pieców jest taka, że czasami ciężko oddychać. Z jednej strony jest tego dość sporo w internecie, z drugiej - trudno coś wybrać osobie nieobeznanej z tematem.
Borat1979
31-01-2016, 23:27
A co ci da ta maska? O chroni przed dużymi cząstkami pyłu unoszącymi się w powietrzu np. podczas prac, budowalnych a nie przed zaniczyszczeniem powietrza w mieście.
A co ci da ta maska? O chroni przed dużymi cząstkami pyłu unoszącymi się w powietrzu np. podczas prac, budowalnych a nie przed zaniczyszczeniem powietrza w mieście.
Jak najbardziej chroni:
"Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował, że takie maski (dostępne w sklepach z narzędziami lub marketach budowlanych) w zależności od zastosowanego filtra (przepuszczalności włókien) dzielą się na klasy: P1, P2, P3.
p1 zatrzymują około 80% cząstek, które są mniejsze niż 0,5 mikrometrów,
P2 zatrzymują około 94% cząstek, które są mniejsze niż 0,5 mikrometrów,
P3 zatrzymują około 99,95% cząstek, które są mniejsze niż 0,5 mikrometrów."
Niska emisja to pył zawieszony PM10 i PM2.5. Są to cząsteczki o średnicy odpowiednio do 10 i 2.5 mikrometrów."
Problem w tym, że ciągle natrafiam na opisy masek rowerowych, a ja chciałbym zwykłą.
Czy moglibyście mi doradzić, jaką i gdzie kupić maskę, którą mógłbym założyć żeby w miarę bezpiecznie poruszać się po ulicach. Niestety w Krakowie i okolicach (może nawet zwłaszcza w okolicach) ilość dymu z domowych kominków i pieców jest taka, że czasami ciężko oddychać. Z jednej strony jest tego dość sporo w internecie, z drugiej - trudno coś wybrać osobie nieobeznanej z tematem.
Cokolwiek wybierzesz z masek przeciwpyłowych - najważniejsza jest klasa, najwyższa z nich to P3. Najlepszy moim zdaniem produkt na rynku to model 8835 firmy 3M, na poniższym linku na stronie 15/16 :
http://aura3m.pl/wp-content/uploads/3M_Jednorazowe_polmaski_filtrujace.pdf
Tanie toto nie jest ale jakość w tym przypadku rzeczywiście kosztuje (bardzo dobra regulacja a co za tym idzie szczelnie przylegająca, w newralgicznym punkcie -nasada nosa- możliwość dokładnego dopasowania).
Osobiście nie latałbym po mieście w masce przeciwpyłowej ale jak ktoś ma (nad)wrażliwe drogi oddechowe i biega dziennie kilka godzin w syfie podobnym do krakowskiego powietrza to czemu nie? Zaszkodzić taka maska na pewno nie zaszkodzi.
jurkarol
01-02-2016, 00:39
o rany te maski to taki ekoszpan czy co. straszy taki na ulicy albo i w tramwaju.
jedna panienka w różowej masce weszła do kawiarni i przeszła do sali dla palących i tam ja zdjęła... no ludzie! ci w maskach mówią jacy to swiadomi sa...
maski sa potrzebne w okolicach Krakowa to tak albo lepiej nie wychodzic - Słomniki Miechów... i Śląsk gdzie biedni pala gumą w piecach
Borat1979
01-02-2016, 00:49
Przeciwgazową sobie kup :)
o rany te maski to taki ekoszpan czy co. straszy taki na ulicy albo i w tramwaju.
jedna panienka w różowej masce weszła do kawiarni i przeszła do sali dla palących i tam ja zdjęła... no ludzie! ci w maskach mówią jacy to swiadomi sa...
maski sa potrzebne w okolicach Krakowa to tak albo lepiej nie wychodzic - Słomniki Miechów... i Śląsk gdzie biedni pala gumą w piecach
Tak napisałeś, że nie rozumiem: uważasz, że maski są czy nie są potrzebne? To, że jedna panienka poszła sobie w masce zapalić absolutnie nic nie znaczy. A Kraków ma najgorsze powietrze w Polsce, gorsze niż na Śląsku.
- - - - kolejny post - - - - - -
Przeciwgazową sobie kup :)
Kto wie, czy do tego kiedyś nie dojdzie. Jeszcze więcej radosnego budownictwa jednorodzinnego i być może trzeba będzie się za taką rozejrzeć. Choć w Krakowie w centrum to akurat kopcą zabytki.
Przeciwgazową sobie kup :)
oczywiście z pochłaniaczem hopkalitowym :D
buldogi czyli MP4 są tanie na Allegro, a do tego jaki szpan !
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.