PDA

Zobacz pełną wersję : flat picture control nikon d 750



nikonel
31-01-2016, 12:37
Panowie mam pytanie odnośnie ustawień picture control w 750. Jakiś czas temu miałem nikon d7100 gdzie trochę bawiłem się w nagrywanie i miałem wgrane ustawienia spłaszczenia obrazu. Ściągnąłem je gdzieś z nata. Czy coś takiego jest też dla nikona 750. Nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Chodzi o obdarcie obrazu z kolorów, nasycenia itp aby w późniejszej postprodukcji łatwiej było nasycić obraz programowo.

conio
31-01-2016, 13:01
Cześć. Nie wiem ile prawdy jest w informacji d tym linkiem (http://www.dslrbodies.com/cameras/nikon-and-dslr-camera-faq/what-picture-control-should.html), ale powinna być takowa możliwość.
Próbowałeś przenieść może profil NPC z D71000 do D750?

nikonel
31-01-2016, 13:08
nie ale zobaczę może się uda. Ten profil znajdę na stronie nikon polska?

conio
31-01-2016, 14:02
A jak wgrywałeś profil do D7100? Do D750 powinno dać się wgrać tak samo. Można też przez aplikację Picture Control Utility (tworzy profil na karcie pamięci, który następnie trzeba wczytać w menu aparatu, zobacz: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=258206).
Co do samych profili tj. skąd ściągnąć, to jest kilka stron w necie z gotowymi. Być może dla takiego profilu "flat" jest on dostępny w puszce?

GonzoG
31-01-2016, 15:26
W D750 jest oryginalny płaski profil do nagrywania.

A jak chcesz inne to tu jest strona, z której można pobrać modyfikacje standardowych profili. W tym i płaskie.
Http://nikonpc.com/

Możesz też użyć profilu "TassinFlat", który dostępny jest razem z LUTem do kilku programów do obróbki wideo.

nikonel
31-01-2016, 18:34
Gonzo dzięki za stronkę jest super i powiedz mi który w/g ciebie profil w aparacie jest typowo płaski, jakoś żaden jak dla mnie nie jest zbyt płaski.
No i może osoby które korzystają z profili wypowiedzą się z jakich korzystają bez dalszej postprodukcji i z jakich gdzie mamy ochotę na podbajerowanie klipów.

GonzoG
31-01-2016, 18:44
Jeśli nie ma tak wystarczająco płaskiego, to zrób swój. Wystarczy poprzesuwać punkty na krzywej.

Ale jeśli żaden Ciebie tam nie zadowolił, to raczej żaden nie zadowoli. TassinFlat jest wzorowany na Technicolorze, który jest standardem w kinematografii i nie jest tak płaski jak dostępny tam "flaat_12p"

nikonel
31-01-2016, 19:11
wgrałem flaat12p i muszę powiedzieć że mi się podoba. Jutro popróbuję na nim i zobaczymy. Ale myślę że będzie ok chyba że nie będzie współpracował z 750. Tak czy inaczej stronka jest super.

Aeon88
31-01-2016, 22:20
Pamiętaj że przesadzanie z płaskim profilem może się negatywnie odbić na jakości obrazka na wyższym ISO.

Ketosz
01-02-2016, 01:45
W D750 jest oryginalny płaski profil do nagrywania.

A jak chcesz inne to tu jest strona, z której można pobrać modyfikacje standardowych profili. W tym i płaskie.
Http://nikonpc.com/

Możesz też użyć profilu "TassinFlat", który dostępny jest razem z LUTem do kilku programów do obróbki wideo.

Dzięki za polecenie profilu. Podaj jeszcze, jak możesz, gdzie jest LUT do niego, bo ze strony pobiera się tylko plik picture control.

GonzoG
01-02-2016, 02:37
Google podaje taki link:
https://dl.dropbox.com/u/30153818/TassinFlat%2BLUT.zip

nikonel
01-02-2016, 10:59
No to dalej zadam kolejne pytanie. Dopiero zagłębiam się w filmowanie dlatego też nie wszystko jest dla mnie oczywiste. Proszę o wytłumaczenie co to jest ten LUT.
Jeżeli chodzi o płaskość obrazu to na YT można znaleźć surówki gdzie nawet flat 12 wydaje się być mega nasycony.

nikonel
01-02-2016, 13:02
Już chyba wiem. Lut to plugin do programu obróbki z konkretnymi ustawieniami kolorów, ostrości itd. Mam pytanie czy obrabia ktoś z was w vegasie.

Ketosz
01-02-2016, 13:44
Dzięki GonzoG za namiar - pewnie i tak stworze swojego LUTa, ale coś może skorzystam ;)

nikonel - LUT to zbiór korekcji kolorystycznych zapisanych podobnie jak np. preset w Lightroom'ie.
Jeśli jakiś profil wydaje się jeszcze za bardzo kolorowy, to można dodatkowo zmniejszyć nasycenie w aparacie.

Orientujecie się może czy zmiana na AdobeRGB ma jakiś sens przy filmowaniu - zwiększy się paleta kolorów?

nikonel
02-02-2016, 14:37
Przeglądając neta natknąłem się na mega program do Lutów, obróbki barwnej zdjęć i filmów. Czy ktoś z was może zetknął się z nim a jeżeli tak to prosiłbym o wrażenia.