Zobacz pełną wersję : [ Olympus ] Olympus PEN
nowy pen z wizjerem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://marekmiszczak.pl/wp-content/uploads/2016/01/oly.jpg)
20 milionowa matryca Live MOS stabilizowana w 5 osiach,10 kl./s, 1/8000 s, ISO 80.
źródło (http://digitalcamerapolska.pl/strefa-sprzetu/2104-olympus-pen-f-jeszcze-bardziej-retro)
nowy pen z wizjerem:...]
Przebajerowany tym upodabnianiem się do analogowego. Matryca za mała. Nie. Wolę x-pro1 z przyszłościową wymianą na dwójkę :)
Wygląd super. Cofamy się w czasie jeszcze bardziej. Wygląda jak Leica III. Szkoda, że matryca mała (choć moja siostra robi od lat Olym i sobie chwali).
Wygląd super. Cofamy się w czasie jeszcze bardziej. Wygląda jak Leica III. Szkoda, że matryca mała (choć moja siostra robi od lat Olym i sobie chwali).
Ciekawe, który producent pierwszy dołoży do aparatu drewniany statyw i czarną płachtę, a w systemie pojawi się lampa magnezowa ;)
nowy pen z wizjerem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://marekmiszczak.pl/wp-content/uploads/2016/01/oly.jpg)
20 milionowa matryca Live MOS stabilizowana w 5 osiach,10 kl./s, 1/8000 s, ISO 80.
źródło (http://digitalcamerapolska.pl/strefa-sprzetu/2104-olympus-pen-f-jeszcze-bardziej-retro)
Olympus chwalo się, że będzie można nim robić pięćdziesięciomegapikselowe foty... Ja się pytam jak? Bo mój mały rozumek nie ogarnia takich technologii.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/7cefffa20d8a64dfb961052f835ef5a1-2.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160127/7cefffa20d8a64dfb961052f835ef5a1.jpg)
Jak przewiniecie kawałek tę stronę to jest tam filmik prezentujacy produkt..
http://www.getolympus.com/us/en/digitalcameras/pen/pen-f.html?utm_content=learn_more
... i kolejna ciekawostka - symulacje filmów, które można samemu definiować..
Walenhovv
27-01-2016, 11:08
Olympus chwalo się, że będzie można nim robić pięćdziesięciomegapikselowe foty... Ja się pytam jak? Bo mój mały rozumek nie ogarnia takich technologii.
Oly już od OM-D MARK ii ma funkcje High res. Aparat składa kilka ujęć przez co zwiększa rozdzielczość. Fajna sprawa ale tylko statyczne ujęcia i najlepiej na statywie ;). Jak spojrzysz w necie to efekty bywają piorunujące :-).
50 mln. Złożenie kilku ekspozycji z matrycą przesuniętą za każdym razem o część wielkości pojedynczego piksela. Najpierw pojawiło się takie rozwiązanie w cyfrowych średniakach.
20 milionowa matryca Live MOS stabilizowana w 5 osiach,10 kl./s, 1/8000 s, ISO 80.
Programowe ISO 80. Każdy sam może sobie takie zrobić.
Przebajerowany tym upodabnianiem się do analogowego. Matryca za mała.
Wypisz, wymaluj narzekania posiadaczy lustrzanek FF na Fuji... ;-)
cz4rnuch
27-01-2016, 12:15
Touché :)
Nie rozumiem tych słów krtytyki,że jak 50mln pixeli?,iso 80 że za bardzo analogowo wygląda.Mi się podoba ale to kwestia gustu przecież
Zmusza was ktoś do kupna Olka? Biadolenie jak na targowisku.
A i to że matryca 4/3 to nie znaczy że dupy nie skopie jednemu czy drugiemu.
Mam znajomych z 3/4 byście się z dziwili :)
Kolega motoko dobrze napisał :)
Przebajerowany tym upodabnianiem się do analogowego.
Wręcz przeciwnie. Mi brak kółka czasów i przysłon.
pawelpiotrm
27-01-2016, 18:06
fajny ;-) mnie bardzo się podoba i na wycieczki jak znalazł ;-)
Wręcz przeciwnie. Mi brak kółka czasów i przysłon.
O wlasnie. Zamiast tych "filtrow" powinny byc czasy jak w oryginale. A przyslony na obiektywie.
Szkoda, ze nie skopiowali go w 100%. To byl bardzo poreczny aparat.
meliszipak
27-01-2016, 19:40
Wolę fuji.Po cholere ten duperszmit z przodu?
Do zmiany efektów? Bzdura.
Rozumiem taki szybki dostęp do iso, pomiaru światła, ilości klatek... ale oddzielny przełącznik do takich głupot to bzdura.
Dali chyba po to żeby ładniej wyglądał.
Akcesoria zrobili fajne...
Ciekawsza jest plota, że Oly pracuje nad FF.
cz4rnuch
27-01-2016, 20:14
To chyba coś więcej niż plotka. Ostatnio zarejestrowali dwa patenty na pełnoklatkowe 28 i 35.
Dział R&D kombinuje z różnymi rzeczami, po których w 90% przypadków pozostają tylko patenty. Nie napalałbym się na mały obrazek od Olka.
meliszipak
27-01-2016, 23:22
Jak Oly zrobi pełną klatę, to tylko Fuji zostanie bez.
Pentax zdaje się wkrótce wypuści FF.
Meliszipak,odnoszę wrażenie że stoisz murem za Fuji? Trzeba być obiektywnym a konkurencja zawsze odbija się uśmiechem dla klienta.
To że mam system Nikona nie ogranicza mnie tylko do tejże marki.
Kibicuję każdemu ,FF od Olka? Czemu nie,od Fuji? Też było by fajnie ale prędzej Olek wypuści coś konkretnego i tak będzie :)
Wiem,że wolisz Fuji tak samo jak ja Nikona od Canona czy Sony,indywidualne preferencje czy zamiłowanie do danej marki.
Mam Nikona, mam Olka, kupię sobie Fufu i będę zadowolony :) a na te aparaty, których nie mam i nie kupię nie będę musiał narzekać ;)
Byłaby rewolucja jakby ff wsadzili.
A tak ( jako posiadacz tez Olka ) mysle ze to nadal tylko Olek. Szkoda.
Choć fajny jest.
Ja wsadzą ff to z nowym bagnetem, po czym porzucą bagnet MFT i jego użytkowników pozostawią samych sobie... w sumie to mają już doświadczenie jak to robić ;-)
meliszipak
28-01-2016, 15:47
Meliszipak,odnoszę wrażenie że stoisz murem za Fuji? Trzeba być obiektywnym a konkurencja zawsze odbija się uśmiechem dla klienta.
To że mam system Nikona nie ogranicza mnie tylko do tejże marki.
Kibicuję każdemu ,FF od Olka? Czemu nie,od Fuji? Też było by fajnie ale prędzej Olek wypuści coś konkretnego i tak będzie :)
Wiem,że wolisz Fuji tak samo jak ja Nikona od Canona czy Sony,indywidualne preferencje czy zamiłowanie do danej marki.
A w życiu. Mam z nimi na bakier za fujowe kolory. Uczę się z tym walczyć.
Źle mnie zrozumiałeś. Wolę fuji od tego nowego pena bo tu nawalili tego retro trochę dla festynu.
Poza tym lubię Olka ale mam im za złe ten miniaturowy znaczek pocztowy zamiast matrycy.
Uważam, że FF u Olka to byłby strzał w 10. Życze im jak najlepiej...
- - - - kolejny post - - - - - -
Ja wsadzą ff to z nowym bagnetem, po czym porzucą bagnet MFT i jego użytkowników pozostawią samych sobie... w sumie to mają już doświadczenie jak to robić ;-)
No tu chłopcy potrafią wywinąć numer.
Trudno im będzie zrobic tym razem konwerter z micro do FF, ale kto wie:)
- - - - kolejny post - - - - - -
O wiem cropa zrobiom programowego do micro szkieł.
Będzie format FF i Micro. Wtedy w drugą stronę z pięćsety sie tysiąc zrobi i gra gitara, a raczej chodzi przysłona :)
Bo ale po co bagnet zmieniać ? Sa przeciez stare szkła z analogów.
A jakby nawet - adaptery sa przeciez...
A tak (jw) to nadal zwykły Olek...a szkoda. Konkurencja by była. Dla nas same plusy tym samym.
megasnajper
29-01-2016, 00:04
Zwykły Olympus, ale w końcu z nową matrycą, a nie po raz nie wiadomo który dają to samo, może poprawią osiągi. Chyba niektórzy tutaj oczekiwali czegoś przełomowego, a to po prostu rozwinięcie obecnej koncepcji.
Nie wiem czy Olympus się pokusi o FF, raczej nie w tym roku jeżeli w ogóle, może te patenty na obiektywy do pełnej klatki będą na mocowanie Sony?
A co do samego aparatu, to jak dla mnie przerost retro stylistyki nad wygodą użytkowania z obrazków, szczególnie pokrętło/przełącznik z przodu, a na brak konkurentów nie będzie narzekać Panasonic GX8 i Oly EM5 MII
Panowie, żadnej pełnej klatki nie będzie. To tylko patenty... Co dział R&D naszkicuje, to od razu patentują. Spójrzcie na Kodaka czy Konikę Minoltę (tak, tak, on wciąż istnieje, bezustannie patentuje i niczego nie produkuje) - mają tyle patentów, że się w pale nie mieści, a 99,9% z nich leży w szufladzie i czeka nie na produkcję, tylko na to, aż ktoś je naruszy i będzie można wyszarpać od niego kasę.
pawelpiotrm
29-01-2016, 14:39
Mogą zrobić FF ale pewnie jeszcze wolniej niż Pentax ;-)
Pentax zrobi i co z tego? Rynku nie podbije, nie zauważymy nagle na ulicy ludzi z pełnoklatkowymi Pentaksami na szyi.
Czy zauważymy, to zależy od ceny.
Jesli chca wejść w rynek ostro, cena bedzie niska, to bedzie sprzedaz.
Inaczej nikt "normalny" nie kupi tego systemu majac wybór jaki jest mz.
Ale puszka P, na poziomie 3500zl (nie wiecej) i z ff namieszała by na rynku zdrowo...tak sie jednak nie stanie raczej na pewno.
Ale puszka P, na poziomie 3500zl (nie wiecej) i z ff namieszała by na rynku zdrowo...tak sie jednak nie stanie raczej na pewno.
Ziemia do d90, Ziemia do d90.
Nie odlatuj za bardzo :lol:
cz4rnuch
29-01-2016, 20:25
To byłby deal. Szczególnie, że K-3 II któremu niedługo stuknie roczek stoi po 4200.
99,9% z nich leży w szufladzie i czeka nie na produkcję, tylko na to, aż ktoś je naruszy i będzie można wyszarpać od niego kasę.
To tak nie działa.
Swoją drogą, ja nie rozumiem jednej rzeczy. Ktoś napisał 'to tylko Olek', ale ten Olek jest odpowiedzialny za najlepszy system analogowych lustrzanek ever. Potrafią. I co stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać body takiego OM-4, zachować rozmiar, za*ebisty wizjer, przerobić część optyki na autofocus (a i to nie jest niezbędne przy takim wizjerze, choć pewnie bez AF by się nie sprzedawało) i zamiast pustej zawartości drzwiczek na film wpakować tam matrycę...
Ziemia do d90, Ziemia do d90.
Nie odlatuj za bardzo :lol:
A właściwie dlaczego nie? :)
To tak nie działa.
Działa, działa :) Nazywa się to trolling patentowy.
Może kogoś zainteresuje taka promocja
http://partner.olympus.pl/make-life-easier-20-procent-znizki-na-zakup-olympus-pen/
Czy ktoś widział jeszcze kody rabatowe na pen f?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.