PDA

Zobacz pełną wersję : [ Mamiya ] Poszukiwana Mamiya C330, gdzie szukać internetowo (PL)?



emet_b
25-01-2016, 17:20
Taaa.... zapragnąłem znów analoga i padło na c330 :)

Sęk w tym, że na all jest tylko jedna sztuka (dość drogo), olx pusty, a innych zaułków internetu nie znam pod tym kątem. Ebay odpada.

Gdzie w PL jeszcze mogę szukać? Na giełdzie AO tylko smutek i cisza.

biegly
25-01-2016, 17:29
Miło słyszeć o takich pragnieniach ;)
Nie znam rynku PL, tyle że może warto innego TLR poszukać?
Czy to ma być tylko c330 - takie marzenie ;)

emet_b
25-01-2016, 17:35
Niekoniecznie c330, jednak jest liderem rankingu ;)

Innych TLRów nie znam, więc nie wiem nawet spośród czego mogę jeszcze wybierać (warunek to jakoś nie gorsza niż c330).

pawel
25-01-2016, 17:48
Innych TLRów nie znam, więc nie wiem nawet spośród czego mogę jeszcze wybierać (warunek to jakoś nie gorsza niż c330).
No to popatrz na Rolleiflexy :]

bogdi64
25-01-2016, 17:58
och ,,,,, miałem bez komina, ale za to z trzema obiektywami w stanie w zasadzie nieużywany,- było to dość dawno pamiętam jak wystawiłem na giełdzie w wa-wie zaproponowano mi taką cenę , że będą na etapie budowy domu nie odmówiłem, w środku była szpula jeszcze drewniana :)

emet_b
25-01-2016, 18:00
No to popatrz na Rolleiflexy :]

Jakieś konkretne modele?

biegly
25-01-2016, 18:39
Ja ostatnio stałem się posiadaczem Yashica 124G i sprzęcik w rozsądnej cenie!

Franek_
25-01-2016, 18:53
Żeby daleko nie szukać, pierwsze ogłoszenie z brzegu na AO jest w sprawie TLRa :)

pawel
25-01-2016, 19:54
Jakieś konkretne modele?
Obiekt największego pożądania to zdecydowanie z Planarem 2.8 i w ramach tego też były różne modele.

2pompony
25-01-2016, 20:18
A czemu e-bay odpada? Jest tam mnóstwo szkieł i parę body C330 w samej Europie (nie ma cła), z których dwa wyglądają na oko jak wypuszczone z fabryki dwei minuty temu.

Franek_
25-01-2016, 20:41
Zgadzam się z 2pompony - na ebayu (np. niemieckim) jest od cholery fajnych gratów. Nie ma cła (pomijalne), nie ma VATu (b. istotne), często b. dobry stan i pełne prawo zwrotu towaru.

2pompony
25-01-2016, 21:07
W dodatku jest o tyle bezpiecznie, że ebay ma swój program ochrony kupujących, a płacąc przez PayPal kupujący dostaje ekstra gwarancje.

emet_b
26-01-2016, 13:36
ebay odrzuciłem, ze względu na ograniczenia komunikacyjne.
Możecie podrzucić ze 2-3 przykłady c330 wartych przemyślenia z ebay.de??
Będę wdzięczny.

2pompony
26-01-2016, 13:58
Problemem w dzisiejszych czasach tłumaczy automatycznych nie jest komunikacja - opisy aukcji są robione językiem basic, a nei frazami szekspirowskimi, i automatyczne tłumaczenia są do pojęcia.

Problemem jest ustalenie sobie pewnych priorytetów: np., ile chcesz zapłącić i za co. Czy wolisz sprzęt z rysami na pudle i poodpadanym tu i ówdzie lakierem, ale sprawny, czy super nówkę bez cienai ryski, ale za cenę czterokrotnie wyższą niż poprzedni. Zwróć uwagę, że cała masa ludzi (w tym ja) kupuje stare body nie w calach codziennej orki fotograficznej, tylko jako eksponaty kolekcjonerskie i stąd na przykład zdarzają się odnowione przepięknie sztuki o cenach wręcz kosmicznych...

Zobacz tu - opis interfejsu jest po polsku, możesz sobie wybrać strefę poszukiwać (Polska, Europa, świat), pooglądaj obrazki, aukcje typu 'Kup teraz' są wyraźnie oznaczone - będziesz miał pełny przegląd. A jak sobie wytypujesz określone sztuki, daj linki znajomemu, na pewno Ci przetłumaczy jakieś ewentualne pozostałości.

Link do wyszukiwania Mamiya C330, Europa: http://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=mamyia+C330&_armrs=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=mamiya+C330&_sacat=0

emet_b
28-01-2016, 13:39
:)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/5oh0de-2.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/5oh0de.jpg)

Jedno pytanie o paralaksę i moje rozumienie jej:
- czy ta kreska na matówce pokazująca odchyłkę paralaksy wskazuje gdzie kończy się góra kadru? Dobrze pojmuję?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/6ymlu8-2.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/6ymlu8.jpg)

2pompony
28-01-2016, 13:58
To wskaźnik kompensacji ekspozycji w zależności od odległości czołówki od filmu. O tyle musisz zwiększyć ekspozycję. Przy okazji piszą w instrukcji, że to rzeczywiście wskaźnik kompensacji paralaxy...

emet_b
28-01-2016, 14:45
Cholewka, nawet nie wiedziałem, że są takie myki z korekcją ekspo.

Wracając do paralaksy- jak ten znacznik paralaksy na matówce ma wyglądać?? Patrz, kręcę i ch.... nic nie widzę.

2pompony
28-01-2016, 16:32
Im bardziej wysuniesz czołówkę do przodu, tym 'niżej' w kadrze mam być ta pała i tym większa będzie korekta expozycji - ma się rozumieć od pewnego progu, nie sądzę, żeby to działało od nieskończoności. Jest pokrętło do kalibracji tego wskaźnika - tam musisz ustawić wartość ogniskowej, jakiej aktualnie używasz.

A jak już ta pała Ci się pojawi, to wskazuje która część kadru od góry będzie poza filmem - słowem pod wskaźnikiem będzie jeszce w kadrze, powyżej wskaźnika będzei poza kadrem z powodu paralaxy.

A w ogóle - ten aparat ma parę specjalistycznych myków, dobrze by było, jakbyś przeczytał instrukcję. Ja mam niestety po angielsku, ale może ktoś ma po polsku... Nie wiem, czy nawet występowały instrukcje PL prawdę mówiąc, bo chyba nie było za PRLu oficjalnego importu tych body - były zbyt drogie.

pangreen
03-03-2016, 17:49
Z moich długoletnich poszukiwań idealnego C330F wynika, że oferty tej puszki z Anglii są tańsze niż niemieckie.
W chwili obecnej unt tanieje i daje zdecydowanie lepszy przelicznik niż euro Polecam więc eBay i oferty z GB.

C330F to konstrukcja doskonała, jakich się już nie uświadczy. Warta każdej wydanej złotówki.
Jest nieco kłopotliwa ale daje całą masę frajdy przy fotografowaniu.

darek6902
03-03-2016, 21:29
Ja upolowałem C330f na all w zeszłym roku :) Baaaardzo polecam :D Masa obiektywów i podzespołów na eBay a i na alle się zdarza coś znaleźć

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka