Zobacz pełną wersję : Czcionka odręczna - ma ktoś?
spiritus
20-01-2016, 02:15
Hej
Potrzebuję na wczoraj czcionki do worda jak najbardziej zbliżoną do pisma odręcznego bez żadnych zawijasów kaligraficznych itp itd. Im prostsza tym lepsza. Obowiązkowo powinna posiadać polskie znaki.
Jak ktoś ma/używa to prosiłbym o podanie jakiegoś linku do ściągnięcia
Pozdrawiam
Spiryt
Wez dlugopis i smaruj. :razz:
2pompony
20-01-2016, 04:16
W menu masz kategorię Script, wybierz sobie którąś, link masz do podgrupy Trash (http://www.dafont.com/theme.php?cat=605). Można sobie wpisać swój text, żeby zobaczyć jak wygkląda napis poszczególnym fontem.
Tam są setki darmowych fontów - od czasu do czasu jest jakieś demo - patrz na licencję każdego fonta.
W menu masz kategorię Script, wybierz sobie którąś, link masz do podgrupy Trash (http://www.dafont.com/theme.php?cat=605). Można sobie wpisać swój text, żeby zobaczyć jak wygkląda napis poszczególnym fontem.
Tam są setki darmowych fontów - od czasu do czasu jest jakieś demo - patrz na licencję każdego fonta.
Serwis ogólnie fajny, ale chyba trudno będzie spełnić warunek:
Obowiązkowo powinna posiadać polskie znaki.
Edit: ok, wypatrzyłem, że można zrobić preview dla wszystkich fontów z listy, trochę ułatwi sprawę :-)
2pompony
20-01-2016, 15:19
Fontów z polskimi znakami jest tam co niemiara (są też fonty przygotowane przez Polaków). Oprócz fontów o kiepskiej jakości, licho narysowanych, o małęj ilości znaków są tam też fonty o znakomitej jakości, finezyjnie zrobione, mulitijęzykowe, fachowo kerningowane, z wieloma wagami, mnóstwem glifów (ligatury, small capsy, oldstylowe cyfry, ułamki, alternatywne zestawy, i tak dalej). Niektórych fontów nie powstydziła by się czołówka komercyjnych wydawców światowych.
Borat1979
20-01-2016, 16:47
Proszę
https://onedrive.live.com/?id=1103A8FCCEFE5522!7014&cid=1103A8FCCEFE5522
spiritus
20-01-2016, 17:32
Dzięki wielkie wszystkim :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.