PDA

Zobacz pełną wersję : video RAW BMCC BMPCC 5/6d co wybrać?



njght_84
18-01-2016, 15:03
Hej
przerwę sezonu chciałbym poświęcić na doskonalenie umiejętności obsługi sprzętu i oprogramowania
wymagania tylko RAW video, zakres obsługa teledysków i małe reklamy do internetu
moje 3 typy
BMCC :
+ 2,5K raw
+ dyski ssd
+ podobno piekny obrazek nie do zrobienia w 5d
+ wbrew pozorom dobra głębia do filmu
+/- kamera do filmowania
+/- mocowanie canon (używka)
-przelicznik *2,4
- specyficzne dodatki/cena
-używana
BMPCC
+cena
+mocowanie 3/4
-przelicznik

canon 6d
+raw ale nie pełny FHD i tylko z ML
+ dobry aparat
+dużo łatwiej odsprzedać
+ przelicznik 1:1

Są jeszcze tańsze canony x1,6, który polecacie do formatu raw z ML?

Z oprogramowania zabawa w DaVinci i LR

Może ktoś już miał podobny dylemat? Wszyscy filmowcy chwalą BMCC, natomiast u nas dużo większe zapotrzebowanie jest w 5/6d. Osobiście nie znam nikogo kto by używał jakiejkolwiek BM i nie wiem nawet za bardzo kogo spytać.
Do BM może dojść np canon 550/600/650d.

Ketosz
18-01-2016, 17:04
BMCC jest nieporęczna do filmowania "z ręki" - bez dobrego riga się nie obejdzie - chyba że teledyski tylko ze statywu ;)
BMPCC - dobra jakość, mały gabaryt, choć i tak raczej trzeba będzie dodać kilka rzeczy - choćby lepsze zasilanie.
Najlepszy do kręcenia w RAW byłby chyba stary 5D II + ML - jeśli nie jest brane pod uwagę nic innego.
Jeśli lepsza byłaby trochę większa głębia ostrości, to dla mnie chyba optymalny byłby GH4 z płaskim profilem - 4K jeśli nie jest potrzebne od razu, to przynajmniej pozwoli kadrować i stabilizować dodatkowo w postprodukcji ;)

fuselink@interia.pl
18-01-2016, 19:46
BMCC nie mialem, ale na wstepie bije reszte na glowe.
kolega wyzej mowi ze nie poreczny z reki... a BMPCC jest poreczny?
mialem BMPCC, jakosc jest ok, zakres tonalny bije na glowe 5dmk2 - mam i znow kolega wyzej jakies dziwne rzeczy pisze bo mam to z ML i rawow tu nie uswiadczysz... no chyba ze interesuja CIe takie sekundowe rawy po czym zawiesza CI sie puszka :) - tak mam szybkie karty, ale robilem tylko jeden szybki test i moge sie mylic :)
Generalnie jeszcze jesli chodzi o BMPCC to natywne iso masz 800 (a maksymalne 1600, ale lepiej wyciagac z 800 - jest wystarczajaco, w koncu to nie alexa :)), czyli jak chcesz krecic w dzien z otwarta przyslona to filtry ND - doatkowy koszt... no i klatka, baterie... klatka wsumie niezbedna jak chcesz podlaczac kable bo bmpcc, bo tam masz wtyki wlutwane bezposrednio w plyte glowna - latwo wylamac a jak wylamiesz to kicha

Aeon88
18-01-2016, 21:07
Do rawów 6d się nie nadaje bo ma tylko SD slot który jest wolniejszy od CF. Jak już to 5D3.

njght_84
19-01-2016, 13:57
Tak właśnie myślałem
z dodatkowych:
rawy z puszek canon to rzeczywiście krótkie ujęcia.. plus menu nie do końca proste

bmcc ma:
przerąbany mnożnik, ale idąc za takim mnożnikiem otrzymujemy najlepszy wycinek szkła..
bateria jest, zasilanie też można zrobić domowym sposobem
golutki raw na ssd
wygląd profi(co jednak ma znaczenie u klienta)
ekran, jaki jest, ale jest
statyw, slide i kran mam
zastanowiłbym się nad jakąś stabilizacją jedynie, chociaż kupiłem ostatnio canon 10-18 IS za 950 + zwrot 120, także takie polowe szkło ze stabilizacją jest

Macie jakieś sugestie dla świeżego nabywcy BMCC?

Aeon88
19-01-2016, 15:02
Przede wszystkim rig. Zewnętrzna bateria, monitor poglądowy lepszej jakości niż wbudowany, rejestrator dźwięku itp. Matryca BMCC da Ci świetną jakość obrazu, pozostaje kwestia wygody pracy i jakości dźwieku. Zewnętrzna bateria przyda Ci się szczególnie jeśli zechcesz używać szkieł ze stabilizacją. Dobrze mieć klatkę naramienną + klatkę do mocowania na statywie/sliderze/kranie, chyba że skonstruujesz taką od której łatwo i szybko odepniesz niepotrzebny shoulderpad czy rączki, to by było najszybsze w pracy rozwiązanie, bo przepinanie kamery z całym osprzętem trochę trwa.

Do stabilizacji możesz pomyśleć o Roninie lub jego odpowiednikach, z glidecamem będzie Ci ciężko bez kamizelki, Ronin też ładnie "idzie" za Twoimi ruchami.

sv
19-01-2016, 15:42
Macie jakieś sugestie dla świeżego nabywcy BMCC?

Ja bym jeszcze poczekał na to:

https://www.slashcam.de/news/single/Blackmagic-Micro-Cinema-Camera-vor-der-Auslieferun-12631.html

Aeon88
20-01-2016, 01:19
Sven, możesz rozwinąć? Ta kamera ma mniejszy sensor, nie ma monitora poglądowego więc zakup zewnętrznego jest niezbędny (zmniejsza się różnica w cenie), dostępne jest tylko złącze MFT a przy BMCC jest EF więc cała szklarnia z lustrzanek Canon spasuje (w tym też szkła nikona FF/DX oraz MFT na przejściówce) co jest ogromną zaletą, BMCC nagrywa 2.5k raw, Micro 1080p, skalowanie w dół do FHD da zawsze lepszy obrazek niż natywne nagrywane w FHD. DR ten sam tu i tu, szumy większe na micro bo mniejsza matryca, choć w reklamie to niewiele zmienia bo się nagrywa w kontrolowanych warunkach z oświetleniem, ale przy klipach nocą zawsze to plus dla BMCC. BMCC ma mniejszą GO. Jedyny minus BMCC to crop x2.3, Micro będzie miało standardowe MFT więc jest crop x2.0, jednak różnica nie jest ogromna (50mm FF = 100mm MFT = 115mm BMCC).

Sam będę chciał kupić BMCC dla RAW i krótkich produkcji (teledyski, reklama) i ciekaw jestem co by mi dał zakup wersji MICRO.

sv
20-01-2016, 01:48
Dla mnie podstawową wadą BMCC jest właśnie mocowanie EF. Mimo, że używam właściwie wyłącznie szkieł Canona, to wolę podpiąć te szkła przez speedbostera Metabones, bo to ma same zalety: zyskuję na "jasności" szkieł i na ogniskowej (mniejszy crop). To prawda, że Micro nie ma monitora, ale to co udaje monitor w BMCC i w Pockecie, to i tak się do niczego nie nadaje. Trzeba i tak kupić jakiś wyświetlacz (np Video asist) Micro oferuje 2 fajne funkcje: 60p i centralną migawkę.

Gdybym miał jednak kupować kamerę do reklamy, to i tak pewnie wybrałbym 4,6 k.

Aeon88
20-01-2016, 03:53
BMCC jest z bagnetem MFT dostępny jeśli wolisz używać speedbostera. Reszta jest jak piszesz.

njght_84
20-01-2016, 10:11
przy BMCC jest EF więc cała szklarnia z lustrzanek Canon spasuje (w tym też szkła nikona FF/DX oraz MFT na przejściówce) co jest ogromną zaletą
Możesz dać linka do przejściówki MFT? szukałem i nie znalazłem, a chętnie nabędę taką przejściówkę. co prawda jest 11-16 2,8 i myślę że nie ma co kombinować, ale chętnie bym nabył do prób :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Dla mnie podstawową wadą BMCC jest właśnie mocowanie EF. Mimo, że używam właściwie wyłącznie szkieł Canona, to wolę podpiąć te szkła przez speedbostera Metabones, bo to ma same zalety: zyskuję na "jasności" szkieł i na ogniskowej (mniejszy crop). To prawda, że Micro nie ma monitora, ale to co udaje monitor w BMCC i w Pockecie, to i tak się do niczego nie nadaje. Trzeba i tak kupić jakiś wyświetlacz (np Video asist) Micro oferuje 2 fajne funkcje: 60p i centralną migawkę.

Gdybym miał jednak kupować kamerę do reklamy, to i tak pewnie wybrałbym 4,6 k.
teraz ceny BMCC są niskie a BMPCC bardzo niskie pomimo wysokiej waluty. BMPCC kupisz taniej niż przejściówkę "speedbostera Metabones" która notabene jest układem optycznym, oraz elementem z elektroniką i nie wiem czy to takie dobre rozwiązanie. Sam się zastanawiałem kilkukrotnie, ceny są niskie więc można eksperymentować. BMCC ma dyski SSD co dla mnie jest ogromną zaletą w przypadku produkcji RAW.

Wesel jeszcze tym nie nakręcisz, klienci są zbyt mało świadomi i nie chcą płacić za obróbkę.. Więc kotleciki odpadają
4,6K to żeś pojechał ;), naturalnie jak są klienci to nic tylko robić, ale osobiście wole 2,5K, a jak przyjdzie zlecenie(odpowiednia ilość dudków) na 4,6K, wypożyczyć i mieć arsenał szkieł i wszelakich pierdół które będą na np 10-15Lat.

Piszesz że są kiepskie monitory, znam gro ludzi którzy na jeszcze gorszych pracują i jakoś dają radę.

30min 2,5K raw= 240GB, to ile 4,6K raw będzie na 240GB? 4k to chyba 4 razy więcej niż 2K jak się nie mylę? czyli 7,5 minuty?

sv
20-01-2016, 13:13
BMPCC kupisz taniej niż przejściówkę "speedbostera Metabones" która notabene jest układem optycznym, oraz elementem z elektroniką i nie wiem czy to takie dobre rozwiązanie.

To jest bardzo dobre rozwiązanie. Używam speedboostera z Pocketem i z GH4 i w obu wypadkach sprawdza się znakomicie. Ze szkła Sigmy 18-35/1,8 robi się 1,2 co pozwala znacznie obniżyć szumy i poprawia plastykę obrazu.

Aeon88
20-01-2016, 13:41
Możesz dać linka do przejściówki MFT? szukałem i nie znalazłem, a chętnie nabędę taką przejściówkę. co prawda jest 11-16 2,8 i myślę że nie ma co kombinować, ale chętnie bym nabył do prób :)

Faktycznie zapędziłem się, myslałem o m42 a napisałem MFT. Z MFT nie da rady bo to szkło nie pokryje ani pełnej klatki ani Cropa x1.6 ale to pewnie już wiesz :D

BMCC do wesel się nie nadaje głównie ze względu na wysokie szumy na wysokim iso, które trzeba będzie użyć na ciemnych salach. BMCC pracuje zawsze na swoim natywnym ISO800, jeśli ustawisz inne to materiał i tak zostanie zarejestrowany z iso800 ale dodatkowo cyfrowo podbity do np 1600 czy 3200 lub obniżony do 200-400 jeśli taką wartość ustawisz. ISO1600 na BMCC ociera się o używalność, gdzie na takim zwykłym 6D jest czyściutko. Dodatkowo, cyfrowe podbijanie/obniżanie iso z nagranego materiału z natywnym iso800 powoduje zmniejszenie zakresu tonalnego, a nie po to się kupuje BMCC żeby go obniżać, tylko żeby mieć jak najlepszy. Dlatego jak kręcisz w biały dzień to lepiej użyć filtrów ND niż obniżać ISO na 200, zakres tonalny zostanie zachowany.

BMCC to skomplikowana kamera, natywne ISO800, crop x2.3, dziwna ergonomia (bez riga się nie obejdzie), utrudnia znacznie wykorzystanie jej do reporterki, zresztą, co się dziwić, nie została do takich zastosowań stworzona.

fuselink@interia.pl
20-01-2016, 14:07
jeszcze co do zasilania... to ja kupilem sobie po prostu dwie ladowarki canona najtansze i przerobilem je na zasilanie do pocketa - koszt 30-40zl i mamy zasilanie z dwoch aku Canona.

a tak to wygladalo:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tocorobimy.home.pl/pub/BM/BMPCC/BMPCC_00005.jpg)

njght_84
20-01-2016, 14:31
To jest bardzo dobre rozwiązanie. Używam speedboostera z Pocketem i z GH4 i w obu wypadkach sprawdza się znakomicie. Ze szkła Sigmy 18-35/1,8 robi się 1,2 co pozwala znacznie obniżyć szumy i poprawia plastykę obrazu.
tak, wiem, czekam jak jakiś chinczyk wymyśli ten sam produkt ale nie za 3500 a za np 1000zł.
BMPCC już widziałem nowe za 3800-3700 i kiedyś go do kupie jak spadnie dolar lub będzie obniżka. Może trafi się jakaś tania BMCC MFT jak drugie body.

BMPCC odpadł puki co, Ze względu na mus dodatkowych akcesoriów. Jak wiemy życie idzie coraz szybciej. Kiedyś wykonywało się jedno zlecenie dziennie lub tygodniowo teraz nawet jest po 3 dziennie i jednak (ekran-bateria-ssd) które daje BMCC jest na idealnym poziomie(posiadania wszystkiego) i wbrew pozorom nie trzeba wiele poza zwykłą kamerę czy lustrzankę. SSD chyba nawet teraz taniej wychodzą niż karty pamięci

- - - - kolejny post - - - - - -


Faktycznie zapędziłem się, myslałem o m42 a napisałem MFT. Z MFT nie da rady bo to szkło nie pokryje ani pełnej klatki ani Cropa x1.6 ale to pewnie już wiesz :D

BMCC do wesel się nie nadaje głównie ze względu na wysokie szumy na wysokim iso, które trzeba będzie użyć na ciemnych salach. BMCC pracuje zawsze na swoim natywnym ISO800, jeśli ustawisz inne to materiał i tak zostanie zarejestrowany z iso800 ale dodatkowo cyfrowo podbity do np 1600 czy 3200 lub obniżony do 200-400 jeśli taką wartość ustawisz. ISO1600 na BMCC ociera się o używalność, gdzie na takim zwykłym 6D jest czyściutko. Dodatkowo, cyfrowe podbijanie/obniżanie iso z nagranego materiału z natywnym iso800 powoduje zmniejszenie zakresu tonalnego, a nie po to się kupuje BMCC żeby go obniżać, tylko żeby mieć jak najlepszy. Dlatego jak kręcisz w biały dzień to lepiej użyć filtrów ND niż obniżać ISO na 200, zakres tonalny zostanie zachowany.

BMCC to skomplikowana kamera, natywne ISO800, crop x2.3, dziwna ergonomia (bez riga się nie obejdzie), utrudnia znacznie wykorzystanie jej do reporterki, zresztą, co się dziwić, nie została do takich zastosowań stworzona.

Może będzie jakiś tip jak przerobić BMCC na MFT i mieć dwie możliwości, w każdym razie sprzęt robi się tak tani że opłacać się będzie nawet kupić dwa różne body, canon ma to do siebie że ma stabilizację i nie potrzeba "jeszcze jednego elementu optycznego" -drogiego elementu
tak czytałem, obecny właściciel też tak sugerował że tylko 800, ciekawi mnie jak te rawy będą działały, nie ukrywam że chce mieć powód by siedzieć w DaVinci i go "wyszlifować" do sezonu ;)

Aeon88
20-01-2016, 14:32
Szczególnie biorąc pod uwagę dostępną szybkość, SSD ma bez problemu 450MB/s zapis, weź sobie kup kartę SD (jeśli w ogóle istnieje) czy CF z takim zapisem za takie same pieniądze...

Też własnie zassałem DaVinci Resolve 12 bo jest za friko i będę obczajał export z premiera po montażu do resolve, obróbkę i powrót do premiera. Chociaż nie powiem - premiere po ostatnich aktualizacjach wdrożyło fajne narzędzie Lumetri Presets, zarządza się tam masą rzeczy w 1 miejscu, doszła zmiana temperatury normalnie 2 suwakami jak w PS ACR. Ale przyda się obsługa Resolve szczególnie po zakupie BMCC.

njght_84
20-01-2016, 14:49
Szczególnie biorąc pod uwagę dostępną szybkość, SSD ma bez problemu 450MB/s zapis, weź sobie kup kartę SD (jeśli w ogóle istnieje) czy CF z takim zapisem za takie same pieniądze...
jak się pracowało na CFach karty były niezniszczalne, SDków dobej marki już pochowałem 4 sztuki i każda koszt ok 100-200zł/szt a to dopiero 128GB, przechowywanie SD i ich zczytywanie to też nic dobrego, czytniki 3 po 80zł pochowałem w 5 lat.
BMCC to była zimna kalkulacja ;)

sv
20-01-2016, 14:54
jak się pracowało na CFach karty były niezniszczalne, SDków dobej marki już pochowałem 4 sztuki i każda koszt ok 100-200zł/szt a to dopiero 128GB, przechowywanie SD i ich zczytywanie to też nic dobrego, czytniki 3 po 80zł pochowałem w 5 lat.
BMCC to była zimna kalkulacja ;)

Nigdy nie padła mi karta SD. Do Pocketa (RAW) używam 128 GB Sandisca. Karty SD są teraz tanie jak barszcz.

njght_84
20-01-2016, 15:47
jedna mi się spaliła, a 3 rozwarstwiły co je dyskredytuje. W sensie jak zobaczę choćby 2 mm pęknięcia - śmietnik żeby nawet nie kusiły. Tyle że w sezonie karty są wpinane po 2-4 (aparat-czytnik) na tydzień.

Dzisiaj kupiłem sandisc chyba 60-68zł 32GB, prędkość 533X 80MB/s
x8 kart masz 480-544zł
x1 ssd z zapisem >500 masz od 300zł
Gdzie tu jakiekolwiek porównanie?

sv
20-01-2016, 16:17
Gdzie tu jakiekolwiek porównanie?

Przecież ja nie neguję tego, że ssd są szybsze i tańsze, miałbym jednak ciężko to ssd wpiąć do 5d mk III, GH4 i pocketa, a karta SD pasuje do każdego z nich :-)

Aeon88
20-01-2016, 18:50
Mam pytanie jeszcze jedno - założmy że wymienię 6D na 5D3 i dokupię do każdego BM Video Assist. Czy Canon 5D3 puszczając czysty sygnał przez HDMI do BMVA nagra mi jednocześnie normalny klip z kompresją ALL-IN na wewnętrznej karcie SD w aparacie? Nigdzie nie mogę znaleźć zaprzeczenia/potwierdzenia tego faktu :/

sv
20-01-2016, 19:48
Mam pytanie jeszcze jedno - założmy że wymienię 6D na 5D3 i dokupię do każdego BM Video Assist. Czy Canon 5D3 puszczając czysty sygnał przez HDMI do BMVA nagra mi jednocześnie normalny klip z kompresją ALL-IN na wewnętrznej karcie SD w aparacie? Nigdzie nie mogę znaleźć zaprzeczenia/potwierdzenia tego faktu :/
Wydaje mi się, że tak. BMVA jest jeszcze stosunkowo świeży i trochę brakuje informacji. Zamierzam go kupić w ciągu miesiąca, dwóch (w tej chwili brak kasy :-). Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z zakupem 5d mk III (chyba, że zależy Ci na RAW Video). W ciągu kilku tygodni Canon zaprezentuje 1 Dx MK II i wtedy dowiemy się czego można się spodziewać po 5d MK IV (pewnie na Photokinie we wrześniu).

Aeon88
20-01-2016, 21:07
Nie ma dla mnie sensu się wstrzymywać z kilku powodów:
1. 5D3 ma obecnie dobrą cenę, kupię go za ponad 6k, 6D sprzedam za ponad 4k, to tylko 2 tysiaki różnicy a korzyści mam m.in. takie:
- nie ma moiry która wkurza w 6D
- mam czysty sygnał przez HDMI niezbędny do zakupu BMVA
- mam więcej guzików pod ręką bez buszowania w menu
- mam RAW jak bym chciał na upartego coś ukręcić lustrzanką przed zakupem BMCC (np dla testów, jak to się obrabia, jak komp wydala itp)
- ML ma znacznie lepsze wsparcie dla 5D3, jest znacznie lepiej przetestowany na tej puszcze i głównie dla niej pisany bo to flagowy model a będę chciał ML zainstalować i z niego korzystać równolegle z profilem CineStyle
2. Jakość jaką daje 5D3 z płaskim profilem od Technicolor w zupełności zaspokaja wymagania moich klientów którzy za film u mnie płacą 3-4k pln, więc czekanie na 5D4 i płacenie za niego 15-20k które z pewnością będzie kosztował jak narazie mija się dla mnie z celem
3. Nawet jak na photokinie we wrześniu pokażą 5D4 to wejdzie do sprzedaży początkiem 2017r a zanim cena spadnie do racjonalnych 10-12k minie kolejny sezon
4. Mając na uwadze pkt 3 i możliwość zakupu BMVA do obecnych piątek mam te dwa sezony (2016 i 2017) nagrane w świetnym (w porównaniu do h.264 ALL-IN) ProResie 422 co da jeszcze lepszą jakość -> podwyżkę cen za film -> zmiana targetu na bardziej wymagających klientów -> wtedy zakup 5D4 czy coś z serii C (tak naprawdę nie chciałbym iść w piątki tylko przejść na pro sprzęt do filmu z kilku przyczyn) będzie znacznie bardziej racjonalny i uzasadniony

Obecnie za około godzinny film nagrany 6D kodekiem h.264 z kompresją all-in, w całości edytowany kolorystycznie (a nie tylko teledysk) biorę wspomnianą kasę. Cena śmieszna, ale 1. na rynku podkarpackim jest pewnie dosłownie kilka firm biorących powyżej 4-5k za film i są to filmy z bogatym zapleczem oraz wieloletnim doświadczeniem, 2. w 2015r filmowałem pierwszy sezon i na portfolio mam dosłownie 4-5 teledysków i tyle samo produkcji można u mnie przejrzeć jak ktoś jest zainteresowany, co jest bardzo marnym wynikiem na tle konkurencji, tym bardziej że ucząc się człowiek popełnia błędy i nie wszystko jest nagrane tak idealnie jak powinno. Szkołę przeszedłem w tym sezonie konkretną, wiem co mam i co mi brakuje, muszę dorobić/dokupić kilka rzeczy. I chcę pójść w jakość, 5D3 na teraz zaspokoi wszelkie potrzeby, do nich zakupię BMVA żeby mieć znacznie lepszy materiał wejściowy do edycji, ciul z wielkością plików, ważne żeby to wyglądało jak najbardziej profesjonalnie. Potem BMCC do teledysków plenerowych (które są kluczowe i w 90% wyłącznie na nich się opiera klient szukając wykonawcy). Ze świetnie nagranym i zmontowanym materiałem z którego byłbym dumny mogę dyktować ceny jakie mnie interesują, po czym przejść na serię C i spokojnie pracować dalej.

Ot, takie plany na przyszłość :)

PS. Nagrywanie 2 materiałów jednocześnie to nie będzie opcja BMVA a raczej canona 5D - albo aparat na to pozwoli albo nie i gdy puści sygnał przez HDMI nie będzie rejestrował na karcie. Chyba jednak znalazłem w końcu odpowiedź na to pytanie: http://atomos.helponclick.com/kb/article/products/ninja/how-to-setup-the-canon-eos-5d-mark-iii-with-the-atomos-ninja-2 jest info w benefitsach :D

Także genialnie, bo oprócz nagrania proresa 422 na BMVA będę miał kopię zapasową nagrania w allin na karcie w aparacie! Jedyne o co się wtedy będę martwił to temperatura aparatu, może "lekko" wzrosnąć... :/

sv
20-01-2016, 23:02
Rozumiem, że za 6 tyś to będzie używany 5d mk III? To bardzo dobra cena i słuszna decyzja. Obrazek z 6d faktycznie jest męczący :-)
Pracujesz sam, czy w dwie osoby? Jeżeli sam, to 4 tyś za film, to zupełnie nieźle.
I jeszcze jedno, skoro tak czy inaczej chcesz przejść na linię cine, to dlaczego zamiast piątki nie kupisz C100? Używkę dostaniesz bez problemu za 8 tyś.?

fuselink@interia.pl
20-01-2016, 23:09
Nie ma dla mnie sensu się wstrzymywać z kilku powodów:
Jakość jaką daje 5D3 z płaskim profilem od Technicolor w zupełności zaspokaja wymagania moich klientów
mozesz pokazac ten profil? bo nie znam a zobaczylbym czy smiga to z 5dmk2

Aeon88
20-01-2016, 23:46
Tak używany. To są woły robocze ciężko je zajechać, jak kupię używkę od fotografa z przebiegiem np 30-40k, czyli niewiele, to biorąc pod uwagę powiększenie przebiegu o około 250 klatek/wesele po 2 sezonach nie przekroczę 50-60k, odsprzedaż będzie z małą stratą. Nowy masakrycznie straci na wartości, będę miał zapasową lustrzankę do filmu więc bać się nie muszę.

A cena.. Nie jest zła biorąc pod uwagę praktycznie brak portfolio, rok doświadczenia i fakt że okolice 4000-4500 biorą bardzo znane firmy na podkarpaciu które działają od lat a portfolio mają ogromne, ale jakoś specjalnie dobra też nie jest bo spora część z tego to koszty. A w ogóle jak je porównasz do cen z mazowieckiego... :D Filmujemy w 2 osoby, w 1 bym się zaorał. Jeszcze trochę pracy przed nami ale będzie warto :)


mozesz pokazac ten profil? bo nie znam a zobaczylbym czy smiga to z 5dmk2

Śmiga chyba z każdym canonem, nawet 600D. Masz profile Standard, Neutral, Landscape, a Technicolor CineStyle to poprostu kolejny z nich, wpisz w google tą nazwę i będziesz mógł pobrać. Profil "spłaszcza obraz", poszerza zakres tonalny, obraz jest bledszy, wyprany z kontrastu i kolorów, ale ma znacznie więcej detali. Dzięki temu możesz więcej w post produkcji nawet nagrywając zwykłym h264 all-in, zawsze to też szerszy margines błędu, coś co prześwietlisz na zwykłym neutralnym profilu na płaskim będzie jeszcze normalnie widoczne i do użytku.

Jak będziesz pobierał do 5D2 to poczytaj o zalecanych ustawieniach, z tego co widziałem były tam podane dla tej puszki najbardziej odpowiednie.

sv
20-01-2016, 23:55
Tak używany. To są woły robocze ciężko je zajechać, jak kupię używkę od fotografa z przebiegiem np 30-40k, .

Wiem, wiem :-) 5d mk II używałem 5 lat (zdjęcia i film), a marka III mam od początku; ponad 100.000 na liczniku + kilkaset godzin filmu. Działa jak nowy. Teraz ma trochę luzu, bo doszedł 1Dc :-)

Aeon88
21-01-2016, 00:00
I jeszcze jedno, skoro tak czy inaczej chcesz przejść na linię cine, to dlaczego zamiast piątki nie kupisz C100? Używkę dostaniesz bez problemu za 8 tyś.?

Kasa. Muszę kupić jeszcze 3 aparat, dodatkowe kilka akcesoriów za parę tysi, kilka szkiełek, dorobić drugiego riga, każdy tysiak się przyda. 5D3 mnie nie ograniczy na ten moment, dołożę 4k i wymienię obydwa 6d. Do zestawu C100 musiałbym dołożyć 8, a to już trochę sporo. Spokojnie, będzie czas i na serię C.

njght_84
21-01-2016, 09:38
Przecież ja nie neguję tego, że ssd są szybsze i tańsze, miałbym jednak ciężko to ssd wpiąć do 5d mk III, GH4 i pocketa, a karta SD pasuje do każdego z nich :-)
na ssd w sumie można jeszcze pracować ;)
Jakie kupujesz karty do filmowania w tym Panasie?

njght_84
21-01-2016, 10:57
Może ktoś opisac raw z 5D m3?
Ile w jednym ujęciu można sek/min?
ile klatek?
Jakie odstępy?
Jaka stabilność?
Jaka rozdzielczość?
Jakie karty?
Ile zajmuje minuta?
Takie tam podstawy :D

- - - - kolejny post - - - - - -

2=1 sorry

Aeon88
21-01-2016, 13:03
Wszystko znajdziesz na stronie magic lantern, opisali tam każdy Twój punkt wzdłuż i wszerz :)

njght_84
22-01-2016, 09:34
wczoraj natrafiłem na testy jakiegoś reduktora i byłem zawiedziony.
Pod słońce olbrzymie tęczowisko, ostrość spada, jakieś kropki dodatkowe, większe przepały itd.. Nie ma róży bez kolców

Podrzucisz linka, nie mogę znaleźć..

Aeon88
22-01-2016, 12:48
http://www.magiclantern.fm/forum/

Reduktor reduktorowi nie równy, ludzie są zadowoleni z pracy Speedboostera, szukaj konkretnie testów tego sprzętu.

sv
22-01-2016, 13:53
wczoraj natrafiłem na testy jakiegoś reduktora i byłem zawiedziony.
Pod słońce olbrzymie tęczowisko, ostrość spada, jakieś kropki dodatkowe, większe przepały itd....

Dlatego Speedbooster Metabones kosztuje, tyle, ile kosztuje.