Rolnik
14-01-2016, 21:37
Witam.
Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu zakładam temat, jeśli nie, niech moderator mi wybaczy.
Do rzeczy.
Podczas remontu znalazłem kilkunastoletni negatyw (wywołany te kilkanaście lat temu). Oddałem go do zakładu fotograficznego celem jego zeskanowania. Panowie wyrobili się w ciągu godziny i nagrali na CD. Płytkę odpaliłem w domu dopiero po jakimś czasie i... w tym momencie trochę się zdenerwowałem. Na wszystkich skanach widoczne są czarne paski. Mniejsze lub większe, zawsze od tej samej strony. Nie znam się na sprzęcie, ale wydaje mi się, że źle ustawili film. Chyba, że się mylę, i wina leży po innej stronie? Negatyw nie jest najmłodszy.
A oto przykład:
http://s1382.photobucket.com/user/paul4212olnik/media/08060008_zps5ayybzia.jpg.html
Zdjęcia robione były Zenitem + Helios 44m-4, negatyw to Kodak, jakiś najtańszy. Nie mam odbitek z tamtego czasu, tak żeby porównać. Do zakładu mam kilkanaście km i zanim się do nich wybiorę chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.
Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu zakładam temat, jeśli nie, niech moderator mi wybaczy.
Do rzeczy.
Podczas remontu znalazłem kilkunastoletni negatyw (wywołany te kilkanaście lat temu). Oddałem go do zakładu fotograficznego celem jego zeskanowania. Panowie wyrobili się w ciągu godziny i nagrali na CD. Płytkę odpaliłem w domu dopiero po jakimś czasie i... w tym momencie trochę się zdenerwowałem. Na wszystkich skanach widoczne są czarne paski. Mniejsze lub większe, zawsze od tej samej strony. Nie znam się na sprzęcie, ale wydaje mi się, że źle ustawili film. Chyba, że się mylę, i wina leży po innej stronie? Negatyw nie jest najmłodszy.
A oto przykład:
http://s1382.photobucket.com/user/paul4212olnik/media/08060008_zps5ayybzia.jpg.html
Zdjęcia robione były Zenitem + Helios 44m-4, negatyw to Kodak, jakiś najtańszy. Nie mam odbitek z tamtego czasu, tak żeby porównać. Do zakładu mam kilkanaście km i zanim się do nich wybiorę chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.