PDA

Zobacz pełną wersję : Tanie mikrofony do DLSR - opinie



regis86
13-01-2016, 13:33
Witam,

Wiem że tematów dotyczących mikrofonów jest sporo, ale są zwykle przeznaczone do innego zastosowania.
Mnie interesuje jedynie zastosowanie domowe - nagrywanie sporadyczne dziecka w domu. Nie musi więc to być super jakość, chciałbym tylko aby dźwięk był nieco ukierunkowany i mniej słyszalne były szmery/stukania/praca AF (wiem że lepiej działać na MF ale nie tylko ja będę nagrywał - ale często żona która nie kuma sprawy).
Stąd moje pytanie czy mikrofony allegrowe - zdaję sobie sprawę że to chińszczyzna niegodna kręcenia ludziom filmików z wesel - spełnią takie zadania jakie przed nimi stawiam, czy będzie poprawa czy też nie.

Ma ktoś doświadczenia z tymi proponowanymi na Allegro modelami?

PS. proszę nie wyjeżdzać z mikrofonami powyżej 250 PLN bo nie mam zamiaru takiego kupować jako że aparat służy mi w 95% do robienia zdjęć.
PS 2. Aparat to D3200 + 18-108 VR oraz 35 mm 1.8

Maciek N
13-01-2016, 13:47
czy będzie poprawa czy też nie.
Nie wiem jaki jest mikrofon w D3200 ale podejrzewam że taki jak w większości modeli Nikona więc odpowiedź brzmi
NIE

josem32
13-01-2016, 15:18
Ja na D7100 miałem RODE VIDEOMIC GO i poprawy nie było, a raczej nic "lepszego" w tej cenie nie znajdziesz.

adam.a
13-01-2016, 17:19
Kupiłem kiedyś taki mikrofon z allegro za około 150zł do nikona d5200 , różnicy raczej nie było od tego wbudowanego, hałas AF był tak samo słyszalny , dorobiłem we własnym zakresie izolację z pianki między mikrofonem a mocowaniem do sanek , szum AF troche się zmniejszył, ale generalnie szkoda czsu i kasy na takie wynalazki

amirez
13-01-2016, 20:20
Korzystając z okazji. D7100 - jaki mikrofon do reporterki. Rozmowy, wywiad w budynku, ew. plener. Mikrofon do ręki, przewodowy, jakieś 4-5 metrów, lub lepiej bezprzewodowy. Ma ktoś jakiś pomysł lub doświadczenia? Materiał filmowy na strony www, więc szaleństwa /cenowego/ nie potrzeba.

Pugilares
14-01-2016, 02:07
Jeśli przewód 4-5 metrów, to raczej coś z XLR i rekorder z wejściem XLR i phantom power 45V niż nagrywanie dźwięku bezpośrednio na Nikonie. Ale ja się nie znam.

Maciek N
14-01-2016, 13:13
Bezprzewodowo tani i dobry jest Azden. Nie nadaje się żeby go podłączać do miksera ale do wywiadów jak najbardziej.
Przewodowy nie wiem jaki polecić ale na pewno nie może być na XLR bo to łącze wymaga zasilania którego lustrzanka nie ma.
Rekorder też jest jakimś wyjściem ale moim zdaniem mało praktycznym, szczególnie w trakcie wywiadów.