Zobacz pełną wersję : Raspberry Pi - jaka karta wifi
Czy ktoś z was ma i używa Raspberry wraz z gwizdkiem nano wifi?
Przymierzam się do kupna Malinki i brałbym w ciemno TP-linka, ale czytałem, że nie zawsze ta karta działa od razu i potrzebne są sterowniki.
Z kompilacją czy konfiguracją nie problem, ale ponoć np. taki Edimax działa od razu "out-the-box". Z drugiej strony, czytałem że ten Edi ma gorsze transfery niż TPLink.
Jak jest u was?
spiritus
04-01-2016, 11:52
Kolega ma TP-Link i poleca.
Tu masz konfigurację
http://botland.com.pl/content/70-konfiguracja-wifi
Powodzenia!
Karta sieciowa TP-Link TL-WN725N w wersji 2 nie posiada domyślnie sterowników w systemie Rasbpian. Pliki należy pobrać i zainstalować samodzielnie. Cała operacja nie jest trudna, trwa zaledwie kilka chwil.
I dlatego chcę tego uniknąć. Jak będę coś pisał pod Pythonem, to nie chcę później problemów.
jerry1333
04-01-2016, 18:25
Chyba najbardziej aktualna lista: http://elinux.org/RPi_USB_Wi-Fi_Adapters
Co do adapterów, na 100% bezproblemowo będzie działał oficjalny moduł od RPi (jeśli nie zależy ci ile wydasz).
spiritus
04-01-2016, 18:41
Karta sieciowa TP-Link TL-WN725N w wersji 2 nie posiada domyślnie sterowników w systemie Rasbpian. Pliki należy pobrać i zainstalować samodzielnie. Cała operacja nie jest trudna, trwa zaledwie kilka chwil.
I dlatego chcę tego uniknąć. Jak będę coś pisał pod Pythonem, to nie chcę później problemów.
Aaa to już czaję.
Najlepszym rozwiązaniem będzie dedykowana karta od maliny
EDIT:
Brak internetu podczaspisania odpowiedzi i nie sprawdzenie czy ktoś napisał robi swoje. Jednak tak czy siak jak pisał przedmówca.
W końcu każdy tak mówi i tak zrobię. Dzięki.
spiritus
04-01-2016, 20:42
Jak już kupisz napisz jak się sprawuje i ile mniej więcej toto kosztuje bo sam jestem ciekaw :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.