PDA

Zobacz pełną wersję : Raspberry Pi - jaka karta wifi



docxxx
04-01-2016, 11:44
Czy ktoś z was ma i używa Raspberry wraz z gwizdkiem nano wifi?
Przymierzam się do kupna Malinki i brałbym w ciemno TP-linka, ale czytałem, że nie zawsze ta karta działa od razu i potrzebne są sterowniki.
Z kompilacją czy konfiguracją nie problem, ale ponoć np. taki Edimax działa od razu "out-the-box". Z drugiej strony, czytałem że ten Edi ma gorsze transfery niż TPLink.
Jak jest u was?

spiritus
04-01-2016, 11:52
Kolega ma TP-Link i poleca.

Tu masz konfigurację
http://botland.com.pl/content/70-konfiguracja-wifi

Powodzenia!

docxxx
04-01-2016, 12:40
Karta sieciowa TP-Link TL-WN725N w wersji 2 nie posiada domyślnie sterowników w systemie Rasbpian. Pliki należy pobrać i zainstalować samodzielnie. Cała operacja nie jest trudna, trwa zaledwie kilka chwil.

I dlatego chcę tego uniknąć. Jak będę coś pisał pod Pythonem, to nie chcę później problemów.

jerry1333
04-01-2016, 18:25
Chyba najbardziej aktualna lista: http://elinux.org/RPi_USB_Wi-Fi_Adapters

Co do adapterów, na 100% bezproblemowo będzie działał oficjalny moduł od RPi (jeśli nie zależy ci ile wydasz).

spiritus
04-01-2016, 18:41
Karta sieciowa TP-Link TL-WN725N w wersji 2 nie posiada domyślnie sterowników w systemie Rasbpian. Pliki należy pobrać i zainstalować samodzielnie. Cała operacja nie jest trudna, trwa zaledwie kilka chwil.

I dlatego chcę tego uniknąć. Jak będę coś pisał pod Pythonem, to nie chcę później problemów.

Aaa to już czaję.
Najlepszym rozwiązaniem będzie dedykowana karta od maliny


EDIT:
Brak internetu podczaspisania odpowiedzi i nie sprawdzenie czy ktoś napisał robi swoje. Jednak tak czy siak jak pisał przedmówca.

docxxx
04-01-2016, 20:05
W końcu każdy tak mówi i tak zrobię. Dzięki.

spiritus
04-01-2016, 20:42
Jak już kupisz napisz jak się sprawuje i ile mniej więcej toto kosztuje bo sam jestem ciekaw :)

docxxx
04-01-2016, 20:54
Bodaj 45 zl