PDA

Zobacz pełną wersję : karta pamięci TYLKO do fuji ;)



bogdi64
28-12-2015, 15:10
karta sony sdhc 1 - 8gb - 30mb/s i ......
- nikon d7100 nie widzi i nie można sformatować
- nikon 1, działa, ale nie można sformatować
- fuji x30, działa i można formatować
- komputer, działa i można formatować

i o co chodzi, wiem karty są tanie j już zamówiłem następne, ale co to jest u ciorta, może jakiś program do testowania ?

skippy
28-12-2015, 15:21
Może jest gdzieś nadłamana. Jak miałem urwany kawałek karty (przy pinach)to aparat jej nie widział, a komputer bez problemu.

bogdi64
28-12-2015, 18:25
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 4.52 MByte/s
Reading speed: 2.56 MByte/s
H2testw v1.4

czyli wszystko OK - tylko z nikonem nie działa

ma ktoś jakieś pomysły ?

lechunlx
28-12-2015, 21:03
Jak karta ma 4.52MB/s to raczej nie wkładałbym jej do d7100, ew. Do jakiegoś tabletu/nawigacji ;-)

Borat1979
28-12-2015, 22:00
Writing speed: 4.52 MByte/s
Reading speed: 2.56 MByte/s
Szał :grin:
Nic dziwnego, że z nikonem to nie działa bo przy tym transferze to jeden plik NEF zapisywała by 6 sekund :wink:


ma ktoś jakieś pomysły ?
Wyrzuć i kup porządną kartę.

oxdragonxo
28-12-2015, 22:41
Ja również kupiłam kartę sony i mam z nią problem. 16 GB, a miejsca starczy na nagranie 28 minut i 11 sekund filmu w HD, zmieniłam jakość na 480p, czas zmienił się na 29 minut. W fuji wszystko działa normalnie, ponad 100 minut nagrywania.

bogdi64
28-12-2015, 23:43
Szał :grin:
Nic dziwnego, że z nikonem to nie działa bo przy tym transferze to jeden plik NEF zapisywała by 6 sekund :wink:


Wyrzuć i kup porządną kartę.

że trafiła do 7100 to przypadek, zawsze siedzi w fuji x30 bez problemów, nikon 1 na niej zapisuje, ale NIE POZWALA formatować ?, 7100 NIE WIDZI ? - traktuję to jako ciekawostka

GonzoG
29-12-2015, 00:10
Bo Sony nigdy nie lubiało formatu SD i chyba nigdy nie nauczyli się tych kart robić...