PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka lampa błyskowa do coolpix 8800



NinoBask
29-08-2005, 18:03
:?: Proszę o sugestie jaką lampę wybrać do tego aparatu, co do zasady jestem zadowolony z jakości i możliwości tego aparatu (dopiero od stycznia bawię się w fotografie). Planuję napewno zakup analogowego lustra z seii F może 4 lub 5 w najbliższym czasie. Narazie jednak 8800 musi mi wystarczyć, jednakże myślę o fotografii poważnie i w przyszłości planuję zakup cyfroego lustra firmy nikon. Zastanawiam się nad lampą SB/600 lub SB 800, w przyszłości napewno będę mógł z niej skorzystać w bardziej zaawansowanym aparacie - jest tylko jedno ale, czy w konfiguracji z coolpix 8800 i F4 lub F5 jestem w stanie skorzystać z wszystkich możliwości tej lampy? a więc czy nie lepiej kupić narazie jakiś słabszy model lampy która będzie hulała z tym aparatem na 100%. A dopiero ewentualnie w przyszłości kupić SB-800 lub jakiś nowszy model do nowej cyfry?. dodatkowym problemem uważam jest cena za SB-800 prawie 2 tys. w polsce, gdzie w stanach można ją zamówić za 350 $. czy ktos ewentualnie kupował sprzet ta drogą i jakie są warunki gwarancji na sprzęt sprowadzany z US. Chyba to wszystko - właściwie jestem już zdecydowany na zakup w kraju SB 800, ale zastanawiam się czy napewno dobrze postępuję , może inni producenci lamp? ? ?... :idea:

gALL
29-08-2005, 18:46
Z tego co pisze Nikon to CP8800 obsluguje iTTL wiec nie masz za wielkiego wyboru z lamp Nikona, albo SB-600 albo SB-800. Co do wspolpracy ze starszymi korpusami tych lamp to nie ma problemu.

Uzywam SB-600 z D70, F80 i FE2.

NinoBask
29-08-2005, 21:20
Zastanawiam się, czy są jacyś inni producenci lamp (wykluczam producentów aparatów fotograficznych) , którzy proponują lepsze rozwiązania za podobne pieniądze?

oleksw
13-09-2005, 12:02
A moze Metz - tez sie wlasnie zastanawiam.

NinoBask
13-09-2005, 14:28
to i tak juz dla mnie po filipku - zakupiłem pare dni temu SB-800, jestem bardzo zadowolony i chyba dobrze zrobiłem. Lampa ma kupe mozliwosci, pozatym planuję pod koniec roku zakup F5 lub F6, więc jest to chyba najlepszy wybór bo zgra mi się sprzętowo w stu %.

Krokodyl
17-11-2005, 09:27
a co sadzicie o tej (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72332654)?

jagraf
30-11-2005, 16:34
a co sadzicie o tej (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72332654)?

No właśnie - co o niej sądzicie? Niedroga - 270 zł...

NinoBask
01-12-2005, 16:18
niestety nie mam wyrobionego zdania na temat tej lampy, cena jest napewno zachęcająca - troche zalatuje plastikiem niskiego gatunku. Co do jakości błysku i ewentualnej kompatybilności uważam, że jednak najlepszym wyjściem jest zawsze kupowanie kompletów o ile jest to uzasadnione jakością połączenia. SB 800 sprawdza mi się w boju, że tylko furczy - w połączeniu z CP8800 daje rewelacyjne (moim zdaniem) efekty. Cieszę się, że wyżyłowałem się na ten sprzęt bo nie wykorzystuję go nawet w 10% a cały czas się uczę i nie mogę zwalić na marną jakość sprzętu - to wszystko jeszcze bardziej mobilizuje. Kupiłem ostatnio f50 i zacząłem się bawić w tradycyjną fotografię - to jest dopiero bajer (wspomaganie AF działa, no niestety lampę trzeba ręcznie dostrajać - nie wiem czy dlatego że jest to jednak aparat z najniższej półki nikona i dlatego sie nie synchronizuje, czy może kupiłem zwalony, mimo wszystko można sobie z tym poradzić więc nie zawracam sobie tym głowy. REASUMUJĄC ŻEBY NIE ZALEWAĆ - napaliłem się w sumie na tę lampę od początku, wywaliłem na nią 1400PLN i jestem bardzo zadowolony, uważam również że półśrodki i rzeczy tanie są dla ludzi bogatych, mnie nie stać na szajs. A i wtym ogłoszeniu sprzedawca pisze, że lampa posiada wspomaganie AF - niestety z SB800 nie ma wspomagania AF dla CP8800 i wątpię żeby to zagrało z tymi aparatami do których to niby ta lampa jest przeznaczona, po drugie głowica jest regulowana tylko w pionie. Srebrny "nowoczesny" kolor nie kojarzy się z profesjonalizmem, SB800 oferuje większą rozpiętość kątów błysku chyba od 14 do 115 stopni. Posiada możliwość nie tylko ustawienia czasu trwania błysku ale np. też mocy, poza tym można w aparatach wyższej półki blokować moc błysku, ma synchronizacje z krótkimi czasmi migawki. dorzucam tekst ze strony NIKON Polska:

"W nowej lampie SB-800 z bezprzewodową kontrolą błysku i-TTL wykorzystano technologię nowszą niż D-TTL, która była wykorzystywana w serii D1. Lampa jest wyposażona w funkcje takie jak zdalne sterowanie wieloma błyskami, blokada wartości błysku (FV Lock), szybka synchronizacja AUTO FP i transmisja informacji o kolorze błysku. Do nowych funkcji należy także dioda wspomagająca AF o dużym zasięgu, stworzona z myślą o nowym, 11-polowym module czujnika AF Multi-CAM 2000 modelu D2H. Do dodatkowych funkcji należą: wbudowany adapter do łączenia lamp błyskowych (obiektywy o ogniskowej 14 mm), liczba przewodnia 38/53 (ISO 100/200 dla filmu 35 mm) i zasięg błysku od 24 mm do 105 mm w przedziałach zoomu 5 mm przy korzystaniu z funkcji Auto."

i wiele tam takich innych nowinek.

Delikwent z lampą cullmann napewno osiągnie się lepsze efekty podczas (picia piwa goolman - mi sie rymło" robienia zdjęć tą lampą niż wbudowaną w aparacie to pewne, porównywanie z SB800 nie ma sensu. Fajny bajer dla kogoś kogo denerwują cienie na ścianach podczas robienia zdjęć na imprezach na wprost i tyle. lampa nie osiągneła ceny 269 zł - to samo świadczy o chętnych na tą lampę - pozatym posiadacze innych marek aparatów napewno są urażeni że firma cullman zbojkotowała ich obecność na rynku i na złość nikt tej lampy nie kupił. MOŻE TO TY JESTEŚ UKRYTYM SPRZDAWCĄ ?!? hmm....

Ale elaborat wywaliłem - przepraszam za to wszystko co tu napaskudziłem (chocby z racji tego, że wogóle skomentowałem goolmana. to nie z mojej winy - poniosło mnie - bredze - EEEEEE - CZEŚĆ :|

P.S. w sprawie błedów ortograficznych i stylistycznych itp. pretensje prosze kierować do moich nauczycieli :idea:

P.S. cz.2 - JUŻ SKOŃCZYŁEM #@$#$!!

Krokodyl
02-12-2005, 07:42
Witam
mozesz mi wierzyc lub nie NIE JESTEM UKRYTYM SPRZEDAWCA poprostu nie dam rady odlozyc sobie 1400 na lampe, dlatego szukam innej alternatywy i zapytalem tutaj. Nigdy nie porownal bym tej lampy do sb800 wiec jesli kogos urazilem to przepraszam ale chce wybrac cos co na chwile obecna musi mi wystarczyc.
Pozdrawiam
Adam P.

NinoBask
02-12-2005, 10:56
źle mnie zrozumiałeś adamie, nie należę do ludzi którzy kpią z innych i napewno nie chciałem nikogo urazić, sam nie należe do najbogatszych i doskonale rozumiem o co ci chodzi. Nie jestem też jakimś fanem nikona i mam w dupie całą tą firmę - poprostu los chciał że w styczniu urodziła mi sie córka, świerzo upieczonego (2 ,7 promila we krwi) tate poniosło i zapodał sobie cyfraka NIKONA - dlaczego? moje pojęcie o fotografi wtedy było - można delikatnie powiedzieć mgliste. wziąłem najdroższy aparat w sklepie jaki akurat tam był na raty, wytarabaniłem na niego cztery klocki i pech chciał, że mi się tak spodobała zabawa , że zacząłem to traktować na poważnie. Wiem że półsrodki są strasznym rozwiązaniem bo nigdy sie nie jest zadowolonym w stu procentach. Napewno zastosowanie tej lampy będzie miało pozytywny wpływ na jakość zdjęć, to nie to samo co wbudowana i nawet nie ma co na ten temat dyskutować i przy ograniczonych funduszach ale z ch chęcią do robienia zdjęć można naprawde poszaleć - aparat i lampa to tylko narzędzia, jak to się mówi dobry koń nawet po błocie pójdzie, poszukam jakichś testów albo opini użytkowników na necie - mam jeszcze takie pytanie do jakiego aparatu potrzebujesz tą lampe ? - może coś uszukam ciekawego. SB 600 jest dużo tańsza myśle że za 800pln można ją wychaczyć - oczywiście jeżeli chodzi o nikona ale i tak wcale nie jestem pewny czy mam racje. napisz jaki9 aparat

Krokodyl
08-12-2005, 11:06
Witam
sorki, ze nieodpisywalem tak dlugo, sprawy losowe ;-)
mam cp8800 i szukam niedrogiej lampy do niego, rozwazalem rowniez kupno lampy nikona
do analoga (mam jeszcze f80) i kozystanie z niej z oboma aparatami, ale no wlasnie to ale ...
pozdrawiam
Adam P.

vuki
08-12-2005, 13:09
Jak stac cie na 8800 to i na SB600 tez
Na pewno bedziesz zadowolony

Poczekaj i kup

(ja statyw kupowalem az 4 razy bo chcialem tanio)

Bajupolska
08-12-2005, 19:00
Witam.
Panowie !!! Lampa Cullmann 34 AF DIGITAL na pewno nie współpracuje poprawnie z Coolpixem 8800 !!!! Informacje na tej aukcji są wyssane z palca. Coolpix 8800 współpracuje poprawnie tylko z lampami które realizują błysk w zaawansowanym systemie Nikona i-TTL !!! Z lamp NIkona realizują ten błysk tylko lampy SB 600 i SB 800. Z niezależnych i znanych producentów lamp błyskowych narazie tylko Metz i Sigma oferują lampy pracujące w systemie i-TTL. Cena ich jest jednak zbliżona do lamp Nikona.
Dane techniczne Cullmanna podane sa tu: http://www.cullmann-foto.de/html/products/blitz/digital/34_AF_DIGITAL.htm
Nie ma tu słowa o realizacji błysku i-TTL. Jest "zwykły" TTL i E-TTL Canona i to wszystko.

Poczytajcie dokładnie opis tej aukcji a przekonacie się że "gość" opisuje coś czego nawet nie rozumie :) Cyt.-"Lampa wyposażona jest w pomiar TTL i E-TTL, automatyczną nastawę ostrości w ciemności (AF - pomiar światłem czerwonym)". Nie słyszałem nigdy o lampie wyposażonej w nastawę ostrości w ciemności :) Po co lampie ostrość ??? "AF - pomiar światłem czerwonym" - Jaki pomiar ?!?!?!
Unikajcie tego fachowego sprzedawcy bo możecie się rozczarować !!!

vogel
25-01-2006, 11:10
Jeżeli lampę wykorzystujemy w max. 10% ogólnie wykonanych zdjęć to kupno lampy za ok. 1000 lub 1500zł uważam po prostu za nieporozumienie. No - chyba, że komuś taka kwota właśnie "zawadza" w portfelu ;).
Z drugiej strony, jeżali mamy nie wykorzystać wszystkich funkcji nawet wzmiankowanego wcześniej Cullmann'a z powodu jego niekompatybilności z aparatem, to nawet na taką lampę szkoda pieniędzy. Być może pewnym rozwiązaniem jest zakup lampy EF-500 DG ST (SIGMA - http://www.sigma-foto.pl/index.php?option=displaypage&Itemid=109&op=page&SubMenu=). Koszt ok. 650-680zł. Co powiecie o samej lampie i jej współpracy z CP8800?