PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron 90/2.8 Makro. Pierścienie



sevenjanusz
24-12-2015, 23:15
Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Jeżeli dołożę komplet pierścieni do Tamrona 90/2.8 to z 1:1 uzyskam 2:1 czy może lepiej?

kontradmiral86
25-12-2015, 15:33
Nie. Okolo 1.75:1.

sevenjanusz
26-12-2015, 14:36
Dzieki. I można śmiało zainwestować w pierścienie czy może lepiej w Raynox 250 ? a może dobrym wyjściem by był kupić jedno i drugie? A może ma ktoś zdjecia które można obejrzeć tamron 90mm z pierścieniami lub z soczewką Raynox 250 ? Chodzi mi głównie o fotografowanie bardzo małych owadów.
Z góry dzięki za podpowiedź.

TOP67
26-12-2015, 16:31
Do bardzo małych owadów pomyśl nad odwrotnym mocowaniem szerokiej stałki.

sevenjanusz
27-12-2015, 14:36
Mam jeszcze tamrona 17-50 ale przecież będie problem z przesłoną

lucek92
27-12-2015, 15:00
Mam jeszcze tamrona 17-50 ale przecież będie problem z przesłoną

W przypadku odwrotnego mocowania najlepiej użyć jakiegoś manuala - dowolnego mocowania, w końcu i tak zapinamy tyłem na przód. Ponoć najlepsze efekty dają obiektywy w okolicy 28mm.

sevenjanusz
27-12-2015, 15:10
Cały czas myślę o tych pierścieniach pośrednich

sevenjanusz
27-12-2015, 23:33
A co myślicie o pierścieniach Marumi? Może miał ktoś z nimi do czynienia?

Dark
28-12-2015, 09:58
Bierz dowolne, byleby miały styki i najlepiej metalowy bagnet.

Generalnie fotografuję głównie drobne owady i pajęczaki i aby uzyskać bardzo duże skale odwzorowania, stosuję przynajmniej trzy rozwiązania:
- mocowana odwrotnie stałka z zakresu 24-28 mm (można mocować ją na pierścieniach aby uzyskać jeszcze większe skale) - chyba najlepsze i najpowszechniejsze rozwiązanie
http://www.terrarium.pl/blog/16/entry-75-odwrocone-obiektywy-w-makrofotografii/

- obiektyw mikroskopowy (przez specjalny adapter) - zabawa, powiedziałbym, ekstremalna, ale daje ciekawe efekty
http://www.terrarium.pl/blog/16/entry-133-mikrofotografia-dla-kazdego/

- obiektyw makro mocowany na mieszku (ew. kilku kompletach pierścieni) - dość drogie, jeśli mieszek ma przenosić wszystkie informacje z obiektywu, można też zamocować jakąś dowolną stałkę, również odwrotnie obiektyw szerokokątny. Należy pamiętać, że może tu pojawiać się winieta.

TOP67
28-12-2015, 10:15
Bierz dowolne, byleby miały styki i najlepiej metalowy bagnet.

Byle były wyczernione, bo zdarzały się też takie metaliczne.

rafgolem
06-03-2016, 21:43
troche wstyd pytac ale uczciwie nie wiem-jak wyglada praca z mieszkiem makro?

Dark
07-03-2016, 08:47
troche wstyd pytac ale uczciwie nie wiem-jak wyglada praca z mieszkiem makro?

Jak z pierścieniami, tylko nic nie przepinasz/wypinasz, a tylko rozciągasz mieszek. W ten sposób zwiększasz wyciąg i wzrasta skala odwzorowania. Tylko większość tanich mieszków nie przenosi automatyki i nie pozwala na popychanie przysłony, więc trzeba dobrać do nich odpowiedni sprzęt lub nauczyć się pracować w pełnym manualu.