PDA

Zobacz pełną wersję : En-el3 PremiumGold test



achpiotr
18-05-2007, 13:25
Około roku temu kupiłem zamiennik do nikona d70s za około 25zł w eltec'u firmy Premium Gold o pojemności 1900mAh i chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami. Generalnie akumulatorek już padł całkowicie, używany był na zmianę z orginalym. Aparat mam od 2 lat, na liczniku około 22 000 zdjęć. Jako nowy sprawowoał się całkiem nieźle, oczywiście nie trzymał tyle co oryginał i moim zdaniem nie ma się co łudzić że te tanie akumulatorki będą super. Ale jak na swoją cenę uważam że był OK. Ale do rzeczy:
1. Ciasno wchodził do komory baterii (oczywiście zależy od egzemplarza).
2. Działa krócej niż oryginalny, i odpowiednio się krócej ładuje.
3. 'Traci pojemność' tzn. jak juz jest prawie wyczerpany to po cyknięciu zdjęcia się zapala kontrolka baterii, że koniec po czym, po niedługiej chwili, można znowu cyknąć zdjęcie. Na nikonowskim czegoś takiego nie ma, znaczy jest, ale dopiero po 2ch latach użytkowania i to nieznacznie. Na premium Gold w taki sposób dało się jeszcze cyknąć ponad 20 fotek.
4. Na konic żywota po naładowaniu był już i tak prawie wyczerpany, aż podczas ostatniego ładowania ładowarka się wyłączyła. Ani nie mrugała, ani nie paliła się dioda światłem ciągłym. Po włożeniu do aparatu zero reakcji.
5. Po rozebraniu akumulatorka okazuje się że ogniwo ma 1300mAh a nie 1900. Proszę też mi nie mówić że 2x 1300 to 2600, bo tak się tego nie liczy. Jasno wynika że naklejki swoje a ogniwa swoje.

załączam fotkę rozebranego akumulatorka:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (www.fotosik.pl)

carlos_76
18-05-2007, 23:51
Dzięki - achpiotr za tą krótką recenzję. Coraz bardziej utwierdzam się, że nie ma co kupować tanich zamienników.
Co dwa oryginały to nie jeden :D

Al Bundy
19-05-2007, 09:01
Dzięki - achpiotr za tą krótką recenzję. Coraz bardziej utwierdzam się, że nie ma co kupować tanich zamienników.
Co dwa oryginały to nie jeden :D

Nie zgodzę się. Co do PG też jakoś szybko mi padł ale równocześnie z zakupem D70 dwa lata temu kupiłem poza PG (też w ELTECu) równieź "no name" na giełdzie w Stodole. Do dziś sprawuje się idealnie - powiem więcej - lepiej niż oryginał...

puchbeary
19-05-2007, 09:53
Polecam Akku Hahnela . Świetne wykonanie i są w pełni funkcjonalne. bez różnic z oryginałem.

Rafał_Sz
19-05-2007, 10:35
PremiumGold to śmieć jakiego mało. W D50 już po 2 cyklach ładowarka odrzucała to coś. Ni polecam nikomu.

Złociu
21-05-2007, 08:45
Ja w swoim d50 przez ponad pół roku używałem Premium i to bez żadnych przygód, myślę ze u obecnego właściciela sprawuje się nadal bez zarzutu.

pyetya
21-05-2007, 09:09
mam taki model, PG 1900 - syf i malaria, nie polecam nikomu

achpiotr
21-05-2007, 10:13
Mimo że uważam, że nie ma co kupować taniochy to i tak zawsze mnie korci by kupić i potestować. Także nabyłem Maxcell. Ciężko teraz za dużo co powiedzieć ale się trochę zdziwiłem. Dany model to jak nalepka deklaruje LI-Poly 2500mAh. Zdziwiłem się dlatego, że spodziewałem się starty pojemności tak jak w PG a tu działał do momentu aż zaczęła migać bateryjka i ani strzału więcej. Po czym, jak już się rozładował, pierwsze ładowanie - znowu zdziwienie -ładował się około 3h, coś tyle co oryginał, a więc zobaczymy jak będzie. Poinformuję ile zdjęć uda się cyknąć...

nowart
21-05-2007, 12:14
Może tak dla przestrogi - ostatnio musiałem zamówić dla kogoś przez allegro jakąś tanią ładowarkę do AA - miała być po prostu tania i tyle. Gratis dostałem - jak to określa w aukcjach sprzedawca - "profesjonalne" aku firmy Moden. Po pierwszym naładowaniu moja Sabina nie chciała odpalić - włożyłem je na próbę - tylko było słychać jakieś syczenie. Przy drugim ładowaniu w nocy po prosu jedna z nich sobie eksplodowała w mojej ładowarce GP (chciałem je podładować w solidnej ładowarce) zalewając wszystko jakimś wrzącym, cuchnącym kwasem ...
Teraz wyobraźcie sobie co się dzieje z takim gównem za parenaście złociszy w aparacie za kilka tysięcy...

Albert44
21-05-2007, 12:26
Polecam Akku Hahnela . Świetne wykonanie i są w pełni funkcjonalne. bez różnic z oryginałem.
Dołączam też moją - pozytywną opinię dla Hahnela. :)

wizja
21-05-2007, 13:19
Dołączam też moją - pozytywną opinię dla Hahnela. :)

a mi hahnel często pokazuje nagłą stratę całkowitej energii i po wł/wył. działa dalej... jedzie do reklamacji.

wigi
21-05-2007, 13:54
Również odradzam PremiumGold, kupiłem kiedyś do D70. Bardzo mała pojemnoś, około 3 razy mniejsza od deklarowanej.

mikkay
21-05-2007, 15:32
Spytam krótko --> EN-EL3 do D70s Hahnela czy Nikona? Ew. może coś lepszego?

rockabilly
21-05-2007, 18:27
moze i bede wyklęty ale trudno..
od listopada 2006 posiadam PG 2600 Ah LI-ion i sobie chwalę.
Ja także kupiłem w warszawskim eltec'u i poza dziwnymi sytuacjami przy rozladowanym akku(mozna faktycznie jeszcze cos z niego wykrzesac) innych przykrych rzeczy w uzytkowaniu nie zanotowalem. trzyma porównywalnie do Nikonowskiej bateryjki, ładuje się podobnie jak ona. jest tez dobrze wykonana0choc faktycznie-wole chyba nie wiedziec co jest w srodku:)
Sens kupowania orginalnej baterii sygnowanej marką Nikon nie gwarantuje mi niczego tak na serio. I przy podróbce i przy oryginale deklarowana pojemnosc moze sie roznić od rzeczywistej- trzeba sie pogodzic ze swiadomoscią że Nikon tez robi klientów w jajo-tu klania sie wadliwa seria do d70. swego czasu.
Tak samo jakby kupowac akumulator do merca w serwisie merca...Szkoda dla mnie czasu i kasy zeby za denny znaczek nabijać komuś skarbonke.
Moim zdaniem lepiej kupic sprawdzony zamiennik.
Czy Hahnel czy Premium Gold,nie wiem. Ja tam ze swojego jestem zadowolony(moze dobrze trafilem...).Nikonowski Akumulator za 200 zl? bez jaj,tyle kosztuje aku bateria do auta osobowego.
Kupuje sie ,proporcjolanie do wartosci sprzetu.
Kupując samochod nie wydasz chyba na akumulator 1/10 jego wartosci?
Pozdrawiając,rozsądku życzę.

robin102
21-05-2007, 19:33
farciarz

Złociu
21-05-2007, 20:38
...Moim zdaniem lepiej kupic sprawdzony zamiennik.
Czy Hahnel czy Premium Gold,nie wiem. Ja tam ze swojego jestem zadowolony(moze dobrze trafilem...).Nikonowski Akumulator za 200 zl? bez jaj,tyle kosztuje aku bateria do auta osobowego.
Kupuje sie ,proporcjolanie do wartosci sprzetu. ...

Jednak wolę wydać 200 zł na aku do korpusu za 3k zł, niż potem wozić się po serwisach i tracić gwarancję za parę złociszy oszczędności.

rockabilly
21-05-2007, 21:25
to wasz wybór.
jednak chyba koniecznie chcecie zrobic burzę w szklance wody?
ilu uzytkownikom wylały akumulatory w puszkach?ilu wybuchły czyniąc wielkie szkody dla elektroniki?
jednemu na 1000?a może nie ma tu takiego uzytkownika?
ja upieram sie przy swoim zdaniu, moze i niektore zamienniki sa gorsze a inne lepsze jednak dla mnie tematu nie ma. Kupno oryginalnego akku(wcale nie az tak dobrego) -dodajmy że w wiekszosci przypadków zapasowego....to pomyłka.
czy kupujecie do swoich aut tylko oryginalne koncowki drazkow kierowniczych,oryginalne filtry ,oryginalne klocki? n o n s e n s

robin102
22-05-2007, 08:03
Kupno zamiennika to dobre posunięcie o ile jest to zamiennik markowy z gwarancją i pozycją na rynku np. GP lub HAHNEL . Reszta cudownych wynlazków do kosza na smieci - robione sa na pozagatunkowych ogniwach przez nie wiadomo kogo i nie wiadomo gdzie. Trochę tego przerobiłem więc swoje praktyczne doświadczenie mam.

drakenus77
26-05-2007, 23:12
to wasz wybór.
jednak chyba koniecznie chcecie zrobic burzę w szklance wody?
ilu uzytkownikom wylały akumulatory w puszkach?ilu wybuchły czyniąc wielkie szkody dla elektroniki?
jednemu na 1000?a może nie ma tu takiego uzytkownika?
ja upieram sie przy swoim zdaniu, moze i niektore zamienniki sa gorsze a inne lepsze jednak dla mnie tematu nie ma. Kupno oryginalnego akku(wcale nie az tak dobrego) -dodajmy że w wiekszosci przypadków zapasowego....to pomyłka.
czy kupujecie do swoich aut tylko oryginalne koncowki drazkow kierowniczych,oryginalne filtry ,oryginalne klocki? n o n s e n s

co do części samochodowych to "PRENIUM GOLD" jest odpowiednikiem wyrobów tureckich czyli skrajnie niska jakość czasem nawet nie pasująca ... jeśli mam do wyboru nalewane klocki hamulcowe za 25 zl w jakiejś szopie a oryginał za 100 wybiorę oryginał ponieważ i tak taniej mi wyjdzie .. lub kupie godziwy zamiennik czasem niczym sie nie różniący od oryginału niestety to nie bedzie cena turcji.. :)) tak czy siak ..lepiej kupic raz a dobrze.

Filip2b
10-10-2007, 13:56
A co powiecie o takich zamienikach jak Batimex czy Hama? Warto w ogole brac cos takiego pod uwage? Hama kusi 5 letnia gwarancja no i umiarkowana cena, Batimex tanszy ale gwarancja za to tylko na 6 mies. Chetnie poczytam opinie osob, ktore uzywaly badz uzywaja tych akumulatorkow. Pytam bo mam zamiar dokupic drugi i niekoniecznie musi to byc oryginal Nikona za prawie 200 PLN.

mike81
11-10-2007, 09:53
Jednak wolę wydać 200 zł na aku do korpusu za 3k zł, niż potem wozić się po serwisach i tracić gwarancję za parę złociszy oszczędności.

zdecydowanie sie z toba zgadzam!! usiadzcie sobie Panie/Panowie i policzcie ile wydaliscie ciezko zarobionych pieniedzy na body/szkla + inne "niezbedne" dodatki....a teraz zastanawiacie sie czy pchac w aparat baterie jakiegos marnego i niejasnego pochodzenia za 9,99 z tesco;) warto?

Matez
11-10-2007, 17:00
Zgadzam się z przedmówcą tym bardziej, że na allegro można często spotkać oryginalne używki - wiadomo, że baterie do naszych nikosi nie są jakoś hardkorowo często ładowane więc praktycznie nie różnią się stanem od baterii fabrycznych. A cena? Ja za swoją używkę dałem 70zł (EN-EL3) trzyma tak samo długo jak moje pierwsze aku :) Nie uśmiecha mi się kupować aku za 30-40zł i potem miec dzikie jazdy z aparatem i ładowaniem tego szajsu :)

Terrorysta
12-10-2007, 11:47
bez przesady oryginal mozna kupic za 150 zl :)

thor88
12-10-2007, 14:20
co do firmy HAMA to polecam ją. Osobiście używam 5 kompletów akku do lampy i akumulatorki spisują się bez zarzutów. Firma to znana i chyba bubla by nie wypuściła:)

mike81
12-10-2007, 18:02
co do firmy HAMA to polecam ją. Osobiście używam 5 kompletów akku do lampy i akumulatorki spisują się bez zarzutów. Firma to znana i chyba bubla by nie wypuściła:)


a podejrzewalbys firme dell o wypuszczenie bubla? szczegolnie ze baterie do laptopow robilo sony (2 znane firmy)...ostatnio tez nokia miala problem z 5 milionami baterii, wiec marka tutaj w ogole nie ma znaczenia. jedyny problem jaki sie pojawi to gdy "noname" bateria zawiedzie a aparat/bateria bedzie nadal na gwarancji. nikon ci to uzna. a producenta baterii kupionej na allegro za 15 zl raczej ciezko bedzie pociagnac do odpowiedzialnosci.

robin102
12-10-2007, 18:13
Dziewczyny nie kupujcie tych allegrowych śmieci typu premiumgold czy powergold. Szajs niemożebny mimo że Temu czy Tamtemu działa rok czy dłużej. Zwykły fart.

Mata_Hari
17-10-2007, 20:11
Ja od maja/czerwca tego roku używam aku Hama i jestem bardzo zadowolona. Zero jakichkolwiek problemów, a do tego, trzyma mi jeszcze dłużej niż oryginalny Nikona. No i zakup, jak się po jakimś czasie okazało, miałam dodatkowo atrakcyjny, bo za Hamę dałam zaledwie 78 zł ;) (Po jakimś m-cy były już za grubo ponad 200zł - pomyłka sprzedawcy.)

Le Sir
20-10-2007, 11:05
Mam PremiumGold od stycznia/lutego 2006 ... i na prawdę nie widzę wielkiej różnicy, a na pewno takiej wartej 100 zł.
Używam zamiennie z aku Nikona i nigdy nie patrzę co tam aktualnie wkładam do środka, więc trudno mi je właściwie porównywać, ale trzymają podobnie, bo gdyby jakaś drastyczna różnica było to pewnie bym zauważył.

KKorzeniowski
26-10-2007, 01:23
Czytajac te wszystkie posty nasuwa mi sie jeden jedyny wniosek:

Podstawowym argumentem przemawiajacym na niekorzysc niefirmowych bateryjek jest roznorodnosc opin o takowych, czyli - mozna trafic dobrze, albo mozna depnac w g..o, co w moim odczuciu taki sprzet dyskwalifikuje...

No oczywiscie nie powtarzajac juz argumentu, ze wydac 150 zlotych w perspektywie 2-3 lat to raczej nie jest zabojcza dla domowego budzetu przecietnego Polaka kwota...

Pomijam juz fakt adnotacji w kazdej gwarancji o korzystaniu z oryginalnych akcesoriow... tez sie to skads bierze...

pzdr

stachmuszel
26-10-2007, 07:51
Przyłączam się do pozytywnej opinii o akumulatorach HAMA. Mam zamiennik EN-EL3a HAMA do D70s. Działa tak samo jak oryginał, a w dodatku mam 5! lat gwarancji.
Pozdrawiam!

Mata_Hari
26-10-2007, 18:10
A ile za niego (Hamę) dałeś? Pytam tak z ciekawości.

stachmuszel
23-11-2007, 14:57
oj sorry, za zwłokę. Na Alledrogo znalazłem firmę, która jest dystybutorem Hama na Polskę. Jeśli mnie pamięć nie myli dałem 79 pln.
pozdrawiam!

bogdi64
23-11-2007, 18:24
kupiłem aku - Premium Gold, pojemność jego jest dużo większa od pojemności oryginału (co widać przy ilości wykonywanych zdjęć) - jednak nie pokazuje stanu akumulatora z nikonem d 200, robię aż padnie i zawsze zapasowe aku w kieszeni

Kundzior
25-11-2007, 04:01
Ja od siebie mogę polecić HAMA i Hahnel. Hahnel jest troszkę droższy od HAMA ale jest genialnie dopasowany do wszystkich typów i tu nie ma ze czegoś nie pokazuje. Jeśli bateria ma elektronikę to w Hahnelu też jest. Hama nie ma elektroniki w sobie są to gołe zamienniki oryginałów. Hama kosztuje koło 80 pln, Hanhel obecnie koło 104.

Mata_Hari
28-11-2007, 02:31
oj sorry, za zwłokę. Na Alledrogo znalazłem firmę, która jest dystybutorem Hama na Polskę. Jeśli mnie pamięć nie myli dałem 79 pln.
pozdrawiam!

No, to Tobie też się udało ;) Też tyle dałam.

hajdar
28-11-2007, 14:38
No to sporo z Was miało fuksa z tymi lepiej trzymajacymi niż oryginał :) -gratulacje.
Ale ryzyko kupienia dziadostwa jest duże, mam zamiennik (niestety nie pamiętam od kogo i za ile), kupiony ze sprawdzonego źródła 2 lata temu, jest niezły, ale charakterystyka znaczy sie zachowanie w aparatku jest zdecydowanie gorsza niż oryginał i to raczej bedzie reguła.
Myśle że 99% tych super pojemnych bakteryjek to wieksze lub mniejsze oszustwo, te podawane pojemności są w rzeczywistości zdecydowanie niższe- macie przykład rozbebeszonego aku, a dodatkowo myślę że napis 1300 mAh też jest na wyrost.
Ktoś tu wspomniał o MaxCell - LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGO NIGDY, chyba nie ma bardziej oszukanych aku na rynku, mam AA NiMH 3200mAh - zeczywista pojemność w zadnym z 10 sztuk nie przekroczyła 1000mAh (mierzone BC-900) po trzech próbach refresz-u :( obawiam się ze z polimerowymi lepiej nie będzie.

Kundzior
28-11-2007, 18:44
Dystrybutorem na Polskę jest HAMA Polska ul. Ostrowska 398 61-312 Poznań, to tyle w tym temacie.

krzysztof jot
08-12-2007, 02:53
a propo oryginałów - jest z dwoma stykami orginalny Nikon ?
http://allegro.pl/item280506133_nikon_en_el3a_oryginal_stan_idealny_ .html
bo mnie to wyglada na gorzej niz zamiennik - bo podróba ato juz jest wtedy zupełny no-name... ale moze sie myle. Moje maja po trzy styki.

Don_Pedro_123
08-12-2007, 11:00
Mam Premium Gold 2000 mAh od początku września. Używam go w gripie razem z oryginałem. Wrażenia? Wytrzymuje więcej niż oryginał i jeszcze mnie nie zwiódł. Koszt zakupu to 111 z przesyłką, więc jestem zadowolony.

Squier
29-02-2008, 13:55
A ja posiadam od lutego 2007 akumulator Premium Gold 2600 mAh. Wczoraj odmówił posłuszeństwa. Po podpięciu 70-300 vr, od razu padał. Co więcej aparat się wyłączał i nie zapisywał zdjęcia na karcie. Jak to wpływa na sprzęt? Wolę się nie dowiedzieć i nie wysyłac sprzętu do "ukochanego" serwisu Nikona. Wk.....em się i pojechałem kupić oryginalny. Szkoda kasy na szajs.
Pozdrawiam

Bonthyc
29-02-2008, 16:29
A ja mam oryginał i tego MaxCella 2500 zamiennik starcza na jakieś 200-300 zdjęć czyli średnio jeden dzień focenia, a potem do domku i ponowne ładowanie. A bardziej polecalibyście Hahnela czy GP? GP ma deklarowaną większa pojemność.

rockabilly
28-03-2008, 10:51
własnie padł na amen mój premium gold- nie przyjmuje prądu
nie był zły jak za 30 zł
zakup :listopad 2006...

teraz tez szukam zamiennika i chyba kupie hamę bo z tego co widzę ma niezłe recenzje a u siebie na wsi moge odebrac ja osobiście..

pyetya
28-03-2008, 11:16
kupiłem kiedyś takie gówno - premium gold chyba 1900 - padaka
teraz właśnie kupiłem oryginał en-el3e, ale pewnie zamienniki hama/hahnel też są ok

Bartek - NinoVeron
28-03-2008, 12:32
Kupiłem rok temu PremiumGolda 2200 mAh (jak wiekszosc w eltecu :D ) wytrzymywal mi ok. 800 zdjec a po 3 m-cach padl tzn. po włożeniu do ładowarki przez ok. minute migała lampeczka ładowania, poźniej przestawała migać (czyli, że aku sie naładował) a po włożeniu do aparatu można było wykonać tylko kilka fotek i to tylko bez lampy.

teraz wyłożyłem 3 razy więcej - czyli ok. 90 zl i kupiłem aku Hahnela 1300 mAh (w Inter-Foto) i .... spokojnie wytrzymuje mi 800-1000 zdjęć. Przez 4 m-ce użytkowania jestem bardzo zadowolony z tego akumulatorka.
Gdzieś w necie czytałem, że praw fizyki się zmieni i akumulatorek en-el3 moze miec max. 1500-1600 mAh pojemnosci (i dlatego oryginaly maja mniej-wiecej tyle). Jesli pojawiaja sie wieksze aku (takie 2000-2900 mAh) to jest to osiagniete tylko i wylacznie jakimis trikami oszukujacymi wskazania miernikow.
I faktycznie moj PG 2200 wytrzymywal tyle samo (albo mniej) co Hahnel 1300